Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Форми морального заохочення працівників



 

 

На сьогоднішньому етапі розвитку такої науки, як менеджмент виділилась велика кількість факторів, що більшою чи меншою мірою впливають на мотивацію працівників. Перерахуємо деякі з них:

· Трудове або організаційне стимулювання - творча робота, участь в управлінні, творчі відрядження.

· Почесні звання та нагороди, публічні заохочення, похвала.

· Стимулювання, що регулює поведінку працівника на основі виразу суспільного визнання, - вручення грамот, значків, вимпелів.

· Завдання, що вимагають певних навичок і професіоналізму.

· Можливість відзначитися.

· Індивідуальний сайт в Інтернеті.

· Самостійність у вирішенні деяких питань.

· Вдячність.

· Службовий автомобіль.

· Пікніки за участю колективу організації.

· Призи.

· Посмішка менеджера.

· Зворотній зв'язок про результати.

· Зворотній зв'язок про просування роботи.

· Більш просторий офіс.

· Більш престижна робота.

· Велика залученість у роботу.

· Участь у прийнятті рішень.

· Дозвіл виконати роботу від початку і до кінця.

· Публічна похвала.

· Престижне місце для паркування машини.

· Лист подяки родині.

· Фотографія на Дошці пошани.

· Додаткові вихідні дні, відпустки, гнучкий графік роботи, скорочення робочого дня.[13]

· Привітання зі святами.

· Надання почесних звань.

· Нагородження медалями та орденами.


 


Практичне використання методів морального стимулювання на прикладі Старобешівського районного воєнного комісаріату

 

Старобешівський районний воєнний комісаріат є органом державної структури воєнних сил України. Керівником цієї організації на сьогоднішній день є підполковник Гесс Сергій Петрович, дуже толерантна, лояльна і розумна людина.

В організації працює невелика кількість людей, проте персонал є дуже дружнім, привітним, і в цьому безперечно заслуга керівника.

Так як комісаріат є державною організацією, усі матеріальні надходження регулюються керівництвом країни. Тому матеріальне стимулювання саме керівником в даному випадку неможливе, так як немає жодного фонду, звідки він зміг би отримати гроші для бонусів персоналу. В цьому випадку на перше місце приходить нематеріальна мотивація робітників.

В організації передбачені різного роду винагороди та заохочення персоналу. До Дня озброєних сил та інших професіональних свят колективу видаються винагороди: медалі, грамоти, подяки за різноманітні заслуги:

- За добросовісний багаторічний труд;

- За великий вклад у розвиток організації;

- За виховання молодих співробітників;

- За активну участь у громадянському житті;

- За вагомий внесок в забезпечення стабільної роботи організації та інше.

Окрім цього, керівник бере активну участь у житті організації, спілкується з робітниками. Часто проводяться збори всього колективу, де Сергій Петрович виносить особисті подяки за гарну працю, побажання на майбутнє і конструктивну критику.

Керівник з розумінням ставиться до прохань персоналу, намагається зі своєї сторони виконувати їх, але і вимагає натомість виконану роботу у заданий час.

Проаналізувавши систему моральної мотивації в Старобешівському районному воєнному комісаріаті, можна зробити висновок, що вона знаходиться на належному рівні. Керівник зі своєї сторони робить все, щоб покращити мікроклімат в колективі і домогтись високих показників виконаної роботи, витримуючи при цьому межу між демократією та анархією.


 


Висновки

 

Мотиви відіграють важливу роль у трудовій діяльності людини. Без них трудова діяльність взагалі не може здійснюватися доцільно. Але мотиви бувають різні і можуть впливати з різною силою, викликаючи спрямовану чи ненаправлену активність людини.

Практична функція мотивації полягає в підборі різних способів і методів ефективного впливу на персонал з метою його орієнтації на результативну діяльність з урахуванням мотиваційних установок працівників та їх професійного та особистісного потенціалу.

Ефективність тієї чи іншої мотиваційної системи в практичній діяльності багато в чому залежить від органів управління, хоча за останні роки зроблено певні кроки до підвищення ролі самих підприємств до розробки власних систем мотивації, які на конкретному відрізку часу дозволяють втілювати в життя поставлені перед підприємствами цілі і завдання в умовах ринкових відносин.

Не існує єдиних методів мотивації персоналу, ефективних у всі часи і за будь-яких обставин. Однак, будь-який метод, застосовуваний керівником, заснований на вибраній фірмою стратегії управління людськими ресурсами. Це означає, що вибір конкретного методу мотивації повинна визначати загальна стратегія управління персоналом, якої слідувала або бажає слідувати фірма.

Дослідивши невелику частину менеджменту - мотивації персоналу, ми встановили, що мотивація істотно підвищує продуктивність праці, спричиняє збільшення прибутку.

Вивчивши теоретичну частину мотивації персоналу, ми розглянули прикладний аспект застосування неекономічних стимулів на прикладі воєнного комісаріату і дійшли висновків, що за навіть за відсутності можливості матеріальних заохочень, моральна мотивація за її грамотного використання може призвести до значних результатів.

Поле вивчення такої безмежної теми, як нематеріальна мотивація досі відкрите і може принести нові відкриття, що може значно поліпшити управління в організаціях, що, в свою чергу, призведе до збільшення ефективності роботи підприємства і приросту економічної вигоди, що і є головним завданням менеджменту.


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь