Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 210. Зміст ухвали суду



1. Ухвала суду, що постановляється як окремий документ, скла­
дається з:

1) вступної частини із зазначенням:
часу і місця її постановления;

прізвища та ініціалів судді (суддів - при колегіальному розгляді); прізвища та ініціалів секретаря судового засідання; імен (найменувань) сторін та інших осіб, які брали участь у справі;

предмета позовних вимог;

2) описової частини із зазначенням суті питання, що вирішується
ухвалою;

3) мотивувальної частини із зазначенням мотивів, з яких суд
дійшов висновків, і закону, яким керувався суд, постановляючи
ухвалу;

4) резолютивної частини із зазначенням: .
висновку суду;

строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскаржен­ня.







Ухвала, яка постановляється судом не виходячи до нарадчої кімнати, повинна містити відомості, визначені пунктами 3, 4 частини першої цієї статті.

3. Якщо ухвала мас силу виконавчого документа і підлягає вико­нанню за правилами, встановленими для виконання судових рішень, така ухвала оформлюється з урахуванням вимог, встановлених Зако­ном України " Про виконавче провадження".

1. Новий ЦПК вперше не лише перелічив питання, які входять до змісту мотивованої ухвали, але й структурував цей зміст. Моти­вована ухвала згідно цієї статті складається, як і судове рішення,

245


з чотирьох частин: вступної, описової, мотивувальної та резолю­тивної. У вступній частині зазначаються час і місце винесення ух­вали, відомості про склад суду, про секретаря судового засідання, про сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, про предмет позову, тобто про вимоги позивача. В описовій частині зазначаєть­ся суть питання, що вирішується ухвалою. Мотивувальна частина містить мотиви, з яких суд дійшов певних висновків, і закон, яким при цьому керувався суд. Резолютивна частина містить в імпера­тивній формі висновки суду по суті питання, а також строк і по­рядок набрання ухвалою законної сили, можливість та порядок її оскарження.

2. Відносно ухвал, які постановляються без виходу до нарадчої кімнати, коментована стаття встановлює, що до журналу судового засідання заносяться відомості, які відображаються у мотивуваль­ній та резолютивній частинах мотивованої ухвали, тобто мотиви ухвалення певного вирішення питання, закон, яким керувався суд, висновок суду, можливість і порядок їх оскарження.


Стаття 211. Окремі ухвали суду

Суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону і встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню порушення, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним особам чи органам для вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження окремої ухвали повинно бути повідомлено суд, який постановив окрему ухвалу.

2. Окрему ухвалу може бути оскаржено особами, інтересів яких вона стосується, у загальному порядку, встановленому цим Кодек­сом.

1. Одним із видів ухвал суду першої інстанції є окремі ухвали, які. являють собою реакцію суду на виявлені при розгляді справи порушення законності окремими посадовими особами чи громадя­нами, або істотні недоліки у роботі державних підприємств, уста­нов, організацій, сільгосппідприємств, кооперативних організацій, їх об'єднань, інших громадських організацій. Пленум Верховного Суду України зазначав у п. 23 постанови № 9 від 21 грудня 1990 р. «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді цивільних справ по першій інстанції» («Цивільний кодекс. Цивільний процесуальний кодекс України. Ухвали Пле­нуму Верховного Суду України в цивільних справах». - К., 1999. 246


- С 355), що не можуть залишатися без реагування факти безгоспо­дарності, непродуктивних витрат, порушення державної, трудової, договірної дисципліни, трудових, житлових та інших конституцій­них прав громадян.

2. Окрема ухвала постановляється у вигляді окремого проце­суального документа у нарадчій кімнаті. Підприємства, установи, організації, посадові особи, трудові колективи, одержавши таку ухвалу, зобов'язані вжити необхідних заходів щодо усунення за­значених в ухвалі недоліків і в місячний строк повідомити про вжиті заходи суд. Невжиття необхідних заходів на вимогу суду або несвоєчасна відповідь на окрему ухвалу тягне за собою адміністра­тивну відповідальність.

3. Якщо при розгляді цивільної справи суд виявить у діях сто­рони або іншої особи ознаки злочину, то він повідомляє про це прокурора або сам порушує кримінальну справу у передбачених законом випадках.

4. Окрема ухвала може бути постановлена як при винесенні рі­шення, так і в тих випадках, коли справа закінчується без винесен­ня судового рішення,

5. Залишення посадовою особою без розгляду окремої ухва­ли суду, несвоєчасна відповідь на неї тягнуть за собою штраф від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1856КпАП).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 173; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.047 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь