Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Бачить - не бачить - ігнорую»



Припустимо що Вам прийшло повідомлення від людини про яку Ви ніколи не чули. Причому ця людина нав'язливо пропонує яку-небудь нісенітницю. Як зробити так щоб вона більше не турбувала? Поміщаємо його контакт в « Перенести в список ігнорованих».

Якщо контакт призначити « Додати в список незрячих», то Ви будете не видимим для цього користувача. Якщо контакт « Додати в список тих, що бачать», вийде навпаки.

Історія

Вам необхідно пригадати, про що раніше розмовляли із співбесідником. Тобто історію. У « Вікні повідомлень» натисніть на кнопочку « H » (вона розташовується в ряду між верхньою і нижньою частиною). Див. мал. нижче.

Щоб нормально все працювало заздалегідь необхідно зробити відповідні настройки. Виберіть в « Головному вікні» зверху кнопку із зображенням гайкового ключа. Відкриється меню « Настройки». Виберіть « Історія» і в правій частині поставте галочку як показано на малюнку. Тепер історія нормально зберігатиметься і відображатиметься.

Якщо відключилися від QIP

Зазвичай з’являється:

Пробуємо підключитися знову. Заздалегідь дивимося, щоб у нас було з'єднання з Інтернет. Якщо все нормально, то натискаємо кнопочку « Не в мережі»

Відкриється список з якого вибираємо « В мережі» (у самому верху). Проводиться підключення. Після того, як на кнопці з'явиться напис « В мережі» продовжуємо працювати.

 

Поняття про «Блог»

Блог! Об’ємне слово, чи не так? Воно ухитрилося замінити собою громіздке словосполучення " Особистий щоденник в Мережі" коротшим та інтернаціональним терміном - і неспроста: поняття " блог" вже вийшло за межі банального " щоденник", і сучасні блоги вже надають цікаві можливості не тільки для особистих записів, але і для бізнесу.

Неросійське слово blog з'явилося на світ ще в ті дикі часи, коли сайтів було мало, а вільного місця - багато, в інтернет-щоденнику Robot Wisdom під керівництвом Джорна Бергера. Одного разу, 17 грудня 1997 року, Джорн як альтернатива " інтернет-щоденнику" використовував коротке слово: weblog (від logging the web - " записуючи події Мережі" ). Слово народу сподобалося - і слово прижилося. Проте, поняття " веблог" протрималося всього рік і трохи: у квітні 1999 року творець веблога Peterme Пітер Мерхольц розгвинтив слово " веблог" назад і отримав забавний вираз " We blog" - " ми робимо блог". Так blog стало дієсловом і, заразом, головним визначенням будь-якого інтернет-щоденника.

Блог - це інтенсивна особисто свідома присутність індивідума в мережі Інтернет, який може структурно виражатися на сайті, сторінці на сайті, в одному або багатьох форумах.

Блогонародження.

Як це часто буває, перший блог з'явився задовго до винаходу самого терміну blog.

У 1994 році в Інтернеті народжується перший щоденник під керівництвом Джастіна Холла, що характерно, студента. Ця подія особливої уваги тоді не привернула, але перший камінь, безумовно, був закладений.

Трохи пізніше народжується Scripting News, в батьках якого значиться Дейв Вінер; SN, на відміну від холловського щоденника, швидко знаходить прихильників з числа нечисленної інтернет-аудиторії, і тому деякі дослідники називають його чи не першим блогом в історії Мережі. Дехто взагалі віддає першість Тіму Бернерсу-Лі, що публікував новини на своїй сторінці мало не з 1992 року. Далі, до серпня 1999 року, блоги нічим особливим себе не проявляють і залишаються долею вибраних фахівців; починаючи з серпня, ситуація кардинально міняється: компанія Pyra Labs з Сан-Франциско створює портал Blogger, який дозволяє швидко, просто і безкоштовно (sic! ) зробити собі особистий блог.

Блоги беруть упевнений старт: у грудні того ж 99-го року Расті Фостер створює блог-движок Scoop, який дозволяє користувачам безперешкодно залишати свої замітки на чужих сайтах; до того всі записи були вимушені проходити через редакторів порталу. Блоги починають набувати сучасних рис. У тому ж 1999 року стартує легендарний ЖЖ - Livejournal.com, що нині налічує близько 10 мільйонів користувачів.

З часом реальне життя все більше і більше проникає в блог-середовище: у листопаді 2000 року, в розпал виборів президента США, відкривається блог Talkingpointsmemo, користувачі якого обговорюють підрахунки голосів в штаті Флоріда. У 2003 році доходить до того, що кандидат в президенти Говард Дін створює свій власний блог Dean Call To Action.

Бізнес теж не дрімає, хоча і не відрізняє спочатку блог від стандартного вебсайта.

З часом, крім баннерної реклами, в блоги проникає прихована реклама: користувач як би ненавмисно пригадує по ходу ведення щоденника різні товари і послуги, і виглядає це цілком безневинно. В ідеалі.

На ділі ж виходить не так цікаво: наприклад, в 2006 році вибухнув скандал з відомим препаратом для схуднення, який нехитро просувається в одному з блогів; пильні користувачі тоді зуміли вивести рекламщиків на чисту воду, піднявши при цьому сильний шум. Або такий, сучасніший приклад: не раніше як 19 жовтня цього року компанія Yahoo! розповсюдила інформацію, що чистий прибуток корпорації впав на 38% із-за зниження доходів від реклами. Самі " яховці" пов'язали це падіння із зростанням привабливості рекламного ринку блогів - і цей факт дійсно примушує замислюватися.

Куточок блогостатистики.

На користь того ж говорить і статистика: так, за дослідженням англомовного блог-пошукача Technorati.com, на вересень 2006 в світі налічувалися більше 54 мільйонів блогів, причому ця кількість щорічно збільшується в два рази.

Перший російський блог, як не дивно, з'явився все в тому ж 1999 року, не сильно відставши від західних аналогів. Зараз вже важко вказати найперший блог Рунета, але вважається, що ним став блог Spectator.ru, відкритий 27 січня 1999-го. Незабаром після цього на простори Рунета виповзли і безкоштовні, доступні для простих смертних аналоги - зокрема, Liveinternet.ru і Diary.ru, що з'явилися на світло в 2002 році.

За даними служби " Яндекс: пошук по блогам", в російськомовній блогосфері зараз налічується більш ніж 1 мільйон 150 тисяч блогів, і з них активні, тобто не є покинутими, 46%. Крім того, в середньому кожну годину в Рунеті з'являється по сотні нових блогів. Після статистики Яндекса, російськомовні блоги ведуться в основному в 14 блог-сервісах, і з них виділяється " велика четвірка" блогів (що налічують від 50 до 350 тисяч щоденників): Livejournal.com, Liveinternet.ru, Diary.ru і відносний новачок - Blogs.mail.ru.

Цікавий портрет середнього російського блоггера: це дівчина 21 року народження, москвичка, студентка. По кількості блоггерів беззастережно лідирують Москва і Петербург: на обидві столиці доводиться 79% всіх російськомовних користувачів. Крім цього, росте кількість автономних блогів.

Крім того, в наявності тенденція до переходу на вітчизняні блог-сервіси: так, рік тому Livejournal.com містив більше блоггерів, ніж на всіх російських хостінгах разом узятих, а зараз він тримає лише 40%, хоча і зберігає пальму першості по числу щоденних записів (44, 78% проти 19, 98% служби Liveinternet.ru).

Одним словом - поле для бізнесу хороше. Працюй - не хочу.

Блогмайбутнє.

Отже, блоги свої позиції не тільки не збираються здавати, але і відвойовують нові. За статистикою, число блогів росте за законом експоненти, тобто в майбутньому їх буде не просто багато, а дуже багато. З іншого боку, росте і число можливостей, що надаються, з часом загрожуючи перетворити блоги на отаких мультимедійних монстрів. Чи привабливі вони для бізнесу зараз? Швидше за все, так. Чи будуть вони привабливі? Будуть - і це точно.

Завдання для самостійного виконання:

1. Відкрити головне меню QIP.

2. Знайти і додати контакт свого товариша.

3. Оглянути різні режими відображення користувачів.

4. Обмінятися повідомленнями з своїми товаришами.

5. Віднести номер свого товариша до списку «Ігнорувати», потім до активного списку.

6. Зайти на блог за адресою Blogs.mail.ru

Запитання для контролю:

1. Що ви розумієте під інтернет пейджером?

2. Як встановити QIP?

3. Як відкрити головне вікно QIP?

4. Як додати контакт?

5. Режими відображення користувачів і груп.

6. Діалог з користувачем.

7. Що потрібно робити у випадку якщо відключилися від QIP?

8. Що ви розумієте під терміном «блог»?

9. Історія виникнення цього терміну.

10. Практичне застосування «блогів»?


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.022 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь