Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Принципова технологічна схема сиру.



Сири – молочна продукція, яку отримують шляхом згортання білків молока ферментами чи кислотами.

За міжнародним стандартом кожний сир має три обов'язкових показника: масова доля вологи у знежиреному сирі (від 50 до 70 %), масова доля жиру на сухі речовини (від 10 до 60 %) і характер дозрівання (сири дозрілі, дозрілі із цвіллю і недозрілі).

Відповідно до цієї класифікації сири поділяють на три класи: I клас — сичужні, II клас — кисломолочні и III клас —перероблені.

1-й підклас (тверді) — сири з масовою часткою вологи 50...56 %, дозріваючі під впливом тільки молочнокислих і пропіоновокислих бактерій (сири типу швейцарського, голландського, російського, чедеру, розсольні сири та ін.).

2-й підклас (напівтверді) — сири з масовою часткою вологи 54...63 %, дозріваючі з обов'язковим добре розвинутимм шаром слизів на поверхні. Він охоплює невелику групу сирів типа латвійського.

3-й підклас (м'які) —сири з масовою часткою вологи більше 67 %, дозріваючі під впливом луго утворюючих бактерій сирної слизи і цвіллі. До цього підкласу відносяться сири типу дорогобужського, рокфору та ін.

Перероблені сири — це. плавлені сири, які отримані з сичужних сирів різних поєднань.

Загальна технологічна схема виробництва сирів включає наступні операції: визначення сиро принадності молока, нормалізація молока за білком і жиром, пастеризацію, охолодження до температури згортання, внесення бактеріальної закваски, солей кальцію і сичужного ферменту, отримання згустку та його обробку, постановку зерна, друге нагрівання, обробку сирної маси, формування, пресування, маркирування, посол, дозрівання, упакування і реалізацію сиру.

Машино-апаратурна схема л і н ії виробниц тва голандс ь кого с и р у:

Насос 1, фильтр 2, воздухоочиститель 3, счетчик 4, емкости для молока 5, охла­дительная установка 6, насос 7, сепаратор 8, дезодоратор 9, пастеризационно-охладительная установка 10, аппараты для выработки сырного зерна II, пульт управления 12, насос 13, сборник сіворотки 14, насос 15, передвижной стол 16, формовочные аппараты 17, конвейер 18, прессы 19, весы 20, в посолочный этажер 21, подъемник 22, насос 23, охлади­тель рассола 24, передвижные стеллажи 25, электропо­грузчик 26, устройство для разгрузки сыров 27, машина для мойки сыра 28, в машине для сушки сыров 29, парафинере 30, машина для мойки и обсушки полок 31, устройство для загрузки сыра на полки 32.

Запитання для самоперевірки

1. Охарактеризуйте якісні показники молочної сировини.

2. Що розуміють під термінами бактеріальна закваска та чиста культура молочнокислих бактерій?

3. Розкрийте сутність основних закономірностей протікання фізико-хімічних, біохімічних та мікробіологічних процесів виробництва кисломолочних напоїв.

4. Розкрийте сутність основних закономірностей протікання фізико-хімічних, біохімічних та мікробіологічних процесів виробництва кислого сиру.

5. Охарактеризуйте принципову технологічну схему отримання сирів.

6. Надайте класифікацію сирів за міжнародними стандартами.

 

Лекція 21. Технологія м’яса

План

1.Загальні дані про виробництво та характеристика сировини.

2.Принципова технологічна схема отримання м’яса.

3. Характеристика технологічного процесу обробки птиці.

 

Рекомендована література

Основна:  1, 2,3

Додаткова: 12,15

Спеціалізовані періодичні видання 1,2,3,4,10,12,13,14,15

Інтернет-ресурси

Міні - лексикон: бойня, холодобойня,перед убійне утримання, забіловка, розпилювання, розрубування


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 280; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь