Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПР і близька до них діяльність (реклама, маркетинг, просування продажів, пропаганда, пабліситі).



Рекла́ма (лат. reclamare — «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати»[1]) — спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержанняприбутку.

Відповідно до законодавства України реклама — це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.[2]

Див. також Законодавча термінологія.

 

Суттєвою є різниця між паблік рілейшнз і рекламою. Справа втому, що стратегічне завдання реклами зводиться до створення бажання, мотивування попиту на товари.Стратегічним же покликанням паблік рілейшнз є формуваннядовіри, на основі чого тільки й може виникнути позитивнеставлення до організації як соціального інституту. Середзавдань реклами слід назвати: складання рекламнихоголошень, забезпечення їх певним текстовим супроводом іпокупка часу на телебаченні і радіо або площі в газетах іжурналах для розміщення рекламних повідомлень. Тобто, хочареклама і доповнює загальну програму паблік рилейшнз, функція її декілька інша. До того ж, якщо фахівець з паблікрілейшнз не має досвіду в питаннях реклами, він може найнятирекламного агента, який буде працювати під йогокерівництвом, але не навпаки. Словом, реклама у виглядісплаченого часу або площі в засобах масової інформаціївиступає інструментом паблік рилейшнз, частовикористовуваним як доповнення до паблісіті, акцій просуваннята прес-посередництва.

 

ПРОСУВАННЯ (ПРОМОУШН)
Досить важко вловити різницю між прес-посередництвом і сучасними формами сприяння кому-небудь або чомусь.Незважаючи на те, що саме по собі просування (promotion) з метою залучення уваги громадськості широко застосовує метод організації спеціальних подій, воно, проте, йде далі, маючи на меті інше завдання - формування думки. Можна вважати, що сприяння - це функція паблік рілейшнз, що передбачає спеціальні зусилля (активність або організовані події), розраховані на формування і стимулювання інтересу до особистості, товару, організації або напряму діяльності. Успіх кампанії просування залежить від ефективності використання найрізноманітніших засобів зв'язків з громадськістю; правда, не варто забувати, що "чим більше коштів" не завжди означає - "тим краще". Прикладами акцій сприяння можуть виступати зусилля окремих суспільств (скажімо, товариств Червоного Хреста, ветеранів війни, жертв Чорнобиля), благодійних організацій, церкви по збору коштів для надання допомоги та обслуговування літніх людей. Подібні заходи мають широко висвітлюватися пресою, формувати певну громадську думку і стимулювати людей відгукуватися на заклики допомогти нужденним. Звичайно, одних лише прагматичних міркувань тут недостатньо. Будь-який захід, організований для формування зацікавленості з боку громадськості до якої-небудь справи, має бути легітимним, проводитися в рамках чинного законодавства Інакше воно може привести до абсолютно протилежних результатів.

Пабли́сити (от англ. англ. publicity — публичность, гласность) — термин, означающий:

1. Известность или популярность чего-либо, определяемая публичностью или открытостью к получению информации из ее источника, то есть его желанием к информированию общества о чем-либо.

2. Коммерческое значение подразумевает популярность, известность товаров или услуг, формирующихся под действием рекламы и информации в СМИ, информацией из других источников, таких как письма, рассылка, отправка пресс-релизов в те же СМИ и не только, выставочная деятельность, раздача флайеров и других маркетинговых мероприятий.

Паблисити — одно из направлений PR, целью которого является формирование у целевых аудиторий узнаваемости публичной компании, продукта или бренда. Паблисити обеспечивает не только известность компании или бренда, но и лояльность потребителей, престиж и доверие к ней целевой аудитории, чего не всегда можно добиться средствами рекламы.

Паблисити бесплатно для компании — ведь средства массовой информации используют его для своих целей — привлечения слушателей, читателей или зрителей к своему изданию, радиостанции или каналу, однако имеет один существенный недостаток — отсутствие контроля над публикацией информации.

Таким образом,основное отличие паблисити от рекламы — бесплатность. Нужный эффект достигается благодаря тому, что при использовании такой технологии PR, как паблисити, формируется информационный повод. К паблисити можно отнести проведение какой-либо компанией благотворительных акций. Паблисити может быть заметка в газете о заключении компанией крупных контрактов, репортаж с благотворительной акции с участием представителей компании, передача о музыкальной группе, предваряющая ее гастроли, сообщение в местных СМИ о новых инициативах мэра и т.д. Источником такой информации являются отдел паблик рилейшнз компании, рекламный агент музыкальной группы, пресс-секретарь мэрии. Материалы, подготовленные для конкретных СМИ, передаются им в виде пресс-релизов, подборки фотоматериалов и очерков, интервью, видеозаписей.

Плутанина з цим терміном найчастіше виникає тому, що до паблісіті звертаються в тих випадках, коли необхідно привернути увагу до спеціальних подій або ж до активності, розгортається навколо акцій сприяння (просування). Саме тому паблісіті часто сприймають як синонім паблік рілейшнз.Насправді ж це два різних види активності. Паблісіті виконує суто комунікативну функцію, тоді як паблік рилейшнз включають в себе ще й функцію менеджменту (управління). Говорячи точніше, паблісіті - це інформація з незалежного джерела, використовувана засобами інформації тому, що вона має цінність новини. Це неконтрольований метод розміщення повідомлень у засобах інформації, оскільки джерело повідомлення нічого не платить пресі за розміщення.Інформація, яка заслуговує бути новиною, може передаватися по телебаченню або розміщуватися в газетах, а також в спеціалізованих засобах інформації - відомчих журналах, бюлетенях і навіть брошурах і квартальних звітах, що видаються корпораціями і асоціаціями для того, щоб зацікавлювати суспільну аудиторію.

Зв'язки з громадськістю англ. public relations , PR — мистецтво досягнення взаємопорозуміння та згоди між людьми,соціальними групами, класами, націями, державами на основі цілеспрямованого формування громадської думки та управління нею.

У вузькому розумінні — це систематична діяльність компанії, що спрямована на зміну переконань, ставлення, думок (опіній) та поведінки різних груп людей (цільових груп) стосовно компанії, її продуктів, послуг, а також конкретних проблем, ідей та дій. PR водночас може бути достатньо оперативним інструментом комунікаційної стратегії компанії, реалізуючи довгострокові задачі зі:

§ створення та підтримки корпоративної репутації компанії,

§ налагодження необхідних контактів,

§ переконання конкретних цільових груп.

 

Ма́ркетинг (англ. marketing) — це діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємства через максимальне задоволення потреб споживачів.

 

3.нормативно правові засади пр діяльності.

 ПР-діяльність, як і будь-яку соціальну практику, реалізують на основі чинного законодавства і нормативних документів, які регулюють цю сферу. Визначальними для неї є такі нормативно-правові умови:

—вимоги чинного законодавства щодо функціонування конкретного суб´єкта (підприємства, господарського товариства, приватного підприємця тощо) право-господарських відносин;

—положення статутних документів ПР-фірми. Крім загальних обов´язкових розділів, вони відображають специфіку ПР-діяльності, особливості здійснення силами цього конкретного суб´єкта правогосподарських відносин;

—регламент роботи ПР-підрозділів фірми (організації). У ньому передбачають права й обов´язки підрозділу, його працівників, систему взаємодії з іншими ланками фірми (організації);

—нормативні акти суміжних сфер діяльності. Врахування їх убезпечує від конфлікту інтересів різних підрозділів, дублювання в роботі, сприяє раціональному плануванню й оптимальному використанню зусиль, пов´язаних з реалізацією планів.

ПР-фахівцям доводиться враховувати і специфічні умови сфери, в якій вони працюють (політика, бізнес, культура тощо), а в кожній з них є особливі об´єкти, проекти, партії, суб´єкти господарювання тощо.

Співпраця із замовником відбувається на основі двосторонніх угод. Перед складанням угоди необхідно дізнатися якнайбільше про замовника, ознайомитися з його установчими документами, звернувши увагу на склад засновників і акціонерів, розмір статутного фонду, розташування офісу. Бажано також створити ідеальну модель майбутньої роботи, виокремити її етапи і визначити, що виконуватиметься на кожному з них, чи існують ризики і як їх уникнути. В угоді слід чітко вказати мету роботи і найважливіші умови її досягнення.

У підприємницькій практиці для здобуття односторонніх переваг трапляється навмисне поєднання різних документів (угод про конфіденційність, передавання ноу-хау або права на використання товарного знака тощо). Цьому варто запобігати при укладенні угоди.

Слід подбати і про захист інтелектуальної власності, створення якої передбачається у процесі роботи (концепції, плани тощо). Кожний такий продукт необхідно реєструвати або визначати умови його використання, тиражування, передавання третій стороні. Передавання документації без згоди однієї зі сторін може спричинити несанкціоноване її використання. До укладення угоди про конфіденційність партнеру може бути надана лише реклама про ПР-фірму, що не розкриває творчої суті предмета, особливостей її діяльності.

До загальних (рамкових) угод додають протоколи про окремі аспекти майбутньої роботи: оплату, строки тощо. Вони теж мають відповідати всім законодавчим нормам. Не варто скорочувати тексти угоди, пропускати деякі пункти, адже це може дати іншій стороні певні переваги. Підписувати угоду можна тільки після отримання санкції юристів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 248; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь