Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поняття інформаційної системи



 

Під системою розуміють будь–який об'єкт, який одночасно розглядається і як єдине ціле, і як об'єднана в інтересах досягнення поставлених цілей сукупність різнорідних елементів. Системи значно відрізняються між собою як за складом, так і за головними цілями.

 

Система Елементи системи  Головна мета системи
Фірма  Люди, обладнання, матеріали, будівлі тощо  Виробництво товарів
Комп'ютер  Електронні та електромеханічні елементи, лінії зв'язку тощо  Обробка даних
Телекомунікаційна система  Комп'ютери, модеми, кабелі, мережеве програмне забезпечення тощо  Передача  інформації
Інформаційна система  Комп'ютери, комп'ютерні мережі, люди, інформаційні і програмне забезпечення  Виробництво  професійної  інформації  

В інформатиці поняття «система» широко поширене і мас багато смислових значень. Найчастіше воно використовується стосовно комплексу технічних засобів і програм. Системою може називатися апаратна частина комп'ютера. Системою може також вважатися комплекс програм для розв'язання конкретних прикладних задач, доповнених процедурами ведення документації та управління розрахунками.

Додавання до поняття «система» слова «інформаційна» відображає мету її створення та функціонування. Інформаційні системи забезпечують збір, зберігання, обробку, пошук, видачу інформації, необхідної у процесі прийняття рішень у будь-якій галузі. Вони допомагають аналізувати проблеми та створювати нові продукти.

Інформаційна система – це взаємозв'язана сукупність засобів, методів і персоналу, що використовуються для зберігання, обробки та видачі інформації в інтересах досягнення поставленої мети.

Система управління базою даних є невід'ємною частиною будь-якої інформаційної системи. Тип використовуваної СУБД зазвичай визначається масштабом інформаційної системи. Малі інформаційні системи можуть використовувати локальні СУБД, в корпоративних інформаційних системах потрібна потужна клієнт-серверна СУБД, що підтримує роботу багатьох користувачів. На даний час найбільш поширені реляційні СУБД. Незважаючи на очевидну привабливість і зростаючу популярність об'єктно-орієнтованих СУБД, поки все ж переважають реляційні бази даних, які добре налагоджені й розвинені.

Впровадження інформаційних систем дозволяє отримати наступні переваги:

– отримання більш раціональних варіантів вирішення управлінських завдань за рахунок впровадження математичних методів та інтелектуальних систем тощо;

– звільнення працівників від рутинної роботи за рахунок її автоматизації;

– забезпечення достовірності інформації;

заміна паперових носіїв даних на цифрові, що призводить до більш раціональної організації переробки інформації на комп'ютері та зниження обсягів документів на папері;

– удосконалення структури потоків інформації та системи документообігу у фірмі;

– зменшення витрат на виробництво продуктів і послуг;

– надання споживачам унікальних інформаційних послуг;

– пошук нових ринкових ніш.

Створення і використання інформаційної системи для будь-якої організації націлені на вирішення таких завдань.

1. Структура інформаційної системи, її функціональне призначення повинні відповідати цілям, які стоять перед організацією.

Наприклад, у комерційній фірмі – ефективний бізнес; на державному підприємстві – вирішення соціальних і економічних завдань.

2. Інформаційна система повніша контролюватися людьми, ними розумітися і використовуватися у відповідності з основними соціальними та етичними принципами.

3. Виробництво достовірної, надійної, своєчасної та систематизованої інформації.

Хоча інформаційні системи є звичайним програмним продуктом, вони мають ряд суттєвих відмінностей від стандартних прикладних програм і систем. Залежно від предметної області, інформаційні системи можуть досить значно відрізнятися за своїми функціями, архітектурою, реалізацією. Однак можна виділити ряд властивостей, які є загальними.

1. Інформаційні системи призначені для збору, зберігання та обробки інформації, тому в основі будь-якої з них лежить середовище зберігання і доступу до даних.

2. Інформаційні системи орієнтовані на кінцевого користувача, який не володіє високою кваліфікацією у галузі обчислювальної техніки. Тому клієнтські програми інформаційної системи повинні мати простий та зручний інтерфейс, який надає кінцевому користувачеві всі необхідні для роботи функції і в той же час не дає йому можливість виконувати будь–які зайві або помилкові дії.

Таким чином, при розробці інформаційної системи доводиться розв’язувати дві основні задачі – розробка бази даних для зберігання інформації та розробка графічного інтерфейсу користувача клієнтських додатків.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 282; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь