Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


При системній склеродермії з вісцеральними ураженнями найбільш характерним є патологія:



А. Печінки

В. +Легенів

C. Селезінки

D. Шлунка

Е. Нирок

[ 3, с. 682 ]

431. Чоловік 40 років скаржиться на різку слабкість, біль у м'язах та суглобах, підвищення температури до 38, 6°С, схуднення. 6 місяців тому хворів на вірусний гепатит (який тип невідомо). Об'єктивно: загальний стан середньої важкості. Пульс - 80/хв., АТ - 175/95 мм рт.ст. На внутрішній поверхні передпліччя пальпуються болючі підшкірні вузли розміром до 1 см. На верхніх кінцівках відзначаються порушення чутливості за типом “рукавичок”. У крові: помірна анемія, лейкоцитоз, еозинофілія, прискорена ШОЕ. У сечі: помірна протеїнурія, мікрогематурія. Який діагноз є найвірогіднішим?

A. Геморагічний васкуліт

B. Системний червоний вовчак

C+. Вузликовий періартеріїт

D. Ревматизм

E. Дерматоміозит

[ 3, с. 692 ]

Для дерматоміозиту типове підвищення активності:

А. Холінестерази

В. +Креатинфосфокінази

С. Лужної фосфатази

D. Кислої фосфатази

Е. Сечової кислоти

[ 5, с. 2 78 ]

433. Жінка 56 p. скаржиться на біль в променевозап'ясткових і колінних суглобах. Хворіє 8 років. Температура тіла нормальна. Міжфалангові суглоби рук потовщені і болючі при рухах, хруст в колінних суглобах при згинанні. Рентгенографія колінних суглобів: остеопороз, звуження суглобової щілини, незначні кісткові розростання по краях суглобів. Аналіз крові: Л - 6, 2х109/л, ШОЕ - 13 мм/год. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?

A. Реактивний поліартрит

B. Ревматичний поліартрит

C. Подагрична нефропатія

D.+ Деформуючий остеоартроз

E. Ревматоїдний аритрит

[ 5, с. 2 81 ]

Хвора 50 років скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей рук, променево-зап’ясних, колінних, ранкову скутість у суглобах до години, слабкість. При огляді: припухлість, дефігурація, болісність при пальпації та рухах у перерахованих суглобах. В аналізі крові: Нb  91 г/л; ШОЕ 52 мм/год. Яке захворювання виникло у хворої?

А. Ревматична лихоманка

В. Реактивний артрит

С.+ Ревматоїдний артрит

D. Геморагічний васкуліт

Е. Деформуючий остеоартроз

[ 4, с. 77 ]

Чоловік 58 років, скаржиться на біль у правих кульшовому та колінному суглобах, хрускіт при рухах в них. Хворіє 4 роки. Об'єктивно: активні та пасивні рухи в уражених суглобах не в повному обсязі за рахунок больового синдрому. Правий колінний суглоб збільшений, на його рентгенограмі звуження суглобової щілини, остеофіти. Який механізм розвитку захворювання є провідним?

A. Відкладання кристалів пірофосфату кальцію

B. Зміни властивостей суглобової рідини

С. Дія інфекційного агенту

D. +Зміни протеогліканів основної речовини хряща.

Е. Надмірне утворення імунних комплексів

[ 4, с. 75 ]

Хвора 55-ти років, впродовж 2-х місяців скаржиться на біль у лівому колінному суглобі. За останні 2 тижні спостерігається помірна гіпертермія шкіри над ним, набряк, порушення функції. Рівень сечової кислоти не підвищений. Рентгенологічно в колінному суглобі визначається остеосклероз, остеофіти, звуження суглобової щілини. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Туберкульозний гоніт

B. +Остеоартроз

C. Подагра

D. Ревматоїдний артрит

E. Гонорейний гоніт

[ 5, с. 2 81 ]

 

437. Хвора Р. 34 р., захворіла гостро, 3 місяці назад після гострої респіраторної інфекції: з’явився біль в міжфалангових, а потім через 2 тижні в колінних суглобах, ранкова скутість, підвищилась температура тіла до 380С. Суглоби міжфалангові, п’ястно-фалангові, колінні припухлі, малорухомі, гарячі на дотик. У крові: ШОЕ 45 мм/год, СРБ +++, реакція Ваалер-Роузе – 1: 128. Ваш діагноз?

A. Остеоартроз з реактивним синовітом

B. +Ревматоїдний артрит

C. Ревматичний поліартрит

D. Подагрична артропатія

Е. Системний червоний вовчак

[ 4, с. 77 ]

 

438. Жінка 32 років, страждае ожирінням II ст., скаржиться на інтенсивні болі в колінних суглобах, шиї. Вранці відзначає болі в міжлопатковій області, суглобах ніг; після розминки болі слабшають, відмічається хрускіт у колінах при присіданні, суглоби дефігуровані, при пальпації чутливі. В аналізі крові: ШОЕ - 18 мм/год., Л - 8, 0х109/л. Рентгенологічно: склероз правої підхрящової пластинки в лівому колінному суглобі. Що лежить в основі даної патології?

A. Відкладення уратів (тофуси) у суглобових тканинах

B. Автоімунний процес у синовії

С. +Дегенеративні процеси в хрящі

D.Інфікованість бета-гемолітичним стрептококом

E. Крововилив у суглоб

[ 3, с. 647 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 384; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь