Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організація Верховної Ради України.



Основними елементами організації ВРУ є: керівні посадові особи ВРУ; органи ВРУ; депутатські групи та фракції у ВРУ; Апарат ВРУ  

Керівні посадові особи ВР. Очолює ВРУ Голова ВРУ, який обирається ВРУ зі свого складу та відкликається нею. Порядок обрання Голови ВРУ детально регламентується Регламентом ВР. як, кандидатури на посаду Голови ВРУ висуваються на альтернативній основі на засіданні ВРУ депутатами та їхніми групами (фракціями). Кожний депутат має право висунути для обрання свою кандидатуру. Обговорення кандидатур на посаду Голови ВРУ здійснюється на засіданні ВРУ. При цьому на кожну кандидатуру відводиться дві години сесійного часу, зокрема для доповіді кандидата - 30 хв. Вибори Голови ВРУ здійснюються таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів. Про обрання Голови ВРУ ВР приймає відповідну постанову. У будь-який час Голова ВРУ може бути відкликаний ВР на його прохання, а також з огляду на незадовільну його роботу на цій посаді або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним своїх обов'язків. Дострокове припинення депутатських повноважень особою, яка обрана Головою ВРУ, одночасно припиняє і його повноваження як Голови ВРУ. Розпорядження Голови ВРУ можуть бути змінені, доповнені, скасовані рішенням ВРУ, прийнятим більшістю голосів депутатів від їхньої фактичної кількості.

Органи В РУ. Органами В РУ є: 1. Комітети ВР - постійно діючі органи, які створюються на строк повноважень ВРУ на основі пропорційного представництва депутатських груп та фракцій.

2. Тимчасові спеціальні комісії створюються ВР для підготування і попереднього розгляду відповідних питань, наприклад, для доопрацювання проектів законів та інших актів ВР для вивчення чи дослідження питань, віднесених до її компетенції. Тимчасова спеціальна комісія згідно з Регламентом ВР обирається із загалу народних депутатів У, які дали на це згоду. Мінімальний кількісний склад комісії повинен забезпечувати представництво не менш як по одному депутату від кожної зареєстрованої депутатської групи або фракції. Голова комітету ВР не може бути обраний головою тимчасової спеціальної комісії.                                                                       

  3. Тимчасові слідчі комісії створюються ВРУ для проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес, за умови, якщо за це проголосувала не менш як одна третина від конституційного складу ВР. Висновки і пропозиції таких спеціальних слідчих комісій згідно з КУ не є вирішальними для слідства і суду.

 Групи (фракції) народних депутатів. Важливим елементом організації Верховної Ради України є депутатські групи, які формуються як на партійній, так і на позапартійній основі. Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити й позапартійні депутати, які підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об'єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного і соціально-економічного розвитку. Депутатські групи (фракції) реєструються в Апараті ВРУ. Умовою реєстрації є надходження до Апарату ВРУ підписаного персонально депутатами письмового повідомлення про сформування депутатської групи (фракції) із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів групи (фракції), а також депутатів, які уповноважені представляти групу (фракцію).

66.Порядок роботи Верховної Ради України. Верховна Рада, зазначається у чинній Конституції, працює сесійно (ст. 82). Сесії Верховної Ради України поділяються на чергові й позачергові. Чергові сесії Верховної Ради починаються з першого вівторка лютого і першого вівторка вересня. У зв’язку з такою конституційною визначеністю початку роботи парламенту чергові сесії не скликаються.

 Позачергові сесії Верховної Ради із зазначенням порядку денного скликаються Головою Верховної Ради на вимогу не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради або на вимогу Президента. У разі запровадження воєнного чи надзвичайного стану в Україні Верховна Рада збирається у дводенний строк без скликання (ст. 83 Конституції).

 Засідання Верховної Ради поділяються на пленарні, тобто загальні, і засідання її органів (комітетів тощо).

 Засідання Верховної Ради проводяться згідно з розкладом засідань.

 Перед кожним пленарним засіданням відбувається поіменна реєстрація депутатів з пред’явленням посвідчення, персональної картки для голосування і з особистим підписом депутата.

 Рішення Верховної Ради приймаються відкритим голосуванням за допомогою електронної системи підрахунку голосів та таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

 Кожна функція Верховної Ради (законодавча, установча, контрольна та ін.) має свій порядок здійснення або свої особливості. Здійснення цих функцій або окремих дій Верховної Ради та її органів, як правило, називається процедурами, або процесом. Відповідно розрізняють: законодавчу процедуру; формування органів державної влади (установчу процедуру); процедуру парламентського контролю; бюджетну та інші спеціальні процедури.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 250; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь