Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Система завоювання ринку та позиціонування послуг



ТОВ „Малбі-Захід” обрало систему завоювання ринку за допомогою оптових посередників.

Оптовий ринок це ринок осіб або організацій, зацікав­лених у товарах і послугах для їх подальшого використання в процесі виробництва, перепродажу або перерозподілу. Оптовий ринок репрезентований підприємствами, що закуповують товари для їх подальшої переробки, організаціями-посередниками, які перепродують придбані товари з метою одержання прибутку, державними установами, що здійснюють покупки задля забез­печення виконання своїх функцій [11].

Особливостями оптового ринку є крупні (але нечисленні) покупці, їх порівняна географічна концентрація, нееластичність попиту і залежність попиту на товари промислового призначен­ня від попиту на товари широкого вжитку. Закупівлі на такому ринку ведуть професіонали — працівники підрозділів матеріаль­но-технічного постачання підприємств та організацій. При про­дажу продукції на оптовому ринку необхідно з'ясувати, які кон­кретно особи і на які ухвалювані рішення справляють вплив та міру цього впливу, які критерії у прийнятті рішення про купівлю ці особи використовують, які фактори впливають на по­ведінку осіб, що приймають рішення про закупівлі, а також фак­тори середовища, міжособистісних взаємин та індивідуальних особливостей. Процес прийняття рішення відповідальними осо­бами про закупівлі включає усвідомлення потреби купівлі, фор­мування загального уявлення про характеристики продукції, проведення функціонально-вартісного аналізу, пошук постачаль­ників, з'ясування пропозицій, вибір постачальника, видачу за­мовлення та оцінку роботи постачальника. Усе це необхідно брати до уваги при продажу продукції такому оптовому покупцеві.

Позиціювання товару це визначення його місця на ринку серед інших аналогічних йому товарів з погляду самого спожи­вача. Після вибору сегмента, в який буде виведено продукцію підприємства, слід провести аналіз наявних в ньому конкурентів. Це дасть змогу прийняти рішення про позиціювання свого товару. При цьому можливі два варіанти дій: зайняти місце поруч з од­ним із конкурентів і вести з ним боротьбу за першість у даному сегменті або вийти на ринок з новими продуктами, виробленими з урахуванням нових запитів споживачів [11].

ТОВ „Малбі-Захід” позиціонує свою продукцію як воду, видобуту з джерела „Роси Буковини” внесеного до Державного Реєстру цінних джерел під № 2-Д. Родовище розташоване на території еколого-курортного регіону. Вода з цього джерела містить мікроелементи, склад яких майже ідентичний їх вмісту у крові людини. Завдяки природній чистоті та оптимальному рівню мінералізації, ода „Роса Буковини” рекомендована Українським НДІ Медичної Реабілітації та Курортології для щоденного вживання дорослим і дітям без обмежень.

2.5. Організація маркетингового планування на підприємстві

Навколишнє середовище постійно впливає на функціонування підприємства, що потребує оперативного прийняття різноманітних управлінських рішень. Проте цей факт не заперечує необхідності планування діяльності підприємства, що дає змогу:

• чітко сформулювати кінцеві цілі та завдання підприємства;

• правильно розподілити наявні ресурси;

• урахувати всі потреби цільових споживачів;

• оцінити сильні та слабкі сторони підприємства;

• розробити заходи для досягнення запланованого.

Для правильної організації діяльності підприємства дуже важливо чітко розпланувати всі етапи його господарювання. Маркетингове планування є складовою стратегічного планування.

Стратегічне планування є останнім досягненням у стратегічному управлінні та найбільш високоінтелектуальним і дорогим елементом у менеджменті загалом. Стратегічний план —документ обсягом приблизно 100 сторінок, де детально викладено діяльність підприємства на перспективу.

Результати стратегічного планування конкретизуються в детальних планах маркетингової діяльності підприємства. Поняття "план маркетингу" є комплексним і складається із сукупності планів:

• виробництва;

• випуску конкретного товару;

• ринкової діяльності.

Маркетинговий план виконує низку важливих функцій.

1) містить всі дані щодо організації, обслуговування нею ринків, товарів, послуг, покупців, конкуренції тощо. Ці дані постійно оновлюються;
     2) стимулює спільну працю керівників різних підрозділів компанії: у вирішенні питаннь розроблення товарів, їх виробництва, продажу, рекламування, кредитування, транспортування, акцентування уваги на потребах покупця;

3) визначає завдання і цілі, що мають бути досягнуті до певного терміну;
     4) точно визначає стратегію й тактику досягнення цілей [7].
     План маркетингу незалежно від виду виробництва має певні складові (схема 2.5.1).

Схема 2.5.1. Структура маркетингового плану підприємства

Як і будь-який процес, стратегічне планування має відбуватися з дотриманням певних принципів, що забезпечать його ефективність.

Принципи маркетингового стратегічного планування на ТОВ „Малбі-Захід” такі:

- взаємоузгодженість із загальнофірмовим плануванням – оскільки маркетингове стратегічне планування є складовою загальнофірмового плану, воно не може йому суперечити;

- базування на дослідженні маркетингового середовища;

- циклічність – МСП необхідно здійснювати як безперервний процес, а не розглядати як діяльність від випадку до випадку;

- гнучкість –можливість активної адаптації стратегії згідно зі змінами маркетингового середовища;

- багатоваріантність – передбачає врахування можливих змін навколишнього середовища на етапі формування стратегії;

- повнота і комплексність – для прийняття рішення мають бути використані всі факти, події та ситуації в їх взаємозв’язку та відповідно до їх значущості;

- чіткість;

- економічність – витрати на планування та здійснення стратегії мають відповідати отриманому прибутку.

Крім того, стратегічне планування характеризується такими ознаками, це:

забезпечення ефективної діяльності фірми на тривалий період 15–20 років;

носії ідей – вищі рівні управління фірмою;

глобальний підхід до розв’язання маркетингових проблем, відсутність деталізації.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 185; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь