Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Міністерства освіти і науки України
В. В. Городовенко, О. Л. Макаренков
СУДОВІ ТА ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ УКРАЇНИ
Навчальний посібник
Запоріжжя – 2014
УДК: 342.56:347.97/.99(075.8) ББК: Х9(4УКр)301.113-3я73 Г 701
Городовенко В. В. Судові та правоохоронні органи України: [навчальний посібник для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «Правознавство»] / В. В. Городовенко, О. Л. Макаренков. – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2014. – 206 с.
Викладення матеріалу в посібнику здійснено на основі навчальної програми з навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи України». Містить конспект лекцій, завдання на семінарські заняття, теми контрольних і курсових робіт, питання до екзамену та рекомендовану (у т. ч. нормативну) літературу. Покликаний сприяти якісному засвоєнню знань студентами юридичного факультету денної та заочної форм навчання, практикуючих юристів, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями організації та діяльності судових, правоохоронних і правозахисних органів України.
Затверджено Вченою радою ЗНУ Протокол № __ від 21.10.2014 р.
Рецензент д. ю. н., професор Т. О. Коломоєць Відповідальний за випуск В. Ф. Вінокурова
ЗМІСТ І. ПЕРЕДМОВА …………………………………………….................................4 ІІ. РОЗДІЛ: СУДОВІ ТА БАЗОВІ ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ УКРАЇНИ……………………………………………. Тема 1: Загальні положення правоохоронної діяльності…………………. 1. Предмет, завдання і методологія науки «Судові та правоохоронні органи України» та її співвідношення з іншими юридичними науками……………….. 2. Поняття «правоохоронна діяльність» та його співвідношення із суміжними поняттями («правозахисна діяльність», «адміністративно-юрисдикційна діяльність» тощо). 3. Правова основа організації та діяльності судових та правоохоронних органів України. Система навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи України». Тема 2: Загальні засади судової влади в Україні 1. Поняття та ознаки судової влади. 2. Правосуддя та інші напрями діяльності судів. 3. Загальна характеристика принципів судочинства. 4. Судова система України. 5. Місце та роль судової влади у механізмі Української держави. Тема 3: Функціонування судів в Україні 1. Конституційний Суд України – єдиний орган конституційного судочинства в Україні 2. Функціональне призначення і типова структура загальних місцевих, апеляційних і касаційних судів. 3. Підсудність справ загальних спеціалізованих судів. 4. Третейські суди та інші квазісудові органи. 5. Верховний Суд України: повноваження і структура. 6. Європейський суд з прав людини: виникнення, правова основа діяльності, структура і основні положення щодо звернення до нього.
Тема 4: Організація та гарантії роботи незалежних судів в Україні. Зарубіжний досвід організації судової влади. 1. Матеріально-організаційне забезпечення судів. Державна судова адміністрація: повноваження і структура. 2. Органи суддівського самоврядування: призначення, види, повноваження, порядок діяльності, склад. 3. Правові і соціальні гарантії суддів. 4. Моделі судових систем зарубіжних країн. Судова система і статус суддів зарубіжної країни ФРН (Італії,Франції). Тема 5: Формування професійного корпусу суддів та їхня дисциплінарна відповідальність в Україні. Вища рада юстиції України. 1. Вимоги до кандидатів на посади суддів і порядок їх призначення (обрання). 2. Дисциплінарна відповідальність та звільнення суддів з посади: підстави і порядок. 3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України: повноваження, структура, порядок роботи. 4. Вища рада юстиції України: правова основа діяльності, зарубіжні аналоги функції. 5. Порядок формування, структура та акти Вищої ради юстиції України. Процедури участі Вищої ради юстиції України у дисциплінарних провадженнях щодо суддів і прокурорів. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 304; Нарушение авторского права страницы