Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Застосування обчислювальних критеріїв.Навести приклади.



Обчислювальний критерій може бути різновидом простого або складного критерію, де як умова виступає функція або формула. Записи за таким критерієм вибираються зі списку за значенням, отриманим у результаті обчислення цієї формули або функції.Записи за таким критерієм вибираються зі списку за значенням, отриманим у результаті обчислення формули або функції, заголовки поля списку потрібно видалити.

Діапазон критеріїв використовується Excel для фільтрування списку і повинен відповідати наступним вимогам

-складатися не менше ніж із двох рядків, перший з яких вміщує всі або декілька назв полів списку.Виключення тільки, коли застосовується обчислювальний критерій, який може використовувати порожній рядок заголовків.

-решта рядків повинна вміщувати критерії фільтрування.

-має міститися над списком і бути відокремленим від нього щонайменше одним порожнім рядком.

Записи в діапазоні критеріїв можуть бути двох видів- текстові або числові та обчислювальні.

32.Використання підсумків данних у таблицях MS Excel

Одним із засобів обробки та аналізу бази даних у підбитті різних підсумків є обчислення підсумків.

Обчислення підсумків дозволяє обчислити загальний підсумок, а також одержати підсумкові дані в розрізі деякого обраного поля.

Проміжні підсумки розраховують для попередньо сформованих груп записів, у яких значення певного поля повторюються. Такими підсумками можуть бути сума, певна кількість значень, мінімальне та максимальне значення тощо.

Перед виконанням цієї операції необхідно сформувати групи записів. Для цього базу даних потрібно відсортувати за значеннями поля, які повторюються.

обчислення підсумків допомагає упорядковувати список шляхом групування записів із виведенням проміжних результатів, середніх значень та іншої допоміжної інформації. Дана команда дозволяє виводити підсумкову суму у верхній або нижній частині списку і полегшує підсумовування числових стовпців. Список відображається у вигляді структури, що дозволяє згортати і розгортати окремі розділи

Приклад 1. Нехай задано таблицю, що містить інформацію про поточні оцінки студентів з дисциплін. При обробці даних за допомогою Microsoft Excel можна впорядкувати дані за якомось критерієм, на­приклад, за місяцем, а потім обчислити деякі підсумкові дані в табли­ці в розрізі обраного поля (місяця).

При цьому дані будуть згруповані за сезонами і буде визначено середню оцінку вивченого матеріалу.

У Microsoft Excel для автоматичного обчислення підсумкових да­них використовується команда Итоги меню Данные. Перед виконан­ням цієї команди дані повинні бути представлені у вигляді списку. Після цього з'являється вікно Промежуточные итоги , в якому необхідно задати параметри обчислення підсумків.

Перемикач Заменить текущие итоги використовується, якщо необхідно змінити підсумкову функцію при повторному виклику команди Ито­ги. Якщо необхідно, щоб відображалися декілька підсумкових зна­чень (наприклад, середня оцінка з дисциплін), при повторному виклику команди Итоги перемикач поставити в полі Заменить текущие итоги необ­хідно відключити.

В інших полях вікна задається, в розрізі якого поля будують під­сумки (перед цим по цьому полю необхідно зробити сортування) – поле При каждом изменении в, потрібна підсумкова операція – поле Операция ; а та­кож перемикачами встановлюється, над даними яких полів таблиці ця операція буде виконуватися, поле Добавить итоги по.

Кнопка Убрать все призначена для вимкнення всіх підсумків.

Як операцій можуть бути: сумма, количество, среднее, максимум, минимум, произведение, количество чисел, смещенное отклонения, несмещенное отклонение, смещенная дисперсия, несмещенная дисперсия.

Після натискання ОК, утворюється підсумкова таблиця

У лівій частині вікна з'являється додаткове поле, в якому можна здійснювати перехід між рівнями підсумків. Використовуючи кноп­ки + та –, можна відобразити/сховати дані певної групи. За допо­могою кнопки 1 відображаються загальні підсумки по всіх групах. За допомогою кнопки 2 відображаються підсумки по кожній групі окремо. Кнопка 3 відображає всі дані разом із підсумками. Якщо підсумкових розрахунків більше, то і відповідних кнопок більше. Кожна наступна кнопка додає відображення відповідного рівня підсумків.

33. Діалогове вікно проміжних У полі Додати підсумки по (рис. 3.20) вкажіть поля, по яких повинні бути визначені проміжні підсумки Товарообіг план і Товарообіг факт, а також Премія і Доля. При першому відкритті діалогу за умовчанням вибрано останнє поле Премія. При необхідності, переміщайтеся всередині вікна за допомогою стрілок переміщення.

 

За замовчуванням проміжні підсумки будуть відображені під окремими групами записів, а загальний підсумок в кінці списку, але можете це змінити. Встановіть прапорець Замінювати поточні підсумки, для подальших автоматичних перерахунків результатів при зміні детальних даних.

Якщо окремі групи записів повинні бути розташовані і виведені на друк на різних сторінках, встановіть прапорець Кінець сторінки між групами. Для даного прикладу прапорець не встановлюйте.

Закрийте вікно діалогу натисканням кнопки ОК.

Результати підведення підсумків наведено на рис. 3.22 і 3.23. Клацніть на кнопці " мінус" в рядку 1 Всього. Детальні дані будуть приховані. " Мінус" перетворився на " плюс". Проміжні результати будуть видалені. Залишиться тільки підсумок по першому Клацніть по цифрі один в лівому верхньому куті списку. Будуть заховані всі деталі і підведені підсумки по всіх організаціях в цілому (рис. 3.22) Клацніть по цифрі два в лівому верхньому куті списку (мал. 3.23). Будуть підведені підсумки по кожному магазину і по всіх магазинах в цілому. Цей варіант таблиці Вам знадобиться для розробки діаграми.


Для видалення всіх підсумків у діалоговому вікні Проміжні підсумки натисніть кнопку Прибрати все. Після цього, Ви можете підводити нові підсумки.

 підсумків.

34 Група та структура данних MS Excel


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 198; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь