Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Літній або дачний будинок



В Україні рідко трапляється, щоб селяни будували дачні будиночки, частіше вони продають свої приватизовані земельні ділянки міським жителям. Подібне явище спостерігалося в Скандинавських країнах, однак там вдалося переконати селян, що продаж землі є одноразова можливість, яка забезпечує тільки швидкий дохід. Розпочата роз'яснювальна кампанія мала на меті заохотити селян до будівництва дачних будинків, що в подальшому виявилося більш дохідною справою, ніж продаж земельних ділянок.

Немає потреби будувати заново нову будівлю дачного типу. Можна відремонтувати стару селянську хату, млин, стайню або інші споруди, які не використовуються для ведення господарської діяльності. У деяких районах, так званих неперспективних сіл, є чимало покинутих господарств, трапляються цілком не заселені хутори чи присілки. Доведені до первісного стану, без псевдосучасних змін, покинуті об'єкти можуть чудово служити туристам.

Дачний будинок всередині за оснащенням схожий з відпочинковим помешканням, однак становить окремий будівельний об'єкт із використанням більшої загальної площі. Оснащення приміщень не повинно бути комфортабельним, достатньо використати прості і старі функціональні дерев'яні меблі. Максимальна кількість ліжок в одному будинку може бути від чотирьох до десяти (для однієї або двох сімей) і відповідно від двох до п'яти спалень, кухня або кухонний куток, АУС, санітарний вузол, вітальна кімната, тераса, городні меблі. Про інші елементи дачного облаштування приміщень вестимемо мову у відповідних розділах порадника.

Цей вид поселення часто вибирають туристи з огляду на його наступні переваги: безпосередній контакт з природою, перебування на свіжому повітрі впродовж цілого дня, великий ступінь приватності, незалежність від власників, вигідні, просторі приміщення, можливість догляду за дітьми, які граються перед будиночком. Це часто є сповненням мрій про власний будинок, хоча б тільки на період відпочинку.

- 1.3. -

Ця форма поселення характеризується певною сезонністю. У Голландії понад 60 % громадян проводять свою відпустку в наметах або в кемпінговому причепі (так званому скіфі). Останнім часом значно змінилися вподобання туристів і наступив спад зацікавлення побутом на великих відведених кемпінгових полях, які вміщують від 50 до 100 причепів, на користь малих сільських об'єктів біля селянського господарства. Однак в Україні, біля забудованого комплексу відпочинкових баз альтернативне розвивається цей вид поселення біля великих водойм та морського узбережжя.

Правові норми багатьох країн не дозволяють інтенсивне використання місцевості біля селянської садиби на функціонування кемпінгів, обмежуючи максимальну кількість місць до 15 наметів або причепів. Кемпінг є добрим вирішенням для тих господарств, біля яких є вільні, відповідно розташовані місця з виглядом на привабливі і мальовничі краєвиди. Низькі ціни компенсуються більшою кількістю гостей, які одночасно перебувають на кемпінгу.

Ведення кемпінгу у сільській місцевості може здійснюватися різними способами:

власник надає фірмі відведене місце, яка там встановлює власні причепи і сама здає їх туристам;

приватні особи орендують відведену місцевість на цілий сезон і встановлюють свої причепи;

власник сам купує декілька причепів і орендує їх гостям;

гості приїжджають з власним причепом або наметами. Облаштування і побутові умови кемпінгу:

добра дорога, яка дозволяє маневрувати автомобілем разом з причепом;

утрамбоване місце для п'яти причепів чи наметів як мінімум;

відведення надлишкової води з місця кемпінгу;

забезпечення питною водою і облаштування каналізацією;

електричне під'єднання;

вбиральня, душові кабінки, забезпечення теплою і холодною водою (до максимальної кількості місць);

зовнішнє освітлення (дороги, стежок, доступу до санвузлів);

протипожежне забезпечення (щити, ящики з піском тощо);

відведені місця для збору сміття і відповідна їх місткість;

місце для розведення вогнища, обладнання під гриль.
Додатково:

кухня з їдальнею;

світлиця або альтанка;

окреме каналізаційне й водопровідне підключення до кожного причепа.

- 1.4. -

Це спальні приміщення для більшої кількості осіб, як правило, від п'яти до кільканадцяти нічліжних місць. Окрім кімнат, до цього виду поселення ставляться вимоги облаштування побутових приміщень для вмивання, вбирання, а також інших загальних приміщень, таких як кухня, їдальня, вітальня. Стандарт поселення і послуг, які пропонуються, можна охарактеризувати як елементарний, він є нижчим, ніж у випадку гостинних кімнат. Оснащення кімнат має бути простим і невимушеним, тому пропонуємо замість шаф для одягу обладнати стіни відповідною кількістю вішалок для верхнього одягу з можливістю його просушування, двох'ярусні і розсувні ліжка. Одна ванна на максимум 12 осіб, при цьому власники цього об'єкта зобов'язані прибирати приміщення. З огляду на низький стандарт, ціни також низькі. Такими поселеннями користуються переважно групи шкільної та студентської молоді.

У Західній Європі останнім часом з'явилися нові форми загальних (групових) способів поселення. Дві з них здобули особливу популярність. Це великі стодоли, пристосовані для проведення короткотермінового відпочинку, які функціонально призначені для зберігання кормів або для інших господарських потреб. Ці споруди забезпечують елементарні умови для короткотермінового перебування. Гості часто мають зі собою спальні мішки, а часом і оснащення для

готування їжі. Важливим є те, що завдяки адаптації цих об'єктів для туристичних цілей вдається зберегти їх від руйнування й утримувати як елемент сільського достатку.

Другий, схожий тип загальних (групових) помешкань - місця для ночівлі в стодолі із сіном, де окремі спальні приміщення відокремлені одне від одного тюками сухої трави. Гості самі можуть вирішувати потребу в площі перебування і кількості нічліжних місць.

- 2 -

Самі лише спальні місця не повною мірою забезпечують задоволення відпочинком і не в стані задовольнити очікувань гостей. Для того щоб вони почувалися добре під час відпочинку, помешкання мусять мати функціональні приміщення, які умовно називаються обслуговуючими, однак їх надання і відповідне оснащення є необхідною умовою.


Вітальня

Вітальня (відпочинкова кімната) є приміщенням, яке мусимо запланувати у всіх перелічених вище типах поселення. Вона може функціонально використовуватися як: місце для споживання їжі (якщо немає окремої їдальні), місце для товариських зустрічей, забав, огляду телевізійних передач. Під час довгих вечорів або негоди гості не мусять сидіти в спальних кімнатах. Це приміщення є доброю можливістю до знайомства з іншими відпочивальниками та проведення товариських бесід з власниками агрооселі.

Оснащення:

відповідна кількість місць за великим столом чи лавкою;

вигідні крісла або дивани;

камін;

ігровий стіл (карти, шахи тощо);

експрес для кави і чаю;

міні-бар (самообслуга із записом і цінником);

телевізор, відео-, стереоапаратура (якщо кімната впорядкована в традиційному селянському стилі, це оснащення потрібно помістити в спеціальній шафі або в іншому приміщенні).

Загальна площа вітальні для чотирьох-восьми осіб повинна становити мінімум 20 м2. Додатково деякі власники агроосель облаштовують спеціальну ігрову кімнату для дітей.

Кухня

Господар (а власне, господиня) мусить обміркувати, чи буде вона готувати для гостей, чи гості будуть користуватися з окремої кухні. Надання гастрономічних послуг дає додатковий дохід, але з різних причин (малі діти, пік польових робіт, стан здоров'я) господиня може бути не зацікавлена у приготуванні їжі.

Тоді є наступні можливості:

замість кімнат влаштовуємо відпочинкове помешкання з міні-кухнею;

створюємо додаткову кухню для всіх гостей разом з окремою їдальнею.

Оснащення:

газова або електрична плитка з духовкою;

холодильник з морозильною камерою;

умивальник;

кухонні шафки зі столовим начинням, повним набором тарілок, каструль, кухлів, склянок, небезпечним приладдям для готування їжі (таким як терки, м'ясорубка, консервний ключ, комплект ножів);

кавоварка;

місце для зберігання продуктів;

смітник для харчових відходів;

засоби для чищення, миття, комплект ганчірок.

Додатково:

мікрохвильова піч;

посудомийна машина;

фільтр для води з інструкцією до використання.

Елементи оснащення повинні повністю відповідати максимальній кількості гостей. Тарілок, склянок, горняток має бути відповідно більше.

У відпочинковому приміщенні бажано відвести на кухонний куток мінімум 4 м плюс додатково 4 м2 для споживання їжі (для чотирьох осіб). Спільна чи загальна кухня повинна за площею й оснащенням задовольняти користування нею одночасно щонайменше половини гостей.

Санітарний вузол

Звичайно, найкраще є тоді, коли кожна кімната має окремий санітарний вузол. Це, як правило, вимагає додаткових витрат, але від цього отримаємо вищу ціну. Якщо мусимо перепроектувати приміщення, потрібно вважати, щоб санітарний вузол не зменшив занадто площу кімнати. Тоді краще влаштувати один санітарний вузол на дві кімнати, якщо вони розташовані поруч.

Трапляється так, що внаслідок різних умов (фінансових, обмеженої площі, з технічних або будівельних причин) потрібно задовольнятися спільним санітарним вузлом для декількох кімнат. Така незручність повинна компенсуватися нижчою ціною. Спільний санітарний вузол радимо розміщувати на тому самому поверсі, де знаходяться спальні. Важливою складовою є добре функціонуючі центральне опалення і вентиляція. Практикується користування одним санітарним вузлом максимально семи чоловік, у випадку більшої кількості гостей рекомендуються окремі санітарні вузли для мужчин і жінок.

Оснащення:

Санітарний вузол має справляти приємне враження. З точки зору дотримання правил гігієни, а також економії води рекомендується встановлювати душові кабінки замість ванн. Необхідні дзеркало над умивальником, освітлення, поличка або ванна шафка, розетка, вішаки для рушників. Біля душової кабінки повинен бути вішачок на халат і рушник, килимок, мильничка, поличка для косметики. Потрібен смітник для відходів. Усі елементи оснащення

мають бути оформлені в одному стилі, вміло скомпоновані і поєднуватися з кольором стін та підлоги. Необхідні засоби для чищення, туалетний папір та паперові рушники.

- 3 -

все обладнання і елементи оснащення мають відповідати максимальній кількості гостей;

відповідне завершення підлог у кімнатах, коридорах і сходових клітках з метою дотримання чистоти і безпеки гостей;

вентиляція всіх приміщень;

опалення відповідно до пори року (у сезонних об'єктах додаткові обігрівачі для холодніших днів або ночей);

достатнє освітлення (мінімум ЮОВт на одне приміщення) плюс нічні лампочки, бра. Постійне освітлення проходів, сходових кліток і коридорів (для безпеки гостей);

протипожежний інвентар (вогнегасники, шланги, інструмент) у видному і легкодоступному місці з інструкцією щодо обслуговування (для іноземних гостей вона має бути перекладена двома мовами: англійською і німецькою);

використання незаймистих лицювальних матеріалів, знакування евакуаційних виходів;

утримання бездоганної чистоти приміщень з використанням нетоксичних засобів, які підлягають біорозпаду;

відповідна кількість шаф і шухляд, місця на розміщення дорожніх речей, мінімум чотири вішаки на одну особу (суцільні) плюс вішак для спідниць, брюків тощо;

мітли, щітки для взуття, ганчірки;

меблі, стіни, штори, наліжники, покривала та інші елементи оснащення мають бути однорідними за стилем і кольором, адже маленькі дрібнички створюють ефект затишку.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь