Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Включення недостовірних даних до бюджетних запитів.



Про порядок складання бюджетного запиту див. коментар до п. 9 ст. 2 та до ст. 35 Кодексу. Міністерство фінансів України розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів (ст. 34 Кодексу). Зазначені норми спрямовані на забезпечення своєчасності, достовірності та повноти бюджетних запитів. Однак склад цього бюджетного правопорушення утворює лише включення до бюджетних запитів недостовірних даних.

Недостовірними визначаються як завищені, так і занижені обсяги надходжень і видатків, викривлені розрахунки, обґрунтування та інші показники та дані, що не відповідають дійсності і впливають на рішення щодо виділення обсягів бюджетних коштів та напрямів їх використання. Помилки, які не впливають на формування та використання фінансових ресурсів (наприклад, помилки в найменуванні обладнання, що планується для придбання в наступному бюджетному періоді) не можуть бути визнані недостовірними даними в значенні п. 1 ст. 116 Кодексу.

Для наявності порушення не має значення – умисно чи помилково включені до бюджетного запиту недостовірні дані, а також який бюджетний запит (загальний, індивідуальний, додатковий) містить такі дані.

Суб’єктами цього порушення є учасники бюджетного процесу, на яких покладений обов’язок складання бюджетного запиту.

За допущене порушення можуть застосовуватися такі заходи впливу, як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами (див. коментар до ст. 117 Кодексу).

Відповідальність службових осіб, винних у включенні недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань, настає за ч. 1 і ч. 2 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КПАП) (див. п. 6 коментаря до ст. 121 Кодексу).

2. Порушення встановлених термінів подання бюджетних запитів або їх неподання.

Терміни підготовки бюджетних запитів визначаються Міністерством фінансів України. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати (ст. 251 ЦК). Тому формально порушенням встановлених термінів подання бюджетних запитів є їх подання як раніше, так і пізніше встановленої календарної дати. Однак на практиці порушення встановлених термінів фіксується у випадку подання бюджетного запиту в будь-який день після календарної дати, визначеної в установленому порядку Мінфіном.

Якщо ж для подання бюджетного запиту був визначений не термін, а строк тобто певний період у часі (наприклад, «протягом двох тижнів» або «не пізніше травня» тощо), розглядуване правопорушення настає після спливання цього строку за правилами, визначеними ст. 254 Цивільного кодексу України.

Як неподання бюджетних запитів кваліфікується їх відсутність не тільки після закінчення відповідного терміну, але і на момент прийняття рішення про застосування заходів впливу, передбачених ст. 117 Кодексу.

Суб’єктами цього порушення є учасники бюджетного процесу, на яких покладений обов’язок подання бюджетного запиту.

За допущене порушення можуть застосовуватися такі заходи впливу, як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами (див. коментар до ст. 117 Кодексу).

3. Визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників.

Обсяги бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників визначаються у бюджетних запитах, бюджетних програмах, проекті Державного бюджету України та змінах до нього, проектах місцевих бюджетів тощо. Недостовірними визначаються як завищені, так і занижені обсяги бюджетних коштів, що вказані у відповідних документах.

Для наявності порушення не має значення – умисно чи помилково визначені недостовірні обсяги бюджетних коштів.

Суб’єкти порушення – учасники бюджетного процесу, які при складанні відповідного бюджетного документу включили до нього недостовірні обсяги бюджетних коштів.

За допущене порушення можуть застосовуватися такі заходи впливу, як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами (див. коментар до ст. 117 Кодексу).

Планування надходжень або витрат Державного бюджету (місцевого бюджету), не віднесених до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України.

Цим Кодексом до витрат бюджету віднесені видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення боргу та розміщення бюджетних коштів на депозитах, придбання цінних паперів (п. 14 ст. 2). У свою чергу надходження бюджету – доходи бюджету, повернення кредитів до бюджету, кошти від державних (місцевих) запозичень, кошти від приватизації державного майна (щодо державного бюджету), повернення бюджетних коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред'явлення цінних паперів (п. 37 ст. 2). Планування інших надходжень або витрат, а також доходів чи видатків, не передбачених бюджетною класифікацією (ст. 9 і 10 Кодексу), утворює склад цього правопорушення. Так само це порушення має місце при плануванні надходжень, що не включені до складових частин бюджету (наприклад, планування надходження коштів, від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, якщо законом не надано відповідне право). Частина 2 ст. 85 Кодексу містить пряму заборону планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом.

Суб’єкти порушення – учасники бюджетного процесу, які при складанні відповідного бюджетного документу включили до нього надходження або витрати, не віднесені до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України.

За допущене порушення може застосовуватися такий захід впливу, як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства (див. коментар до ст. 117 Кодексу).

Порушення встановленого порядку або термінів подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) на розгляд Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради).

Порядок і термін подання проекту закону про Державний бюджет України визначені ст. 96 Конституції України, а також ст. 37 і 38 Кодексу. Зокрема визначено, що Кабінет Міністрів України приймає постанову про схвалення проекту закону про Державний бюджет України та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді України та Президенту України не пізніше 15 вересня року, що передує плановому. Разом з проектом закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України, подаються матеріали, визначені в ч. 1 ст. 38 Кодексу.

Порядок подання проекту рішення про місцевий бюджет) на розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим (місцевої ради) визначений ст. 75 і 76 Кодексу. Зокрема визначено, що проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради схвалюється Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради.

Таким чином склад цього порушення утворює будь-яке порушення порядку подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) на розгляд Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради). Це може бути, наприклад, неприйняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради про схвалення проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет). Так само склад цього порушення буде у випадку подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) без матеріалів, які є їх обов’язковими додатками, подання їх пізніше встановленого строку або взагалі неподання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) в році, що передує плановому.

Про зміст і відмінність термінів та строків, правила визначення моменту їх спливання, поняття їх порушення див. п. 4 коментаря до цієї статті.

Суб’єкти порушення – учасники бюджетного процесу, на яких відповідними нормами Кодексу покладений обов’язок складання та подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет).

За допущене порушення можуть застосовуватися такий захід впливу, як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства (див. коментар до ст. 117 Кодексу).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 159; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь