Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Хірургічне лікування гострого холециститу



Типи операційних втручань при гострому холециститі:

 лапаротомна холецистектомія – у зв’язку з травматичністю втручання застосовується дедалі рідше. Для зменшення травматичності операції запропоновано мінілапаротомні доступи (4-5см) в правому підребер’ї, проте виконання навіть планової холецистектомії стає технічно досить складною операцією.

лапароскопічна холецистектомія – „золотий стандарт” при операційному лікуванні холециститу.Метод є найменш травматичний, дає можливість активного ведення післяопераційного періоду. Має мінімум протипоказань.

холецистостомія – як перший етап хірургічного лікування вкрай важких пацієнтів, в основному похилого віку; • важким хворим, зі супровідною патологією, які не перенесуть холецистектомію, як більш тривалу і травматичну операцію; • при параміхурових інфільтратах, коли диференціація структур міхура неможлива і видалення його пов’язане з небезпекою пошкодження інших органів; 

 

Для даної пацієнтки був обраний такий метод хірургічного лікування, як лапароскопічна холецистектомія,так як цей метод являється найменш травматичним та у даної пацієнтки немає протипоказань для проведення даного хірургічного втручання.

 

 

Протокол операції

Дата:13.02.18

Назва операції:лапароскопічна холецистектомія

Вид анестезії:в/в анестезія під ШВЛ

Опис операції:

Після двократної обробки операційного поля бетадином накладений карбоксіперітонеум, введені троакари у типових точках. При ревізії жовчний міхур містить конкременти середнього калібру. Стінка його набрякла, запалена. Холедох не розширений. Іншої органічної патології не виявлено. Після видалення кліповані пузирна протока,пузирна артерія, відсічені. Жовчний міхур виділений з ложа.Гемостаз ложа діатермокоагуляцієй. Жовчний міхур видалений з верхнього доступу. Контроль гемостазу, чужорідних тіл. Поставлені два ПХВ дренажі у підпечінковому просторі. Порти видалені. Пошаровий шов операційних ран наглухо. Бетадин. Асептична пов’язка.

 

Лист призначень

1.Rp.: “Pozineg” 1,0

D.S. вміст флакону розвести у 10 мл. ізотонічного розчину NaCl, в/в, 2 р/д на протязі 7 днів

Позінег застосовується у якості антибактеріальної терапії.

Діюча речовині-цефепім. Відноситься до лактмних антибіотиків.

2.Rp.:Tab.”Controloc” 0,04 № 7

D.S. приймати внутрішньо по 1 таб. у день

Препарат Контролок є інгібітором протонного насоса. Діюча речовина Контролоку - пантопразол - має здатність пригнічувати в шлунку секрецію HCl в результаті специфічної дії на протонні насоси парієтальних клітин

 

3.Rp.:”Dicloberl” 3 мl

D.t.d. № 5 in amp.

S. вводити в/м 1 раз на день.

Диклоберл - нестероїдні протизапальні засоби. Активною речовиною препарату є диклофенак натрію. Має виражений протизапальний ефект за рахунок пригнічення синтезу простагландинів. Має жарознижувальну, знеболювальну та протинабрякову дію.

 

4.Rp.: Tab. Mеtoclopramidi 0,01 №50

D.S. по I таб. 3 р/д.

Метоклопрамід є специфічним блокатором дофамінових рецепторів, а також серотонінових рецепторів. Препарат має протиблювотну дію, впливає на функції шлунково-кишкового тракту. Тонус і рухова активність органів травлення посилюється. Секреція шлунка не міняється.

 

5.Rp.:”Flenox” 0,4 ml

D.S.вводити підшкірно по 0,4 мл 1 р/д на протязі двух днів

Відноситься до антитромботичних засобів. Група гепарину. Еноксапарини.

 

6.Rp.:”KEYWER” 2,0 ml

D.S. розвести у 10 мл ізотонічного розчину NaCl, в/в. Вводити для зниження болю.

Група:нестероїдні протизапальні засоби.

Застосовується для симптоматичного лікування гострого болю середньої та високої інтенсивності.

 

7.Rp.:Tab.”Levobact” 0.5 №14

D.S. приймати внутрішньо по 1 таб. 2р/д на протязі 7 днів

Фармакотерапевтична група
Антібактеріальні засоби групи хінолонів. Фторхінолони.

 


Щоденники

15.02.2018 р.

Скарги на помірні, тупі болі в області післяопераційних ран та правого підребір’я, які зменшуються у динаміці.

Загальний стан ближче до задовільного. Вільно пересувається по лікарні.

Свідомість ясна.

Шкіра та видимі слизові оболонки блідо-рожевого кольору, іктеричності немає.Стопи та гомілки теплі без набряків та цианозу,безболісні по ходу глибоких вен. При аускультації легень дихання везикулярне. ЧДР 16 в хв.

Пульс на радіальній артерії- 72 в хв., ритмічний, задовільного наповнення. АТ 130/80 мм.рт.ст. Температура - 37,2.

Дизурічних явищ немає.

Язик вологий, обкладений білим нальотом у кореня. Живіт не роздутий, приймає участь у дихальних рухах, при пальпації м’який, помірно болючий у правому підребір’ї та в області післяопераційних ран. Синдромів подразнення очеревин немає. Гази відходять. Стула ще не було. Пов’язки сухі. По дренажам скудне сукровичне відділяєме. Перев’язка з видаленням дренажів.

Виконання профілактичних заходів: у ліжку згибання та розгибання коліних та гомілковостопних суставах, зміна положення тіла.Підібраний та зафіксований бандаж.

Медикаментозна терапія виконується згідно з листом призначення,переноситься хворою без побічних реакцій та ускладнень. Необхідності у корекції призначень немає.

Дієта: стол № 5.

16.02.2018 р.

Скарги на помірні, тупі болі в області післяопераційних ран та правого підребір’я, які зменшуються у динаміці.

Загальний стан ближче до задовільного. Вільно пересувається по лікарні.

Свідомість ясна.

Шкіра та видимі слизові оболонки блідо-рожевого кольору, іктеричності немає.Стопи та гомілки теплі без набряків та цианозу,безболісні по ходу глибоких вен. При аускультації легень дихання везикулярне. ЧДР 16 в хв.

Пульс на радіальній артерії- 62 в хв., ритмічний, задовільного наповнення. АТ 140/80 мм.рт.ст. Температура - 37,2.

Дизурічних явищ немає.

Язик вологий, обкладений білим нальотом у кореня. Живіт не роздутий, приймає участь у дихальних рухах, при пальпації м’який, помірно болючий у правому підребір’ї та в області післяопераційних ран. Синдромів подразнення очеревин немає. Гази відходять. Стул був. Пов’язки сухі. Перев’язка.

Виконання профілактичних заходів: у ліжку згибання та розгибання коліних та гомілковостопних суставах, зміна положення тіла.Підібраний та зафіксований бандаж.

Медикаментозна терапія виконується згідно з листом призначення,переноситься хворою без побічних реакцій та ускладнень. Необхідності у корекції призначень немає.

Дієта: стол № 5.

Виписний епікриз

Пацієнтка:Корнієнко Ганна Станіславівна.

Поступила у клініку 12.02.18р. зі скаргами на інтенсивний біль у правому підребер'ї, постійне відчуття тяжкості у правому підребер'ї, нудоту, присмак гіркоти та відчуття сухості у роті,які виникають після їжі, фізичного навантаження або психоемоційному напруженні.

Анамнез хвороби:Останній тиждень почали непокоїти інтенсивні болі у правому підребер’ї, постійне відчуття тяжкості у правому підребер’ї,нудота, присмак гіркоти у роті, відчуття сухості у роті,що частіше виникають після їжі,фізичного навантаження або при психоемоційному напруженні. Болі у правому підребер’ї почали непокоїти ще у жовтні 2017 року, згодом почали наростати. Лікувалася амбулаторно у гастроентеролога з тимчасовим ефектом. 1,5 місяця назад знову з’явився біль у правому підребер’ї та нудота після їжі.

ФЕГДС(08.12.15). Виразка ЦДПК у стадії рубцювання.

УЗД ОБЛ(25.01.18):Ехо-признаки помірних дифузних змін печінки, жовчокам’яна хвороба(конкременти жовчного міхура),хронічного холециститу.

Безпосередня причина даної госпіталізації - це необхідність у плановому лікуванні.

Анамнез життя:В 2005 році- апендектомія.

Травм не відмічає. Вірусний гепатит,венеричні захворювання, туберкульоз, системні захворювання, онкозахворювання заперечує. ВІЧ(за згодою пацієнта)-не хворіє.

Захворювання у найближчих родичів спадкові, психічні, ендокринні, обміну речовин, туберкульозу, серцево-судиних:інфаркт, інсульт; онкозахворювання, алергічні стани ,захворювання порушення згортальної системи крові, при опитуванні не відмічає.

Медикаментозну, побутову, професійну, сезону алергію- заперечує.

Гемотрансфузій в анамнезі не було.Групу крові не знає.

Контакт з інфекційними хвороми за останні 6 місяців заперечує.

При об’єктивному обстеженні: стан середньої тяжкості,свідомість ясна,

температура тіла 37,6 С.

При обстежені патології зі сторони дихальної, серцево-судиної,нервової та сечостатевої систем не виявлено.

При обстеженні травної системи: Живіт звичайної конфігурації, обидві половини симетричні, приймає участь у акті дихання, рівномірно. Видима перистальтика не визначається.

Підшкірні вени не розширені. Пупок втягнут, видимих випинань не передній черевній стінці у вертикальному,горизонтальному та при кашлі в типових місцях не визначається.

При поверхневій пальпації передня черевна стінка не напружена, м’яка, болісна у правому підребір’ї.

Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний ( хвора не відчула посилення болю в області живота при швидкому знятті руки, яка пальпувала передню черевну стінку). Симптом Ровзинга негативний( хвора не відчула посилення болю у правії клубовій області при здавленні сигмовидної кишки і одночасному товчкообразному тиску на низхідну ободову кишку). Симптом Образцова негативний(хвора не відчула біль у правій клубової області при підніманні випрямленої правої ноги). Негативний симптом Бартом'є—Міхельсона при пальпації правої здухвинної ділянки, кола хвора лежить на лівому боці. Симптом Сітковського негативний

не відбулося посилення болю у правій здухвинній ділянці внаслідок подразнення брижі, коли хвора лягла на лівий бік.

Симптом Воскресенського негативний при швидкому зміщенні пальців правої руки при натягнутій на животі сорочці (від середньої лінії в напрямку правої здухвинної ділянки не супроводжується різким болем у правій здухвинній ділянці).

Симптом Кримова негативний  —посилення болю в правій здухвинній ділянці не відбулося при зміщенні в протилежному напрямку лівого нижнього квадранта пупка.

Болючості у точці Мак-Бурнея та точці Ланца не виявлено.

При перкусії притуплення перкуторного звуку у відлогих місцях не виявлено, вільна рідина у черевній порожнині не визначається.

При аускультації органів черевної порожнини вислуховуються помірні дифузні перистальтичні шуми.

При глибокій пальпації сигмовидна кишка - гладка, безболісна, плотноеластичної консистенції, не бурчить, діаметр 2,5 см, рухливість 4 см; низхідний відділ товстої кишки - гладкий, безболісний, плотноеластичної консистенції, не бурчить, діаметр 2 см, сліпа кишка - гладка, безболісна, плотноеластичної консистенції, бурчить, діаметр 2,5 см, рухливість 4 см; висхідний відділ товстої кишки - гладкий, безболісний, плотноеластичної консистенції, не бурчить, діаметр 2 см.

Локальний статус:Визначається болючість у правій підреберній ділянці при поверхневій пальпації, шкірні покрови у даній ділянці не змінені.      

 Перкусія печінки:

 

Топографічні лінії Верхня межа Нижня межа Розмір печінкової тупості
Парастернальна 5 міжребер'ї 2 см нижче реберної дуги 9 см
Середньоключична 6 ребро по краю реберної дуги 10 см
Передня пахвова 7 ребро 10 ребро 11 см

 

Розміри печінки по Курлову 10 см, 8 см, 10 см

При пальпації печінка у края реберної дуги , край печінки гладкий, м’який, рівний, гострбий, безболісний.

Жовчний міхур не пальпується, виявляється болючість в точці жовчного міхура. Позитивні симптоми:

Мерфі-при рівномірному надавлюванні у точці проекції жовчного міхура при глибокому вдосі пацієнтка відчула болючість, Ортнера- при постукуванні по краю правої реберної дузі виявлена болючість, Мюссе-Георгіївського- болючість при пальпації між ніжками m.sternocleidomastoideus позитивні, Кера- болючість при пальпації на вдосі у точці проекції жовчного міхура.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-07; Просмотров: 203; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.097 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь