Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Аналіз дослідження споживачів і конкурентів



Вивчення і оцінка кінцевих споживачів є одним із найбільш пріоритетних напрямів досліджень в діяльності підприємства, адже споживачі це основний ресурс надходження прибутків підприємства. Клієнт для будь - якої компанії завжди знаходиться в центрі уваги. Основна задача в дослідженні споживачів – виявити фактори, які впливають на поведінку споживача. Але цього недостатньо. Щоб успішно конкурувати на ринку, необхідно своєчасно прогнозувати зміни в перевагах споживачів, щоб вчасно внести зміни в сам продукт, оптимізувати канали розповсюдження і рекламну стратегію, тобто скоординувати всі компоненти комплексу маркетингу.

Центральне місце серед аспектів поведінки споживачів займає модель процесу прийняття рішення щодо купівлі товарів. Загально визначено п’ять етапів цього процесу. Вони включають: усвідомлення потреби людиною в певному виді товару або послуги, пошук інформації, який може бути внутрішнім або зовнішнім, в свою чергу зовнішній пошук може здійснюватись за допомогою таких джерел, як знайомі, колеги, члени родини та інші особисті джерела, за допомогою підключення ресурсів власної пам’яті, із маркетингових джерел таких, як реклама, буклети, виставки тощо. Тобто на даному етапі визначну роль відіграє інформаційне забезпечення споживача. Одним з головних елементів процесу виступає етап оцінки альтернатив на основі зібраної інформації. Тут основну роль відіграють вибір споживачем критеріїв оцінки альтернатив, вибір варіантів оцінки, власне оцінка характеристик варіантів та вибір правила рішення. Суттєву роль у виборі споживачем продукту відіграють методики якими він користується при виборі товару. Наступний етап це прийняття рішення щодо купівлі тобто власне покупка вибраного товару або марки. Останній етап - поведінка після купівлі відображає як споживач здійснює використання товару, як проводить оцінку товарів тощо. Суттєву роль в дослідженні поведінки споживачів відіграють моделі процесів придбання товарів та поведінки споживачів під час купівлі. Моделі відображають основні аспекти та взаємозв’язки цих процесів. Особлива увага приділяється чинникам впливу на поведінку споживача куди відносять чинники зовнішнього, внутрішнього та ситуаційного впливу на процес прийняття рішення і власне на поведінку споживачів. Чинники маркетингового середовища відображають основні елементи комплексу маркетингу такі, як товар, ціна, просування та розподіл. Чинники соціокультурного характеру включають: культуру, субкультуру, соціальний клас, референтні групи, сім’ю. Ситуаційні чинники включають фізичне, соціальне оточення, час, який необхідно витрати на покупку, завдання купівля (з якою метою купується товар), попередній стан (настрій споживача). Висвітлені чинники внутрішнього впливу або “чорна скринька споживача” вони зачіпають глибинні психологічні аспекти поведінки такі, як потреби, мотиви, побажання, емоції, особистість, спосіб життя, сприйняття, ризик купівлі, орієнтація, пізнавальний дисонанс. Методи і способи дослідження поведінки споживачів умовно поділені на методи збору інформації та методи аналізу і обробки даних. Методи збору інформації поділяються на кількісні і якісні. До кількісних відносять метод опитування шляхом застосування анкет. До якісних методів відносять: спостереження, фокус – групи, експеримент, тестування, аналіз протоколу тощо [11].

У виборі мінералки український споживач досить консервативний. Приміром, два-три роки тому багато виробників намагалися вивести на ринок мінеральні води з додаванням ароматизаторів. Такі напої себе не виправдали, і дуже швидко виробники зняли їх із виробництва. Можливо — це справа майбутнього.

Тенденції розвитку запитів споживачів відносно якості напоїв зрозуміла, так як все більший попит набувають високоякісні солодкі води видатних торгівельних марок.

У літній сезон збільшується продаж мінеральної води у півлітрових пляшках.. Найбільше продається газованої 80% в пляшках місткістю 1,5 і 0,5 літра.

Спостерігається зростання культури споживання мінеральних вод серед українців, адже, зважаючи на широкий асортимент цієї продукції, споживач швидко адаптується та надає перевагу продукції з найкращим співвідношенням ціни-якості. Ще одна особливість ринку – поступове зменшення виробництва газованої води та надання переваги столовій негазованій, що викликано загальноєвропейськими тенденціями та пріоритетами здорового способу життя.

Оскільки ТОВ „Малбі-Захід” є представництвом ПП Агентства „Малбі” і їхня продукція продається по всій території України, то основними конкурентами підприємства є:

Миргородський завод мінеральних вод (ТМ Миргородська, Сорочинська);

“Кока-Кола Беверіджиз України” (ТМ БонАква);

Моршинський завод мінеральних вод „Оскар” (ТМ Моршинська);

ЗАТ „Оболонь” (ТМ Оболонська);

ТОВ “Трускавецький завод мінеральних вод” (ТМ Трускавецька);

ЗАТ “АкваЕко” (ТМ Трускавецька, Чистий ключ)

ЗАТ “Ерлан” (ТМ Знаменівська, Два океани) та ін.

Отже, для успішної діяльності і підтримки конкурентоспроможності ТОВ „Малбі-Захід” необхідно проводити постійний моніторинг конкурентного середовища. Це пояснюється тим, що ринок на якому працює підприємство характеризується великою кількістю виробників, які направлені на одну цільову аудиторію.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь