Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Та підвищення кваліфікації кадрів



 

 

3.2.1 Посадові особи підприємства, які здійснюють організацію підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів:

- Генеральний директор;

- Директор з економіки та зовнішньоекономічних зв’язків;

- Директор технічний;

- Директор комерційний;

- Директор з розвитку бізнесу

- Директор фінансовий;

- Інженер з охорони праці;

- Економіст з праці;

- Керівники структурних підрозділів;

- Інспектор з кадрів.

 

3.2.2 Генеральний директор:

 

- здійснює заходи стосовно забезпечення належного рівня кваліфікації працівників та знань нових технологій;

- видає накази про направлення на навчання;

- затверджує План підвищення кваліфікації працівників підприємства на рік;

- затверджує перелік робітничих професій з підвищеною відповідальністю та небезпекою;

- затверджує склад кваліфікаційної комісії.

 

3.2.3 Директор технічний:

 

- визначає напрямки, з яких необхідно провести навчання кадрів з метою покращення виробничих процесів підприємства;

- погоджує заявки керівників структурних підрозділів про необхідність підвищення кваліфікації працівників;

- погоджує з керівниками структурних підрозділів порядок проходження навчань з підготовки та підвищення кваліфікації працівників;

- затверджує плани-графіки проведення навчань на підприємстві, перелік працівників підприємства, які проводять навчання в якості викладачів та перелік працівників, які проходять навчання на підприємстві.

 

3.2.4 Директор з економіки та зовнішньоекономічних зв’язків, Директор технічний, Директор комерційний, Директор з розвитку бізнесу:

 

- визначають напрямки, за якими необхідно провести навчання кадрів з метою покращення виробничих процесів підприємства;

- погоджують з керівниками структурних підрозділів порядок проходження навчань з підготовки та підвищення кваліфікації працівників.

 

3.2.5 Директор фінансовий визначає тематику і потребу в підготовці та підвищенні кваліфікації працівників бухгалтерії.

 

3.2.6 Інженер з охорони праці:

- подає заявки Інспектору з кадрів з підготовки, навчання та  перепідготовки працівників технічних професій;

- складає перелік робітничих професій з підвищеною відповідальністю та небезпекою.

 

 

3.2.7 Економіст з праці бере участь у плануванні підготовки кваліфікованих кадрів у структурних підрозділах підприємства.

 

3.2.8 Керівники структурних підрозділів:

 

- визначають потребу в підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації працівників відповідного підрозділу;

- призначають керівників перинної професійної підготовки;

- здійснюють попередню оцінку навчальних закладів, установ чи організацій, які проводять підвищення кваліфікації працівників відповідних підрозділів;

- здійснюють підготовку необхідних договорів;  

- складають плани-графіки проведення навчань працівників підпорядкованих підрозділів, що проводяться на підприємстві;

- здійснюють оцінку результатів підвищення кваліфікації працівників відповідного підрозділу;

 

3.2.9 Інспектор з кадрів:

- документально оформляє процедуру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників;

- складає та подає Генеральному директору на затвердження План підвищення кваліфікації працівників на рік;

- здійснює аналіз навчальних закладів, які надавали послуги з підвищення кваліфікації працівників підприємства протягом року;

- здійснює оцінку навчальних закладів, які надавали послуги з підвищення кваліфікації працівників підприємства протягом року;

- здійснює оцінку результатів підвищення кваліфікації працівників підприємства.

 

 

3.3 Процедура документального оформлення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів

 

3.3.1 З метою планомірного ведення процесу підвищення кваліфікації, обліку проведення навчання, здійснення контролю за навчальним процесом та підбиття підсумків успішності на підприємстві здійснюється планування навчальної роботи з підвищення кваліфікації працівників.

З цією метою щорічно до 15 березня затверджується План підвищення кваліфікації працівників підприємства на рік (Додаток Є).

 

3.3.2 Керівник структурного підрозділу, який визначає необхідність у проведенні підвищення кваліфікації працівника чи групи працівників, подає Інспектору з кадрів до 15 лютого поточного року погоджену Директором технічним заявку, в якій зазначає:

- тему, сферу чи спеціалізацію, за якою необхідно провести підвищення кваліфікації;

- працівників, яким необхідно підвищити кваліфікацію.

 

3.3.3 Інспектор з кадрів, отримавши оформлену у відповідності до п.3.3.2 стандарту заявку, складає План підвищення кваліфікації працівників підприємства на рік, який подає на затвердження Генеральному директору.

 

3.3.4 Підвищення кваліфікації можуть проводитися як на підприємстві, так і поза його межами. 

 

3.3.5 Навчання на підприємстві можуть бути груповими та індивідуальними. Первинна підготовка робітників на підприємстві здійснюється лише шляхом індивідуального навчання.

 

3.3.6 Склад кваліфікаційної комісії, що здійснює перевірку знань, вмінь та навичок працівника, затверджується раз на 3 роки до 15 лютого Наказом Генерального директора.

 

3.3.7 Комісія збирається в міру необхідності. В результаті перевірки комісією може бути прийняте одне з наступних рішень:

- про наявність необхідного рівня кваліфікації та підвищення розміру оплати праці;

- про відсутність необхідного рівня кваліфікації.

Результати перевірки оформляються протоколом засідання кваліфікаційної комісії (Додаток Ї) та оголошуються працівникові, кваліфікація якого перевіряється, з підписом про ознайомлення.

Рішення кваліфікаційної комісії про відсутність необхідного рівня кваліфікації,  прийняте при перевірці знань, вмінь та навичок, отриманих працівником в результаті первинної професійної підготовки, є підставою для звільнення працівника, прийнятого на умовах строкового трудового договору чи випробувального терміну.

 

3.3.8 При необхідності проходження навчання поза підприємством, керівник структурного підрозділу направляє Інспектору з кадрів для оформлення наказу завізовану в Генерального директора власну службову записку або погоджену в межах своїх повноважень та завізовану Генеральним директором службову записку працівника. Після отримання всіх необхідних віз, проект наказу подається Генеральному директору на підпис.

 

3.3.7 Попередній документально оформлений аналіз навчальних закладів, установ чи організацій, які проводять підвищення кваліфікації, та підготовка відповідних договорів про надання послуг здійснюється керівниками структурних підрозділів, працівники яких мають потребу в підвищенні кваліфікації. Інспектор з кадрів до 15 лютого наступного року здійснює та документально оформляє
(Додаток Й) оцінку навчальних закладів, які надавали послуги з підвищення кваліфікації працівникам підприємства за результатами минулого року (переоцінка).

 

3.3.8 Процесом проведення навчання на підприємстві займається безпосередньо керівник структурного підрозділу, який подав заявку.

 

3.3.9 Перед початком проведення навчання на підприємстві керівники структурних підрозділів, працівники яких проходитимуть навчання, розробляють та затверджують у Директора технічного  плани-графіки проведення навчань у яких зазначають конкретні дати проведення навчань, групи слухачів, тематику та викладачів окремих занять.

 

3.3.10 Підвищення кваліфікації на підприємстві проводяться викладачами з числа інженерно-технічних працівників та спеціально запрошеними викладачами, які діють на підставі договору. Викладачі теоретичних занять з числа працівників підприємства повинні мати вищу освіту та стаж роботи за відповідною професією не менше 3 років. Викладачі практичних занять повинні мати стаж роботи за відповідною професією не менше 3 років та високу кваліфікацією.

 

3.3.11 За процес навчання та його наслідки відповідає особисто сам працівник.

 

3.3.12 Внаслідок проведеного навчання працівник може отримати відповідну кваліфікацію, свідоцтво, сертифікат та ін. Копії документів, які можуть отримати працівники, що пройшли відповідне навчання, зберігаються в Особовій справі працівника із занесенням даних до Листка підвищення кваліфікації працівника (Додаток Б).

 

3.3.13 Працівник, який пройшов навчання, заповнює Опитувальний лист (Додатки З та І), результати якого враховуються при підвищенні кваліфікації цього та інших працівників в майбутньому та при оцінці навчальних закладів, які надавали послуги з підвищення кваліфікації працівників підприємства.

 

3.3.14 Керівники структурних підрозділів, працівники яких проходили підвищення кваліфікації в минулому році, щорічно до 1 лютого подають у відділ кадрів документально оформлену оцінку результатів підвищення кваліфікації (Додаток К). На підставі цього інспектор з кадрів щорічно до 1 березня здійснює та документально оформляє оцінку результатів підвищення кваліфікації працівників підприємства (Додаток Л).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 238; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.027 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь