Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Конституційні типи ВРХ, їх класифікація та коротка характеристика



Залежно від інтенсивності окислювально-відновних процесів і газового обміну виділено два основних типи конституції, а саме:

•дихальний, тварини якого характеризуються видовженою головою; довгою, глибокою й вузькою грудною клітиною; мають тонкі шкіру й скелет; пружні м’язи; добре розвинені легені, серце та інші органи, які відзначаються інтенсивністю окислювально-відновлювальних процесів у організмі. Такий тип конституції притаманний молочній худобі;

•травний, тварини якого характеризуються компактністю, широкотілістю, мають тонку шкіру, добре розвинену об’ємну мускулатуру і підшкірний жировий шар та жирові відкладення на внутрішніх органах, але у них менших розмірів черевна порожнина, органи травлення та дихання. Такий тип конституції має м’ясна худоба.

У виробничих умовах визначення типів конституції тварин проводять за класифікацією Кулешова-Іванова: Груба конституція тварин характеризується дуже розвиненою шкірою, скелет грубий, масивний, мускулатура досить об’ємна, але слабко пронизана сполучною й жировою тканинами, жировий шар незначний. Тварини грубої будови погано пристосовані до виробництва молока і повільно відгодовуються. Груба конституція сприяє розвитку робочої продуктивності. До цього типу відносять сіру українську худобу та деякі аборигенні породи та відріддя.

Ніжна конституція протилежна грубій. Тварини мають тонку, складчасту шкіру, покриту короткою ніжною рідкою шерстю, яка легко відтягується; тонкий скелет, кінцівки й хвіст, невелику голову. Ніжна конституція характерна для худоби спеціалізованих молочних порід. Проте ніжність не повинна переходити в ослабленість і перерозвиненість.

Щільна (суха) конституція проявляється при недостатньому розвитку сполучної тканини та жирових відкладень під шкірою і на внутрішніх органах; у щільних, сухих м’язах. Тварини мають чітко окреслені суглоби, компактний збитий тулуб. Щільна конституція сприятлива для діяльності молочної залози. Тварини добре пристосовуються до різних умов навколишнього середовища. До них здебільшого належать симентальська, швіцька та інші породи комбінованого напряму продуктивності.

Рихла (сира) конституція проявляється у розвитку підшкірної і жирової тканини, у значних жирових відкладеннях між м’язами і на внутрішніх органах, у массивному широкому тулубі. Тварини відзначаються високими відгодівельними якостями й скороспілістю. Рихла конституція властива здебільшого великій рогатій худобі спеціалізованих м’ясних порід.

Міцна конституція характеризується міцним, сильним (але не грубим) скелетом середньої тонкості, цупкою шкірою, помірно розвиненою підшкірною і жировою тканиною; тварини мають бадьорий, здоровий вигляд і здатні протистояти хворобам. Міцна конституція зумовлює хороший стан здоров’я і витривалість особини, що бажано для всіх племінних тварин.

У практиці тваринництва наведені типи конституції спостерігаються рідко; більше поширені такі їх поєднання, як ніжний – щільний, ніжний – рихлий, грубий –щільний.

Лактаційна крива надою, її типи і оцінки

Тривалість лактації і її характер можна відобразити графічно у вигляді лактаційної кривої. Характер лактаційної кривої залежить від величини надою, роздоювання корів, повноцінності годівлі, фізіологічного стану, умов експлуатації. За виглядом лактаційної кривої розрізняють 3 типи корів: 1 – рівномірна крива (тварини з високою і сталою продуктивністю), 2 – нерівномірна крива (корови після отелення проявляють високу молочну продуктивність, яка потім різко знижується), 3 – стабільно низька продуктивність, невисокий рівень надою протягом лактації.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 291; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь