Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прокладання кабелю безтраншейним способом



Для прокладання оптичного кабелю безтраншейним способом використову­ються ножові причіпні кабелепрокладачі, наприклад ЛПК-20-2, КУ-120, навісні, наприклад типу КНВ-1к, та спеціалізовані кабелепрокладачі зарубіжного виробництва для прокладан­ня ОК, якщо вони забезпечують потрібну якість прокладання, узгоджену із замовником, та відповідати ТУ їх експлуатації, прийнятими в Україні.

Тяговими засобами для причіпних кабелепрокладачів є трактори, кількість яких залежить від групи грунту, характеру місцевості тощо. Трактори можуть зчіплюватися «ланцюжком» (за звичайних умов прокладання кабелю) чи «ялинкою» (при роботі на заболоче­них ділянках траси), як це зображено на рисунках відповідно 10.3 та 10.4.

Зчеплення тракторів у колону, як правило, має здійснюватися сталевим кана­том діаметром від 36 до 40 мм. При цьому відстань між тракторами має бути не менш як 5, 0 м, а при прокладанні кабелю на важкопрохідних заболочених ділянках ця відстань має бути збільшена до 10, 0 м.

Для прокладання ОК кабелепрокладачем має використовуватися кабелеукладальна касета, яка забезпечує при прокладанні цілісність захисного поліетиленового шлангу та допустимий радіус вигину для даного типу оптичного кабелю.

 

 

1 – кабелепрокладач

2 – буксирний трос

3 – трактор

 

Рисунок 10.3 – Зчеплення тракторів «ланцюжком»

 

 

1 – кабелепрокладач

2 – буксирний трос

3 – трактор

 

Рисунок 10.4 – Зчеплення тракторів «ялинкою»

 

Під час прокладання, щоб запобігти перевищенню допустимих механічних навантажень на оптичний кабель, необхідно забезпечити:

- контроль зусиль натягу оптичного кабелю за допомогою спеціальних пристроїв, якими мають оснащуватися кабелепрокладачі, або, за їх відсутності, – візуальним наглядом за петлею прогинання кабелю між його сходом із барабана та входом у кабелепрокладальну касету;

- примусове обертання кабельного барабана в момент початку руху кабелепрокладача і синхронне його розмотування під час прокладання за допомогою спеціальних автоматич­них чи напіватоматичних пристроїв або, за їх відсутності, – вручну зусиллями робітників, які перебувають на кабелепрокладачі;

- зниження зусиль розтягування на кабель за рахунок застосування спеціальних конструкцій кабелепрокладальної касети, щоб зменшити зусилля, які виникають внаслідок тертя ОК у касеті (наприклад, використання в касетах спеціальних роликових напрямних при­строїв);

- виключення випадків засмічення касети і зупинок обертання барабана під час руху кабелепрокладача. Перед початком прокладання кабелю внутрішня поверхня касети має очищатися від виступів і задирок, які можуть пошкодити захисну оболонку кабелю. Під час прокладання через кожні 5...6 км потрібно оглядати внутрішню частину касети і в міру потреби очищати її.

Процес підготовки та прокладання ОК з використанням кабелепрокладача вклю­чає такі основні етапи:

- розвитий барабан встановлюють на кабелепрокладач, верхній кінець кабелю виво­дять через касету ножа кабелепрокладача і роблять необхідний його запас (від 10 до 12 м) для монтажу;

- робиться прогин між барабаном і входом у касету ОК для запобігання пошкодженню кабелю на початковому етапі обертання барабана;

- обслуговуючий персонал під час прокладання має стежити за надходженням кабелю в касету та цілістю його захисної пластмасової оболонки;

- у місці закінчення будівельної довжини ОК відкопують котлован, в якому залишається запас прокладеного кабелю довжиною не менш як 12м;

- наступний барабан з кабелем установлюють на кабелепрокладач, верхній кінець кабелю пропускають через касету, зробивши необхідний запас для монтажу, і продовжують процес прокладання;

- кінці запасу ОК у котловані обов'язково герметизують.

Заглиблення та виглиблення кабелепрокладального ножа кабелепрокладача із заправленим у касету ОК забороняється.

Швидкість прокладання ОК залежить від грунтових умов, глибини прокладан­ня, типу кабелепрокладача і становить від 1, 2 до 1, 5 км/год (для причіпних кабелепрокладачів) чи від 0, 4 до 1, 0 км/год (для вібраційних кабелепрокладачів).

Представник технічного нагляду від замовника приблизно через кожні 50 м має контролювати глибину закладення кабелю в грунт за допомогою спеціальної мірної лінійки, у разі зменшення глибини закладання кабелю більше ніж на 100 мм відносно проектної глибини колона має негайно зупинитися, після чого необхідно вжити заходи для усунення причин, які викликали виглиблення кабелепрокладального ножа.

Прокладання кабелю кабелепрокладачем на перехрещеннях з лінійними спо­рудами різного призначення (трубопроводи, газопроводи, кабелі тощо) проводиться таким чином.

У місці перехрещення кабелю з лінійною спорудою відкопують котлован. Барабан із кабелем знімається з кабелепрокладача та переноситься до відкопаного котловану і встановлюється на домкрати до перешкоди. Кабелепрокладач переганяється за перетин з перешкодою. Кабель «петлею» пропускається під перешкодою, заправляється в касету кабелепрокладача, після чого продовжується прокладання кабелю у грунт. Нижній кінець кабелю закладається на задану глибину, а верхній – змотується з барабана (дивись рису­нок 10.5).

При прокладанні кабелю на перехрещеннях з лінійними підземними споруда­ми (трубопроводи, кабелі) мають бути вжиті заходи, що виключають можливість пошкод­ження цих споруд.

Прокладання ОК над підземними спорудами за допомогою кабелепрокладального ножа забороняється.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 260; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь