Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ВИКОРИСТАННЯ КАРТОК ДЛЯ ЗНЯТТЯ ГОТІВКИ



Найменування платіжної системи Показник активності картки Кількість транз- акцій за однією карткою за рік Середній оборот на одну картку, грн Середній оборот по одній операції, грн
Показник по Україні:        
Visa 0,034 12,4 2051 330
Master Card 0,047 17,2 2453 288
Банк:        
Visa 0,031 9,4 1854 256
Master Card 0,042 16,4 2154 164
Відхилення Visa   3 197 74
Відхилення Master Card 0,005 0,8 299 124

Якщо порівняти показники, наведені у таблицях 9.12 та 9.13 між собою, то виявимо, що показник активності карток Visa вищий у торговельно-сервісній мережі, а карток Master Card, навпаки, — більша активність за операціями отримання готівки. Така сама ситуація спостерігається у нашому прикладі. У торговельно-сер­вісній мережі у середньому на одну операцію за картками Visa у банку припадає 95 грн, по картках Master Card — 180 грн, а показник активності цих карток у торговельно-сервісній мережі відповідно для Visa — 0,0042 (майже дві операції на рік), для Master Card — 0,0012 (або одна операція на рік). Це свідчить про те, що серед розрахунків за картками Visa клієнтами банку використовуються для сплати товарів та послуг у 3,5 раза більше, ніж Master Card, але вартість однієї операції майже в 1,84 раза менша (18 095 = 1,84), ніж тих, що здійснюються за картками Master Card.

А тепер розглянемо, як використовуються різні види карток для отримання готівки у нашому прикладі. Показник активності Visa за цими операціями становить 0,0031, середня сума однієї операції — 256 грн. За картками Master Card — показник активності — 0,031, середня сума операції — 164 грн.

Для забезпечення розрахунків з використанням платіжних карток банк, безумовно, повинен мати відповідне обладнання — банкомати, POS-термінали, імпринтери.

Важливо проаналізувати структуру еквайрингової мережі банку у розрізі технічного обладнання, розрахувати показники її розширення та ефективність використання. Ефективність використання визначається розрахунком:

середньої кількості транзакцій на один вид обладнання за період;

середнього обсягу коштів на один вид обладнання;

середньої вартості однієї операції, що здійснюється за кожним видом обладнання;

суми доходів за операціями у розрізі технічного обладнання.

Слід порівняти ці показники з аналогічними у минулому періоді та визначити показники приросту.

Усі зміни, що відбуваються в обсягах та структурі операцій із платіжними картками, необхідно проаналізувати з погляду факторів впливу.

Внутрішні фактори впливу:

кредитна та тарифна політика банку;

технологічна оснащеність;

кваліфікація персоналу;

рекламні заходи.

До зовнішніх факторів можна віднести:

економічну ситуацію в країні;

регіон країни, міста тощо;

попит на послуги та пропозиції;

адміністративні та законодавчі чинники.

9.2.3. Показники ефективності операцій
з платіжними картками

На завершальному етапі аналізу карткових операцій визначається їх прибутковість. Для цього розраховується частка доходів від операцій з картками у загальному обсязі банку, визначається їх структура у розрізі процентних та комісійних доходів.

Прибуток від операцій із платіжними картками є важливим показником, оскільки саме він є показником якості роботи. Ефективність операцій із платіжними картками розраховується як співвідношення прибутку банку та його витрат за цими операціями.

.

До дохідних статей карткового бізнесу відносять:

проценти за наданим кредитом;

штрафи за перевищення кредиту;

платня за зняття готівки у банку;

платня за зняття готівки в банкоматі;

річне обслуговування карток;

платня за видачу картки;

платня за прострочені платежі;

комісія за видачу та обслуговування додаткових карток;

комісія за конвертацію валюти;

комісія за знаходження картки у стоп-листку;

комісія за взаємообмін (intercchange fee);

комісія за перевипуск картки на наступний термін дії;

комісія за перевипуск картки у разі пошкодження чи втрати.

Витрати банку на розвиток операцій розподіляються на витрати, що пов’язані з придбанням програмно-технічних засобів, витрат, пов’язаних із супроводженням карткових рахунків, та адміністра­тивні витрати.

Показовим є розрахунок дохідності на одну картку, на одну операцію, на один банкомат тощо.

Прибутковість кредитних карткових продуктів розраховується співвідношенням загальної суми наданих кредитних лімітів до суми отриманих процентних доходів.

Позитивну характеристику розвитку карткового бізнесу надають такі взаємозв’язані показники:

Широкий спектр емітованих карткових продуктів. У структурі емісії мають бути присутні різноманітні типи карток (дебетові, кредитові) та види (традиційні, золоті, платинові, сумісні, клубні, приватні та корпоративні картки), націлені на широку аудиторію клієнтів та різні сегменти ринку.

Наявність розгалуженої інфраструктури обслуговування кар­ток — банкоматів, торговельних POS-терміналів, обладнання для «ініціювання транзакцій» (під такими маються на увазі персональні комп’ютери, мобільні GSM-телефони та інше обладнання, за допомогою якого держателі карток можуть здійснювати транз­акції у різних сегментах електронної комерції.

Показники використання карток, зокрема кількість транзакцій, що здійснюється з використанням карток протягом місяця або року. Задовільним у даний час є значення 8—12 транзакцій протягом місяця. Крім цього, важливо, щоб у це число входили різні типи операцій.

Наявність кількох каналів зв’язку з користувачами маркетингу, реклами та просування карткових продуктів на ринку, систем управління з клієнтом


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь