Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 285. Розгляд справи



1. Справи про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозно­го закладу або про продовження лікування суд розглядає не пізніше трьох днів після відкриття провадження у справі. Особі мас бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби.

2. Участь у розгляді справи представника протитуберкульозного закладу, за заявою якого відкрито провадження у справі, представ­ника особи, стосовно якої вирішується питання про госпіталізацію, с обов'язковою.

 

1. Розгляд судом справ про обов'язкову госпіталізацію до про­титуберкульозного закладу або про продовження лікування у та­кому закладі повинен здійснюватись відповідно до процесуальної форми, встановленої ЦПК. Ці справи суд має розглянути у скоро­чений строк - не пізніше трьох днів після відкриття провадження у справі.

2. Коментована стаття вимагає обов'язкової участі у розгляді справ представника протитуберкульозного закладу, за заявою яко­го було відкрито провадження у справі, та представника особи, стосовно якої вирішується питання про обов'язкову госпіталіза­цію. Що стосується особи, відносно якої вирішується питання про обов'язкову госпіталізацію або про продовження її лікування, їй має бути надано право особистої участі у розгляді справи, якщо її здоров'я, за даними протитуберкульозного закладу, не становить загрозу розповсюдження хвороби.



Стаття 286. Рішення суду

1. Розглянувши заяву про обов'язкову госпіталізацію до протиту­беркульозного закладу або про продовження лікування, суд ухвалює рішення, яким відхиляє або задовольняє заяву.

2. Рішення про задоволення заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, є підставою для обов'язкової госпіталізації або подальшо­го лікування особи в протитуберкульозному закладі на встановлений законом строк.

1. Рішення суду про обов'язкову госпіталізацію до протиту­беркульозного закладу або про продовження лікування у такому
закладі має відповідати загальним вимогам до судового рішення.
Рішення суду про задоволення заяви ухвалюється судом за наяв­ності підстав, визначених законом, про які зазначається у моти­вувальній його частині, і є підставою для обов'язкової госпіталі­зації або подальшого лікування особи в протитуберкульозному
закладі.

2. Як і за передньою категорією цивільних справ, ЦПК не вста­
новлює можливості негайного виконання судових рішень, нез­
важаючи на те, що, з урахуванням особливості цих справ, ЦПК
встановлює скорочені строки подання заяви та розгляду справ про
обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.








Глава 12.

РОЗГЛЯД СУДОМ СПРАВ ПРО РОЗКРИТТЯ БАНКАМИ

ІНФОРМАЦІЇ, ЯКА МІСТИТЬ БАНКІВСЬКУ ТАЄМНИЦЮ,

ЩОДО ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Стаття 287. Підсудність

1. Заява про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи у випадках, встанов­лених законом, подасться до суду за місцезнаходженням банку, що обслуговує таку юридичну або фізичну особу.

1. Коментована стаття та глава 12 розділу IV ЦПК цілком ре­гулюють розгляд судом справ про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб. Згідно зі ст. 1076 ЦК банк гарантує таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості 320


про операції та рахунки може бути надано тільки самим клієн­там або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі орга­нам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості може бути надано виключно у випадках та в порядку, встановлених законодавством про банки і банківську діяльність. Одним із варіантів розкриття банками інформації є розкриття її за вимогою прокурора (див. докладніше: Луспеник Д.Д. «Настільна книга професійного судді при розгляді цивільних справ». - Харків юридичний. - 2005. - С 370 - 372). Відповідно до п. З ст. 62 За­кону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року органам прокуратури може бути розкрита інформація щодо операцій по рахунках конкретних юридичних чи фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності. Заявниками можуть бути й інші особи, зазначені у ст. 1076 ЦК.

2. Дана стаття встановлює також правило про підсудність: заява про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємни­цю, щодо юридичної або фізичної особи, подається до місцевого загального суду за місцезнаходженням банку, що обслуговує таку юридичну або фізичну особу.


Стаття 288. Зміст заяви

1. У заяві до суду про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи має бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) заявника та особи, щодо якої вимагається розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, їх місце проживання або місцезнаходження, а також ім'я представника заяв­ника, коли заява подається представником;

3) найменування та місцезнаходження банку, що обслуговує особу, щодо якої необхідно розкрити банківську таємницю;

4) обгрунтування необхідності та обставини, за яких вимагається розкрити інформацію, що містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень законів, які надають відповідні повнова­ження, або прав та інтересів, які порушено;


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь