Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 395. Розгляд клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду



1. Про надходження клопотання про надання дозволу на приму­сове виконання рішення іноземного суду суд у п'ятиденний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.

2. Після подання боржником заперечень у письмовій формі або у разі його відмови від подання заперечень, а так само коли у місячний строк з часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце судового розгляду клопотання, про що стягувач і борж­ник повідомляються письмово не пізніше ніж за десять днів до його розгляду.

3. За заявою стягувача або боржника і за наявності поважних при­чин суд може перенести час розгляду клопотання, про що повідомляє сторони.

4. Розгляд клопотання про надання дозволу на примусове вико­нання рішення іноземного суду проводиться суддею одноособово у відкритому судовому засіданні.

Неявка без поважних причин у судове засідання стягувача або боржника або їх представників, стосовно яких суду відомо про 436


своєчасне вручення їм повістки про виклик до суду, не є перешкодою для розгляду клопотання, якщо будь-якою з сторін не було порушено питання про перенесення його розгляду.

6. Розглянувши подані документи та вислухавши її пояснення
сторін, суд постановляє ухвалу про надання дозволу на примусове
виконання рішення іноземного суду або про відмову у задоволенні
клопотання з цього питання. Копія ухвали надсилається судом
стягувачеві та боржникові у триденний строк з дня постановления
ухвали.







Якщо рішення іноземного суду вже виконувалося раніше, суд визначає, в якій частині чи з якого часу воно підлягає виконанню.

Якщо в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначено в іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановления ухвали.

1. Дана стаття встановлює порядок розгляду клопотання про
надання дозволу на примусове виконання в Україні рішення іно­
земного суду. Якщо суд не встановив порушень, перелічених у
попередній статті, і не повернув клопотання заявникові (або його
представникові), справа повинна вважатися відкритою. По даній
цивільній справі стаття зобов'язує здійснити певні підготовчі дії.

По-перше, суд повинен у п'ятиденний строк письмово пові­домити боржника і запропонувати йому у місячний строк подати можливі заперечення проти задоволення клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду. По-друге, якщо боржник подав такі заперечення у письмовій формі чи відмовився від їх подання або коли у місячний строк з часу пові­домлення боржника заперечень він не подав, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце судового засідання по розгляду клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішен­ня іноземного суду. Про час і місце судового засідання стягувача і боржника повідомляють письмово не пізніше ніж за десять днів до розгляду справи. Сторони слід повідомляти письмово про перене­сення справи, яке здійснюється по заяві стягувача або боржника, за наявності поважних причин для цього.

2. Судове засідання по розгляду клопотання проводиться від­крито, справа розглядається суддею одноособово, неявка належ­но повідомлених сторін у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи. За підсумками судового засідання у залежності від наданих документів суд на підставі ст. 396 цього Кодексу пос-


тановляе ухвалу про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду або про відмову у такому дозволі. Копії ухвали суду надсилаються сторонам у триденний строк з дня пос­тановления ухвали.

3. Якщо рішення іноземного суду вже виконувалося частково, в ухвалі суд повинен визначити об'єм стягнення та його час. За умов визначення суми боргу іноземним судом в іноземній валюті, суд визначає суму стягнення в національній валюті за курсом Націо­нального банку України на день постановления ухвали.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 172; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь