Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Призначення та види запитів баз жанних.Робота з конструктором запитів.



Запити — спеціальні об’єкти, призначені для вибірки даних з таблиць бази, а також для виконання обчислень та інших операцій з базовими таблицями, включаючи їхнє перетворення. Однак, на відміну від реальної таблиці, цей набір записів реально не існує в базі даних. У результаті запиту утвориться таблиця. Інформація є актуальною, відбиває останні зміни даних.

Види запитів: запити на вибірку; запити на вибірку з полем, що обчислюється; підсумкові запити; запити з параметром; перехресні запити; запити на зміни (активні запити) (на оновлення, на створення таблиці, на знищення, на додавання).

 

           Конструктор форм – дозволяє конструювати форму у вікні Конструктора форм.

Самим зручним способом створення нової форми є наступна технологія: форма створюється із використанням МАстера форм, а потім доробляється у режимі Конструктора. Джерелом даних форми може бути одна або кілька зв’язаних таблиць і запитів. Форма не повинна включати всі поля з кожної таблиці або запиту, на основі яких вона створюється, але обов’язково повинна нести тільки значеннєву інформацію. Зв’язок між формою і її джерелом записів створюються за допомогою графічних об’єктів, що називають елементами керування(текстові поля, надписи, кнопки, списки, перемикачі). Найбільш часто, для введення і виводу даних, використовуються поля (у них відображаються дані з таблиці і вводяться дані в таблицю). Поле також використовує вираження для розрахунку підсумкового значення 

49 Запити-вибірки.використання вбудованих функцій та групових операцій

Групові операції дають змогу поєднувати записи в групи з однаковими значеннями і використовувати для цих груп одну зі статистичних функцій для проведення підсумкових розрахунків (Sum – сума значень поля, Avg – середнє значення, Min – найменше значення, Max – найбільше значення, Count – кількість непорожніх значень полів, StDev – середньоквадратичне відхилення, Var - дисперсія). За замовчуванням встановлюється значення Группировка.

Конструювання запиту на вибірку з групуванням даних розглянемо на прикладі: визначити для всіх замовників вартість кожного з їх замовлень.

При заповненні бланка запиту необхідно виконати наступні дії:

- у рядок «Поле» включити імена використовуваних полів шляхом їхнього «перетягуванням» з відповідної таблиці верхньої панелі вікна;

- увести обчислювальне поле:

Сума: [Товари]! [Ціна]*[Обсяги замовлень]! [Кількість]

- активізувати команду Вид - Групповые операции, або вибрати цю команду в контекстному меню, що з’являється при клацанні правою клавішею мишки на бланку запиту;

- у рядку «Групповая операция» для полів «НазваЗамовника», «КодЗамовлення» встановити «группировка», для обчислювального поля «Сума» - операцию sum;

- у рядку «Сортировка» для поля «КодЗамовлення» таблиці «Замовлення» можна вказати порядок сортування запитів у результуючій таблиці «по возрастанию».

 

50 Використання звітів та шляхи їх створення. Робота із конструктором звітів

Основними об’єктами звіту є пояснювальний текст і поля. У звітів також можуть бути присутні лінії, прямокутники, малюнки і таке інше.

У процесі створення модифікації звітів конструктор звітів дозволяє додавати, вилучати, переміщати області звіту разом із розміщеними у них об’єктами. Також можна встановлювати колір і керувати параметрами відображення будь-яких елементів і областей звіту.

Для відкриття вікна Конструктор звітів з метою модифікації раніше створеного звіту потрібно виконати такі дії:

1. У вікні вибрати потрібний звіт.

2. Натиснути на кнопку “Конструктор”.

На екрані відкриється вікно Конструктора звітів, яке дуже нагадує вікно Конструктора форм і містить майже ті самі об’єкти (написи, поля) та сітку, що й вікно Конструктора форм.

У вікні Конструктора звітів, як і у формах, мають місце і заповнюються за допомогою засобів Конструктора такі області: заголовок звіту, верхній і нижній колонтитули, область даних і область примітки звіту. У разі проведення групування даних у вікні Конструктора додатково з’являються області заголовка групи та примітки групи.

- Заголовок звіту розміщується на початку звіту і роздруковується на першій сторінці звіту. Використовується при створенні титульної сторінки звіту.

- Верхній колонтитул розміщується на початку кожної сторінки і під заголовком звіту. У цій області розміщуються назви стовпців звіту.

- Заголовок групи розміщується перед першим записом кожної групи.

- Область даних використовується для відображення даних окремих записів з джерела записів для звіту, тобто з таблиці або запиту.

- Примітка групи розміщується після останнього запису області даних відповідної групи. Тут, як правило, розміщують підсумковий рядок групи.

- Нижній колонтитул розміщується і друкується у нижній частині кожної сторінки. Найчастіше використовується, що вставити номер сторінки.

- Примітка звіту розміщується і друкується у кінці звіту. У цій області розміщують підсумковий рядок звіту.

Конструктор звітів надає користувачу у розпорядження велику кількість засобів для формування нових звітів та поліпшення звітів, створених раніше у режимах Автозвіту або Майстра звітів.

 

Кожна з областей має певні властивості. Для перегляду властивостей області необхідно вибрати піктограму Властивості, а потім одну із смужок з назвою області звіту. За допомогою властивостей можна управляти формою звіту, який буде друкуватись, щоб у ньому не було розривів, порожніх рядків чи обрізаних даних.

За допомогою елементів керування у звіт можна додавати рисунки, діаграми, інші об’єкти. Дані редагувати у звіті не можна.

Панель елементів – містить усі елементи управління, які використовуються для вводу і відображення інформації у відповідних областях звіту.

Розглянемо призначення деяких інструментів панелі елементів, які найчастіше використовуються у процесі формування та модифікації звітів:

Выбор объектов». Використовується для виділення потрібних об’єктів у будь-якій області звіту.

Надпись”. Використовується для введення тексту в потрібне місце звіту.

Поле”. Використовується для вводу полів в “Область даных” або в “Область примечания отче та (группы)”, а також для створення розрахункових полів.

Линия”. Дозволяє креслити лінії у будь-якій області звіту.

Пямоугольник” Дозволяє креслити прямокутник у будь-якій області звіту.

Список полів”. Подібний до списку полів для роботи у режимі Конструктора запитів. Цей список залежить від джерела (таблиці або запиту), на основі якого формується звіт, і яке було вибране за допомогою Автозвіту або Майстра звітів. З допомогою “Мишки” ви можете перемістити будь-яке поле зі списку полів у звіт подібно тому, як це робиться у вікні Конструктора запитів.

Вікно властивостей” (“Окно свойств”). Висвічує властивості різних об’єктів, що використовуються з звітах, таких як елементи управління, розділи звіту і сам звіт. У вікні властивостей висвічуються ті властивості, які найбільш корисні при формування звітів. Прикладами саме таких властивостей є “Подпись”, “Источник записи” та інші. Вікно властивостей можна також викликати на екран за допомогою команди “Свойства” з меню “Вид”. Зверніть увагу, що “Окно свойств” має вкладки, які призначені для того, щоб розділити властивості (“свойства”) на категорії. Розглянемо призначення цих категорій:

• Макет. Валативості цієї категорії (“Подпись”, Ширина”, “Верхний колонтитул”, “Нижний колонтитул” та ін.) визначають зовнішній вигляд звіту.

• Данные. Визначає, які дані використовуються у звіті і як вони обробляються. Використовується також для вводу формул розрахункових полів. До того ж, властивість “Источник записей” вказує на те, яка саме таблиця (або запит) є базою для побудови звіту. У цій же категорії присутні такі властивості як “Фільтр”, “Порядок сортировки” і т.ін.

• События. Властивості цієї категорії дозволяють присвоїти певні команди різним діям, які виконуються з об’єктами звіту.

• Другие. Включає усі інші властивості, що ввійшли до попередніх категорій.

Далі розглянемо деякі операції, які використовуються для модифікацій та поліпшення звітів.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 218; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь