Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Призначення і бойові властивості кулеметів



 

1.7,62-мм кулемети Калашнікова (ПК, модернізований ПКМ, на станку ПКС, модернізований на станку ПКМС, бронетранспортерний ПКБ, модернізований бронетранспортерний ПКМБ і танковий ПКТ) є могутньою автоматичною зброєю і призначені для знищення живої сили і ураження вогневих засобів противника.

Модернізація кулемета ПК зроблена з метою зменшення його маси і зниження трудомісткості виготовлення. Основні відмінності кулемета ПКМ від кулемета ПК зазначені в ст. 6.

Кулемети ПК і ПКМ (мал. 1,а) мають сошку

Кулемет ПКС (мал. 1,б) — це кулемет ПК, установлений на триножному станку конструкції Саможенкова.

Кулемет ПКМС - це кулемет ПКМ, установлений на триножному станку конструкції Степанова.

Кулемети ПКБ і ПКМБ - це відповідно кулемети ПК і ПКМ, розміщені на бронетранспортерній установці машини (мал. 65).

Кулемет ПКТ— це кулемет Калашнікова з електроспуском (мал. 1,в), розміщений у танку (бойовій машині піхоти, бронетранспортері, самохідній артилерійській установці чи іншій машині).

Для стрільби і спостереження в умовах природної нічної освітленості до кулеметів Калашнікова (крім кулемета ПКТ), що мають в скороченому найменуванні додаткову букву «Н» (наприклад, ПКМСН), приєднується нічний стрілецький приціл. Місця кріплення кулеметів ПК і ПКМ – на станках конструкцій Саможенкова і Степанова, а кулеметів ПКБ і ПКМБ – на бронетранспортерній установці уніфікованій, тобто кулемет ПК можна установити на станку конструкції Степанова, а кулемет ПКМ — на станку конструкції Саможенкова; на бронетранспортерній установці можна розміщати як кулемет ПК, так і кулемет ПКМ.

2. Для стрільби з кулемета застосовуються патрони із звичайними, трасуючими і бронебійно-запальними кулями.

Стрільба з кулемета ведеться короткими (до 10 пострілів) і довгими (до 30 пострілів) чергами і безупинно.

Подача патронів у приймач при стрільбі здійснюється з металевої патронної стрічки, покладеної в коробку ємкістю 100, 200 чи 250 патронів.

Найбільш дійовий вогонь з кулемета по наземних і повітряних цілях ведеться на дальності до 1000 м. Прицільна дальність стрільби—1500 м (з кулемета ПКТ—1300— 2000 м, указується на шкалі прицілу машини).

 Дальність прямого пострілу по грудній фігурі—420 м, по фігурі, що біжить, - 650 м.

Темп стрільби (технічна швидкострільність)— майже 650 постр./хв(з кулемета ПКТ —700— 800 постр./хв).

Бойова швидкострільність - до 250 постр./хв.

3. Охолодження ствола кулемета — повітряне, що допускає ведення безупинного вогню з кулеметів ПК, ПКС, ПКБ і ПКТ до 500 пострілів, з кулеметів ПКМ, ПКМС і ПКМБ—до 400 пострілів, після чого при необхідності продовження стрільби нагрітий ствол необхідно замінити запасним, а при відсутності запасного ствола нагрітий ствол остудити водою (снігом).

 

в
б
а
            

 

а – кулемет ПКМ; б – кулемет ПКС; в – кулемет ПКТ

Малюнок 1 – Загальний вигляд кулеметів Калашнікова

4. Триножні станки конструкцій Саможенкова і Степанова забезпечують ведення вогню з кулемета по наземних і повітряних цілях, а також підвищують дієвість (ефективність) стрільби.

Кут горизонтального обстрілу по наземних цілях із застосуванням обмежувачів у станку конструкції Саможенкова — біля 90°, у станку конструкції Степанова — 60°, по повітряних цілях в обох станках—360°. Кут горизонтального обстрілу з кулемета ПКТ, розміщеного у вежі, —360°.

Висота лінії вогню при стрільбі з станка конструкції Саможенкова з положення лежачи—320 мм, з коліна—820 мм і сидячи— 580 мм; при стрільбі із станка конструкції Степанова лежачи—300 мм, з коліна і сидячи — 600 мм.

5. Маса кулеметів: ПК—9 кг, ПКМ — 7,5 кг, ПКС—16,5 кг, ПКМС—12 кг, ПКБ-18,6 кг, ПКМБ—17 кг і ПКТ—10,5 кг.

 Маса коробки на 100 патронів зі спорядженою стрічкою—3,9 кг (полегшені коробки—3,4 кг); на 200 патронів зі спорядженою стрічкою—8 кг (полегшеної коробки—6,2 кг); на 250 патронів зі спорядженою стрічкою — 9,4 кг. Інші дані про кулемети приведені в додатках 1—10.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь