Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості обслуговування картрахунків за дебетово-кредитною схемою та при перевищенні витратного ліміту



 

7.1. Кредити під платіжні картки надаються суб'єктам кредитування всіх форм власності у тимчасове користування на термін, передбачений договором про відкриття та обслуговування картрахунку за дебетово-кредитною схемою. Клієнту, перед відкриттям карткового рахунку за дебетово-кредитною схемою обслуговування, надається у письмовій формі Повідомлення про умови кредитування (додаток 33).

(абзац викладено в редакції постанови ВАТ “Ощадбанк ” від 16.07.07р. № 209)

7.2. У разі відкриття клієнту карткового рахунку за дебетово-кредитною схемою обслуговування, він може здійснювати операції з використанням платіжної картки за рахунок коштів, наданих йому банком у межах відновлюваної кредитної лінії зі встановленим лімітом кредиту. Строк дії кредитної лінії встановлюється на період дії БПК та на період, що необхідний для завершення розрахунків згідно з укладеним договором. За бажанням Клієнта по картрахунку може встановлюватись нульовий ліміт кредиту, згідно поданої ним заяви. При перевипуску БПК кредитна лінія автоматично відновлюється.

У разі збільшення ліміту кредитної лінії за БПК клієнтом на розгляд до установи банку подається пакет документів згідно з додатком 1-А, за виключенням копії паспорту та ідентифікаційного коду (якщо вони не змінювалися), та здійснюється оцінка фінансового стану позичальника. В разі відповідності фінансового стану позичальника вимогам банку питання щодо зміни розміру кредитної лінії по БПК виноситься на розгляд кредитного комітету установи банку.

Зменшення (анулювання) розміру кредитної лінії за БПК здійснюється без розгляду кредитного комітету банку та укладання додаткової угоди до діючого договору. В такому випадку клієнтом надається до установи банку відповідна заява складена у довільній формі. Вищезазначена заява зберігається у справі з юридичного оформлення карткового рахунку.

(Пункт 7.2 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 01.10.2009 №375)

7.3. Плата за надання та обслуговування кредиту здійснюється відповідно до Тарифів Банку. Проценти за користування кредитом нараховуються Банком на суму кредитної заборгованості (включаючи суми перевищення витратного ліміту) за період з дати фактичного списання кредитних коштів з картрахунку до дати погашення кредитної заборгованості. Розрахунок процентів виконується за методом “факт/360”: фактична кількість днів у місяці, але умовно в році – 360 днів (Правила бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України, затверджені постановою Правління НБУ від 18 червня 2003 р. №255, із змінами та доповненнями). Розмір плати за користування кредитом обумовлюється в договорі про відкриття та обслуговування картрахунку за дебетово-кредитною схемою.

(Пункт 7.3 в редакції постанови  правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

7.4. Клієнт на власний розсуд або відповідно до умов договору (якщо кредит має цільовий характер) частково або в повному обсязі використовується впродовж строку його дії і має зобов’язання повернути кредит та проценти за його користування на умовах, передбачених договором. Після виконання зобов’язань сторін або в разі розірвання (закінчення терміну дії) договору за наявності належного документального підтвердження банк на вимогу клієнта зобов’язаний видати йому довідку про повернення платіжної картки, кредиту та процентів за ним.

(Пункт 7.4 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 24.03.2010 №123)

7.5. Пункт 7.5 виключено.

(Згідно з постановою правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

7.6. Видом забезпечення повернення кредиту по БПК, яке використовується при видачі платіжних карток, може виступати забезпечення, визначене Кредитним комітетом банку. Видача кредитів по БПК із використанням видів забезпечення, які не визначені Кредитним комітетом Банку, забороняється.

(Пункт 7.6 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

7.7. Якщо у забезпечення кредитів за БПК приймається застава майнових прав на депозитний вклад, відкритий в Банку, то мінімальна сума депозитного вкладу встановлюється Тарифами Банку і обумовлюється в договорі про відкриття картрахунку. Перелік документів, які оформлюються в цьому випадку, надається в розділі 5.

З метою розширення спектра послуг, які можуть надаватися Банком, центральний апарат може розробляти окремі порядки та схеми надання кредитів під платіжні картки (банківські продукти з використанням платіжних карток). При розробці та затвердженні окремих порядків надання кредитів під платіжні картки центральний апарат може передбачати особливі процедури та умови надання такого виду послуг. Правила, схеми, умови і технологія впровадження та реалізації банківських продуктів з використанням платіжних карток регламентуються іншими внутрішніми нормативно-правовими актами Банку.

7.8. Пункт 7.8 виключено.

(Згідно з постановою правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

7.9. При класифікації кредитів по платіжних картках, забезпеченням яких є застава майнових прав на депозит, відкритий в установі Банку, необхідно враховувати, що існує чітко обумовлений порядок визначення розміру кредиту, строку, відсоткової ставки та обсягу забезпечення, відповідно до Тарифів Банку та інших внутрішніх нормативно-правових актів Банку.

(Пункт 7.9 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

7.10. Оцінка фінансового стану позичальників (в т.ч. інсайдерів), класифікація кредитів по платіжних картках, розрахунок та формування резерву для відшкодування можливих витрат за кредитами по платіжних картках Банку здійснюються відповідальним підрозділом, визначеним керівником установи Банку, відповідно до нормативно-правових актів Банку (у тому числі відповідно до Порядку розгляду кредитних проектів фізичних осіб та прийняття рішень щодо надання кредиту або зміни умов кредитування в центральному апараті ВАТ Ощадбанк”, затвердженого постановою правління від 19.11.2007 року №363, Порядку класифікації кредитних операцій в установах ВАТ ”Ощадбанк”, затвердженого постановою правління від 22 вересня 2003 р. № 190, із змінами та доповненнями).

Формування робочих документів (кредитної справи, файл-пакета) та кредитної історії відбувається із врахуванням вимог нормативно-правових актів Національного банку України та внутрішніх нормативно-правових актів Банку. Пакет робочих документів за кредитами по БПК обов`язково має містити перелік документів та інформації, що його складає (додаток 1-А).

Кредити по БПК, надаються тільки з дозволу Кредитного комітету (Малого Кредитного комітету) і оформлюються документами у встановленому Банком та чинним законодавством порядку.

7.11. У разі ненадходження від клієнта грошових коштів у погашення кредиту чи сплату відсотків у строк, визначений договором про відкриття та обслуговування картрахунку за дебетово-кредитною схемою, сума заборгованості, яка підлягала погашенню, переноситься на відповідні рахунки для обліку простроченої заборгованості згідно з обліковою політикою Банку. Інформація про прострочену заборгованість надається до кредитного підрозділу.

7.12. При виникненні простроченої заборгованості за наданими кредитами під платіжні картки та відсотками за користування ними кредитний підрозділ або підрозділ по роботі з проблемними активами зобов’язаний вживати комплекс заходів щодо повного повернення боргу.

7.13. У разі несвоєчасного погашення боргу за кредитом, наданим клієнту для проведення операцій за платіжними картками, та сплати відсотків (комісій) до клієнта застосовуються штрафні санкції в розмірах, передбачених договором про відкриття та обслуговування картрахунку за дебетово-кредитною схемою та Тарифами Банку.

7.14. Незалежно від платіжної схеми, типу (виду) платіжних карток, які використовуються при здійсненні операцій, на картрахунку може виникати перевищення витратного ліміту (овердрафт), що не було обумовлено договором емітента з клієнтом і є не прогнозованим у розмірі та за часом виникнення. При цьому на картковому рахунку утворюється дебетове сальдо. Відсотки за користування овердрафтом нараховуються та сплачуються згідно з Тарифами Банку.

Перевищення витратного ліміту (овердрафт) на картрахунку може виникати в результаті:

q надходження до Банку операцій, за якими еквайр (платіжна система) попередньо не надсилав емітенту платіжні повідомлення;

q надходження до Банку операцій, за якими еквайр (платіжна система) попередньо надсилав емітенту платіжні повідомлення, але відповідні суми не було заблоковано на картрахунку клієнта або такі суми було розблоковано до надходження інформації з платіжної системи;

q зміни курсів валют і надходження до Банку операції в іноземній валюті в сумі більше ніж та, яку еквайр (платіжна система) попередньо надсилав емітенту в авторизаційному повідомленні;

q при надходженні платіжних повідомлень після примусового списання (стягнення) коштів з картрахунку та накладення арешту на кошти, що обліковуються на ньому, у випадках передбачених законодавством;

q списання відсотків (комісій та інших платежів за обслуговування клієнта);

q технічних помилок у роботі обладнання емітента, еквайра або процесингового центру;

q та іншого.

У разі непогашення боргу, який виникає при перевищенні витратного ліміту за картрахунком, застосовуються штрафні санкції в розмірах, передбачених Тарифами Банку та договором по картрахунку.

7.15. При необхідності Банк має право заблокувати всі картки по картрахунках з простроченою заборгованістю та видати наказ про примусову оплату боргового зобов’язання з метою погашення суми перевищення витратного ліміту, суми кредиту, відсотків за їх користування, а також штрафних санкцій, передбачених договором.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь