Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 208. Види судових рішень



1. Судові рішення викладаються у двох формах:
1)ухвали;


Рішення.

2. Питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції,
клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про
відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або
закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду у
випадках, встановлених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом
постановления ухвал.






Судовий розгляд закінчується ухваленням рішення суду.

1. Коментована стаття називається «види судових рішень», але в її змісті мова йде вже не про види, а про форми судових рішень. Уявляється, що речення такого змісту: «судове рішення викладаєть­ся у формі рішення» чи «судове рішення викладається у формі ух­вали», - є не зовсім вдалими і з точки зору смислу, і з точки зору логіки, і з точки зору традицій судової практики з цивільних справ, і з точки зору теорії цивільного процесу. У судовій практиці та тео­рії цивільного процесу більш вдалим є визначати загальне поняття судових процесуальних актів «судові постанови», що поділяються на судові рішення та ухвали. Тому вважаємо, що є всі підстави для зміни редакції коментованої статті.

2. Процесуальним підсумком закінчення розгляду справи є винесення судового рішення чи судової ухвали. Судовим рішен­ням закінчується розгляд справи по суті, а судовою ухвалою, крім закінчення розгляду справи (ухвали про закриття провадження у справі та про залишення заяви без розгляду), вирішуються питан­ня, пов'язані з рухом справи у суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження в справі тощо.

Стаття 209. Порядок ухвалення рішень

Та постановления ухвал, їх форма

1. Суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закін­чення судового розгляду.

243



Рішення суду ухвалюється, оформлюється і підписується в нарадчій кімнаті суддею, а в разі колегіального розгляду - суддями, які розглядали справу.

3. У виняткових випадках залежно від складності справи скла­дання повного рішення може бути відкладено на строк не більше ніж п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолю­тивну частини суд повинен проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Проголошені вступна і резолю­тивна частини рішення мають бути підписані всім складом суду і приєднані до справи.

4. Ухвали суду, які оформлюються окремим процесуальним доку­ментом, постановляються в нарадчій кімнаті, інші ухвали суд може постановити, не виходячи до нарадчої кімнати.

Ухвали суду, постановлені окремим процесуальним документом, підписуються суддею (суддями) і приєднуються до справи. Ухвали, постановлені судом, не виходячи до нарадчої кімнати, заносяться до журналу судового засідання.

6. Ухвали, постановлені в судовому засіданні, оголошуються не­гайно після їх постановления.

7. Виправлення в рішеннях і ухвалах повинні бути застережені
перед підписом судді.

1. Коментована стаття містить правила про виклад рішення суду першої інстанції. Рішення викладається у письмовому виг­ляді. Воно має бути конкретним, грамотним, не містити підчисток, закреслених, виправлених слів і речень. Викладається рішення суддею (при одноособовому розгляді справи) або головуючим чи одним із суддів (при колегіальному розгляді справи).

2. Якщо при викладі рішення у його тексті допущені будь-які виправлення, вони повинні бути застережені і підписані суддями. Так, якщо у тексті рішення закреслене слово, то потрібне слово пи­шеться над закресленим і перед підписами суддів робиться засте­реження: «надписаному слову (зазначається слово) вірити». Якщо в тексті дописане пропущене слово, то також робиться застережен­ня: «дописаному слову (зазначається слово) вірити».

3. Суди ухвалюють рішення іменем України негайно після за­
кінчення судового розгляду. Новий ЦПК повернувся до правила,
що існувало раніше: у виняткових випадках, залежно від склад­
ності справи, складання повного рішення може бути відкладено на
строк не більше ніж п'ять днів із дня закінчення розгляду справи,
але вступну та резолютивну частину суд повинен проголосити у
244


тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Вони мають бути підписані так само, як і повне рішення.

4. Стаття містить такі ж правила винесення й оформлення щодо так званих мотивованих ухвал, тобто ухвал, які виносяться у на­радчій кімнаті у вигляді окремого процесуального документа; що стосується інших ухвал, якими вирішуються окремі дрібні питан­ня, вони постановляються без виходу до нарадчої кімнати, оголо­шуються негайно після їх постановления та заносяться до журналу судового засідання.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 197; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь