Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні правила безпеки під час роботи на висоті



Під час будівельно-монтажних робіт найбільше нещасних випадків буває у зв’язку з падінням людини з висоти або через падіння на людей згори яких-небудь предметів. Тому додержання правил безпеки під час роботи на висоті має для електромонтажників першорядне значення.

Висота драбин, риштовань, помостів повинна відповідати характерові роботи: не можна використовувати короткі драбини або не досить високі помости, які доводиться нарощувати знизу або зверху ящиками, стільцями. Забороняється також працювати з двох верхніх щаблів приставних драбин і стрем’янок: робітник має стояти не вище 1 м від верхнього кінця драбини. Висота приставної драбини не повинна перевищувати 5 м. Лише для робіт на залізобетонних опорах при багаторазовому підніманні застосовують і довші драбини спеціальної конструкції, які прикріплюють до опори.

Якщо потрібно працювати на висоті понад 4 м, але не вище 7 м, використовують пересувні риштовання (піраміди або платформи). Це вишки на роликах з площадкою зверху, розрахованою не менш як на двох робітників і обгородженою поруччями.

Під час роботи ролики пірамід заклинюють, а при русі пірамід на них не повинно бути ні людей, ні інструменту. Якщо доводиться працювати на висоті понад 7 м, звичайно використовують нерухомі риштовання.

У дерев’яних приставних драбинах за Державними стандартами щаблі повинні бути не просто прибиті до тятив, а врізані в них. Тятиви треба скріплювати болтами через кожні 2 м довжини. На нижніх кінцях тятив повинні бути стальні шипи або ґумові наконечники залежно від того, де передбачається використати драбину: на землі чи на підлозі. Приставні драбини треба ставити під кутом 60–75° до горизонту або у верхній частині прикріплювати опори. В електроустановках на приставних драбинах працюють вдвох (другий підтримує драбину), якщо ж драбина не довша за 2,5 м, то вдалині від частин електроустановки, що перебувають під напругою, можна працювати поодинці.

Приставні драбини випробовують один раз на 6 місяців, для цього їх ставлять під кутом 75° і підвішують на 2 хв до одного з щаблів (середнього) вантаж 100 кг. Але для розсувних драбин при періодичних випробуваннях в експлуатації на щабель підвішують вантаж 180 кг. Крім того, розсувні драбини випробовують і в горизонтальному положенні, підвішуючи по черзі до кожної з тятив посередині драбини вантаж 100 кг. При цьому не повинно бути будь-яких залишкових деформацій. На одній з тятив роблять помітку про випробування.

Забороняється працювати на приставних драбинах: а) біля обертових трансмісій, рухових пасів, працюючих машин або над ними; б) біля частин під напругою, не захищених від випадкового дотику; в) при використанні електрифікованого або пневматичного інструменту на висоті понад 2,5 м; г) під час натягування проводів з перерізом понад 4 мм2. Для таких робіт застосовують помости або стрем’янки з площадкою нагорі, що має поруччя. Драбини-стрем’янки повинні мати гачок або ланцюг, які запобігають мимовільному розсуванню.

Забороняється провадити будь-які роботи з помостів заввишки понад 1,1 м, якщо ширина їх менш як 1 м або якщо вони не огороджені поруччям. Поруччя повинні бути заввишки не менше 1 м і складатися з поруччя, прикріпленого на стояках, одного проміжного елемента і так званої закраїни (бортової дошки) завширшки не менш як 15 см, розміщеної біля краю помосту і призначеної для затримування на помості речей, що випадково впали на нього.

Риштовання і помости, пересувні піраміди або вишки, які застосовують на будівельно-монтажних роботах, повинні бути не тимчасовими, виготовленими на місці, а інвентарними. Вони повинні мати паспорт підприємства-виготовлювача. Інвентарним риштованням і помостами користуються лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера, причому якщо висота становить понад 4 м, то їх треба робити за затвердженим проектом. Тимчасові настили на примітивних опорах (бочки, ящики) влаштовувати забороняється.

Щоб запобігти випадковому падінню інструменту, не можна залишати його на помостах, риштованні, драбинах. Його слід класти в інструментальний ящик, у сумку. До робіт на висоті допускаються тільки ті особи, які пройшли інструктаж і перевірку знань, а при висоті робіт понад 5 м — ще й медогляд.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь