Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Про що постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції маг усунутії недоліки.



(ІЗ доповненнями, внесеними иідно

и Законом України від 16.0.12006р. N 3570- IV )

1. Одержана з суду першої інстанції справа разом із апеляцій­ною скаргою реєструється в апеляційному суді та передається у порядку черговості судді-доповідачу, який вивчає матеріали та скаргу і протягом трьох днів після надходження справи вирішує пи­тання про прийняття апеляційної скарги до розгляду апеляційним судом. Якщо апеляційну скаргу оформлено з порушенням вимог закону про її зміст (див. коментар до ст. 295 ЦПК) або не сплачено судовий збір чи витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, суддя постановляє ухвалу про залишення скар­ги без руху і надає особі, яка подає скаргу, строк на виправлення недоліків. У тому разі, якщо ця особа виправить недоліки скарги у строк, зазначений в ухвалі судді, скарга вважається поданою у день її первісного пред'явлення до суду. В іншому разі вона вва­жається неподаною та повергається особі, яка її подавала.

2. Про прийняття апеляційної скарги до розгляду судом апеля­ційної інстанції суддя постановляє відповідну ухвалу і з цього мо­менту справа вважається відкритою. Ухвала суддею-доповідачем постановляється також при поверненні апеляційної скарги. Така ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, оскільки вона перешкоджає рухові справи та здійсненню права оскарження в апеляційному порядку,

3. Якщо при вивченні справи суддя-доповідач встановить пору­шення порядку оформлення справи судом першої інстанції, напри­клад, що не було розглянуто зауваження на правильність і повноту фіксування судового процесу технічними засобами або з нерозгля-нутими зауваженнями щодо повноти чи неправильності протоколу судового засідання або не вирішено питання по ухваленню додат­кового рішення, він постановляє ухвалу про повернення справи до суду першої інстанції із зазначенням строку усунення недоліків.

Стаття 298. Надіслання копій заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги та доданих до них матеріалів особам, які беруть участь у справі 1. Апеляційний суд не пізніше наступного дня після постановления ухвали про прийняття апеляційної скарги до розгляду надсилає копії 334


заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги та доданих до них матеріалів особам, які беруть участь у справі, і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані ними заперечення на апеляційну скаргу.

1. Не пізніше наступного дня після постановления ухвали про відкриття апеляційного провадження апеляційний суд має надісла­ти копії заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги та доданих до них матеріалів особам, які беруть участь у справі. Суд­дя-доповідач встановлює для зазначених осіб строк подачі ними заперечень на апеляційну скаргу.

2. Вважаємо, що до заперечень на апеляційну скаргу особи, які беруть участь у справі, можуть додати нові та додаткові матеріали, які, на їх погляд, не було розглянуто або не враховано судом пер­шої інстанції при розгляді справи по суті.

Стаття 299. Приєднання до апеляційної скарги

1. Особи, які беруть участь у справі, мають право приєднатися до апеляційної скарги, поданої особою, на стороні якої вони виступали. До апеляційної скарги мають право приєднатися також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки.

2. Заяву про приєднання до апеляційної скарги може бути подано до початку розгляду справи в апеляційному суді.

3. За подання заяви про приєднання до апеляційної скарги судовий збір не сплачується.

 

1. Як уже зазначалося в коментарі до ст. 292 ЦПК, співучасники (співпозивачі і співвідповідачі) та треті особи наділені самостій­ним правом подання апеляційної скарги. Дана стаття надає їм та­кож право приєднатися до апеляційної скарги, поданої особою, на стороні якої вони виступали. За змістом цієї статті з третіх осіб таке право мають лише треті особи, які не заявляли самостійних вимог, якщо вони вступали або притягувалися до процесу на стороні по­зивача чи відповідача. До апеляційної скарги можуть приєднатися також особи, які не брали участь у справі, якщо суд першої інстан­ції своїм рішенням вирішив питання про їх права та обов'язки.

2. Заява про приєднання до апеляційної скарги повинна відпові­дати вимогам про форму і зміст апеляційної скарги (див. коментар до ст. 295 ЦПК) і може бути подана до початку розгляду справи

335


в апеляційному суді. Судовим збором заяви про приєднання до апеляційної скарги не оплачуються.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь