Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні відомості докових систем



Механізми та апарати, які обслуговують докові системи в таблиці 1.2.

Найменування механізму Кількість Коротка характеристика Найменування системи, у­ якій працюють механізми
Електронасос пожарний 1 Q= 160 м3/г Н=1,0 МПа Система водопожежна
Електронасос пожарний 1 Q=72 м3/г Н=1,0 МПа Система водопожежна
Апарат­ піногасіння 2 V=45 м3 Пінопожежна система
Електронасос санітарний 2 Q= 10 м3/г Н=0,4 МПа Система побутової прісної­ води
Підігрівач води електричний 1 Q=345 м3 Система побутової прісної води
Цистерна ­прісної води 2 V=90,0 м3 Система побутової­ прісної води
Бактерицидний апарат 1 Q=10 м3 Система побутової­ прісної води
Електронасос фекальний 2 Q=25 м3/г Н=0,14 МПа Система сточна
Електровентилятор радіаль­ний 26 - Система вентиляційна
Нагрівач по­вітря електричний 3 - Система вентиляційна­
Електронасос­ний агрегат 12 Q=2340-1650 м3/г Н=0,04 МПа Система баластна
Електронасос обіходний 1 Q=160 м3/г Н=1,0 МПа Для роботи ежекторів­ зачисної системи

 

Система побутового водопостачання.

На доці передбачено водопровід прісної води. Прісна вода зберігається в ­двох цистернах прісної води загальною ємністю 90м3 . Цистер

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
1
НАЗВА ДОКУМЕНТУ
ни знаходяться в приміщенні водопідготовки. Передбачена можливість перекачки води з цистерни в цистерну, а також прийому води з берега.

 

 

Система стічна.

Стічні води від санітарних приладів, вмивальних, душевих та ­гальюнів збираються до стічної цистерни. На доці передбачена одна­ стічна цистерна ємністю 50 м3, яка знаходиться в приміщенні цистерни ­стічних вод у сухому відсіку №3. Цистерна має вказівну колонку для ­забезпечення візуального визначення рівня місткості, а також повітряну ­трубу з вказівником граничного рівня заповнення з подачею сигналу в ­ГРЩ.

 

Система вентиляції.

У всіх приміщеннях доку передбачена штучна або натуральна вентиляція.

 

Система водопожежна.

Для подачі води до пожарних клапанів передбачена водопожежна система, яка обслуговується двома пожарними електронасосами. Насоси приймають воду від самостійних прийомників, які знаходяться в сухих ­відсіках №3 та №4. Передбачена можливість прийому води від берегової­ магістралі через пожежний клапан при допомозі берегового з єднання.

 

Система вуглекислотного гасіння.

Система вуглекислотного гасіння передбачена для гасіння пожеж об’ємним способом в приміщеннях MB №1, MB №2, ГРЩ, ЦПУ, ­приміщенні високовольтної підстанції, а також для забезпечен

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
1
НАЗВА ДОКУМЕНТУ
ня захисту­ глушників дизель-генераторів. Станції вуглекислотного пожежогасіння ­знаходяться на топ-палубах правої та лівої вежах доку. Також мається­ звукова та світлова сигналізація. Для гасіння возгораннь в глушниках ­використовуються вогнегасники.

 

Система повітря середнього та низького тиску.

Система повітря середнього тиску забезпечує зарядку балонів апаратів у МВ №1 та МВ №2.

Система баластна та аварійно осушувальна.

Баластна система призначена для прийому та видалення баласту з баластних відсіків доку. Аварійне осушення сухих відсіків проводиться­ через неповоротньо-запірні клапани, які мають дистанційне управління, розташоване вище палуби безпеки.

 

Система осушу вально-зачисна.

Осушувально-зачисна система призначена для осушення сухих відсіків ­та зачисних баластних відсіків. У кожному сухому відсіку встановлені водяні ежектори.

 

Система збору, зберігання та видачі нафтомістних вод.

Система призначена для запобігання забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами. Нафтомістна вода з приміщень,­ розташованих вище палуби безпеки збирається самовідтіком в цистерну ­збору нафтомістних вод.

 

 

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
1
НАЗВА ДОКУМЕНТУ

 

 



Технічний опис баластної системи

 

Загальні відомості

 

Для розміщення плавзасобу у доці необхідно змінити його осадку, тобто збільшити або зменшити рівень його ватерлінії, цього можна домогтися шляхом закачування у понтон баластних вод, які потрапляють у відсіки через клінкети, або кінгстони. Кінгстон встановлюють на обшивці корпусу, його розміщують на привариші і кріплять за допомогою шпильок, отвори для яких роблять не наскрізними.

Щоб вберегти прийомну арматуру від загоряння на всіх прийомних отворах зовнішньої обшивки корпусу встановлюють з’ємні захисні решітки. Вода, пар, або стиснуте повітря для продування прийомного отвору і решітки підводяться через клапан продування. Прийомні решітки виконують з’ємними, діаметр свердлень решітки не повинен перевищувати 20мм.

Після затоплення баластними водами понтону, після того як плавзасіб розміщується у доці, більша частина води з понтону видаляється баластною системою, але залишається частина води, яка баластною системою видалитися не може, для цього служить осушувально-зачисна система.

Для доків та несамохдіно-стоячих суден обладнаних енергетичною установкою або тих, які отримують живлення з берега передбачається один механічний насос або водоструйний ежектор. Але в більшості випадків використовується баластний насос, який має механічний привід та достатню виробничу потужність, однак він повинен мати достатню висоту всмоктування, достатню для осушення найбільш віддаленого відсіку.

Центробіжні насосі при вик

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
1
НАЗВА ДОКУМЕНТУ
ористанні їх для осушення мають бути самовсмоктуючими з достатнім підводом робочої рідини, для цього використовується ежектор.

Таким чином досягається велика виробнича потужність.

Осушувальна-зачисна система у своїй більшості складається з прямих оцинкованих труб діаметром 100мм, які з’єднуються фланцями, у більшості випадків матеріалом для прокладок є пароніт.

Труби кріпляться до кофердамів підвісками, які приварюються до закладних, таким чином кріпляться труби як у сухих так і в баластних відсіках, але у баластних підвіски приварюються до закладних на переборках, також до складу системи входять клапанні коробки, які використовуються з невозвратно-запорними клапанами. З кожного борту понтону встановлені 3 клапани: одна 2-х клапанна коробка і один окремий клапан, які розташовані у сухих відсіках, від них через стакан у перебірці відходить кінцьовик - труба під кутом 90°, яка на кінці розвальцьована і не дістає до днища 10мм. Така конструкція використовується для кращого всмоктування баластних вод. Знизу кофердамів розташовані отвори, через які залишки води перетікають з відсіку у відсік, забезпечуючи тим самим максимальний осушувальний ефект.

Принцип дії: після того, як баластна система вичерпає свої можливості, в дію вступає осушувально-зачисна система. Клапанні коробки керуються дистанційно. Також є один клапан на дибпалубі, який керується вручну. Найбільша, з двох клапанна коробка відкривається в той час, як дальня одноклапанна зачинена, за клапаном у підйомній магістралі встановлений інжектор, який відсікається від баластного насосу клапаном, який приводиться в дію дистанційно або вручну, середня швидкість руху рідини в зачисній системі 3м/с

 

Опис баластної системи

 

Система баластна та аварійного осушення сухих відсіків призначена для прийому і розподілу забортної води по баластних відсіках при зануренні дока , видалення води з баластних відсіків при його спливанні , а також видалення води з сухих відсіків у разі їх аварійного затоплення.

Система обслуговує чотирма баластними насосами 20 баластних і 4 сухих відсіків. В якості баластних насосів застосовані відцентрові насоси марки ОВ 6 - 38x2 МБК продуктивністю 1650 ... 2340 м3 / год при натиску 4 ... 18 м вод.ст. Насоси встановлені по одному в кожному сухому відсіку . Система баластна та аварійного осушення сухих відсіків виконана зі сталевих оцинкованих труб. Розподільні засувки і клапани зворотні - чавунні , приймальні та відливні затвори - сталеві

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
1
НАЗВА ДОКУМЕНТУ
 , клапани аварійного осушення сухих відсіків - бронзові . Між фланцями труб та бронзовою арматури встановлені цинкові протектори . Для компенсації осьових переміщень трубопроводів встановлені патрубки компенсуючи .

Кожен баластний відсік обладнаний повітряною трубою Ду 150 та вимірювальною Ду 50 , постійний контроль рівня води в баластних відсіках здійснюється датчиками рівня , сигнали від яких виведені в ЦПУ.Повітряні і вимірювальні труби сталеві оцинковані .

Вся приймальна , відливна і розподільна арматура баластної системи має дистанційне керування з ЩТУ за допомогою електроприводів. Електроприводи приємної і відливної арматури встановлені на палубі безпеки лівої і правої веж і з'єднані з арматурою валиковими приводами. Електроприводи розподільної арматури встановлені безпосередньо на засувках .У разі відсутності електрики електроприводи дозволяють здійснити ручне управління арматурою.

Арматура аварійного осушення сухих відсіків має дистанційне ручне управління з палуби безпеки за допомогою валикових приводів.

Для підтримки системи в справному стані і готової до роботи необхідно періодично вести перевірку :

· справності арматури і валикових приводів дистанційного управління арматурою;

· стану цинкових міжфланцевих протекторів і протекторів , що знаходяться в водопідводящих камерах. Категорично забороняється зафарбування протекторів , змащування їх жиром або маслом. Термін служби цинкового протектора від чотирьох до дванадцяти місяців, залежно від умов роботи . Якщо при огляді виявлено мале розчинення протектора , це означає , що він не працював. У таких випадках необхідно з'ясувати причину і усунути її ;

· стану змащення тертьових поверхонь приводів арматури , що не вимагають розбирання.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 281; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь