Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Який з перерахованих показників є маркером екскреторної функції печінки?



A. Альбумін

B. Холестерин

C. Фактор Кристмаса

D. Лужна фосфатаза

E. Білірубін

[3, с. 581]

Хворий Б., 44 років, був ретельно обстеженний в онкологічному диспансері з підозрою на діагноз «рак шлунка», який не підтвердився, виписаний для подальшого лікування до терапевта з діагнозом «хвороба Менетріє». Що ховається під цим діагнозом?

A. Неоперабельний рак шлунка

B. Гранулєматозний гастрит

C. Гіпертрофічний гастрит

D. Гастрит типу «А»

E. Гастрит типу «Б»

[2, с. 190]

При хворобі Крона нерідко спостерігаються позакишкові ураження. Яке з них не характерно для цього захворювання?

A. Патологія нирок

B. Артрит

C. Вузлувата еритема

D. Ендокардит

E. Епісклерит

[3, с. 564]

535. Хворої С., 68 років, з діагнозом «трепотіння передсердь» проведенно ЧСЕКС (чрезстравохідна елетрокардіостимуляція). Через годину в хворої розвинулася картина клінічної смерті, але на моніторі реєструвався нормальний ритм пейсмекера. Реанімаційні заходи (введення кардіотонічних засобів, реополіглюкіна, закритий масаж серця) виявилися неефективними. При розтинні встановлено патологоанатомічний діагноз: «Синдром Меллорі-Вейса з масивною кровотечею та зонамии розриву тканин». Синдром Меллорі-Вейса - це розриви:

A. Печінки

B. Селезінки

C. Серця

D. Стравоходу або шлунка

E. Легені

[2, с. 627]

У розвитку пептичної виразкової хвороби істотне значення має кислотність шлункового соку. Які клітини секретують соляну кислоту?

A. Слизові

B. Головні

C. Обкладинкові (паріетальні)

D. G-клітини

E. Аргентафінні

[2, с. 208]

Який фермент із перерахованих секретується підшлунковою залозою в неактивній формі (у вигляді попередників, що підлягають активації)?

A. Холестераза

B. Фосфоліпаза А

C. Ліпаза

D. Амілаза

E. Рибонуклеаза

[ 3, с. 575 ]

 

538. Який компонент шлункового соку, крім глікопротеїна (внутрішнього фактора), необхідний для всмоктування вітаміну В12?

A. Електроліти

B. Пепсин

C. Пепсиноген

D. Слиз

E. Білок

[ 3, с. 546 ]

Яке ревматичне захворювання часте проявляється дисфункцією стравоходу?

A. ревматизм

B. системний червоний вовчак

C. дерматоміозит

D. системна склеродермія

E. ревматоїдний артрит

Яке ускладнення пептичної виразкової хвороби вважається найбільш частим?

A. Кровотеча

B. Перфорація

C. Стеноз

D. Пенетрація

E. Малігнізація

[ 5, с. 596 ]

Пацієнт 25 років, що страждає на Helicobacter pylori - позитивну виразкову хворобу, проведений 7-денний курс так званої терапії «першої лінії», що включала в себе омепразол у стандартній дозі 2 рази на добу, амоксицилін 1г два рази на добу і кларитроміцин 500 мг два рази на добу. Коли варто оцінити в даному випадку ерадикацію Helicobacter pylori?

A. Відразу після закінчення курсу

B. Через тиждень

C. Через 2 тижні

D. Через 3-4 тижні

E. Через 4-6 тижнів

[ 1, с. 254 ]

На третьому тижні регулярного прийому диклофенаку – нестероїдного протизапального препарату (НПЗП) з приводу деформуючого остеоартрита, у пацієнта 57 років з'явилися болі в епігастрії, печія, за даними ендоскопії виявлені ерозивно-виразкові ознаки ураження шлунка. Який із препаратів вважається патогенетично обґрунтованим для профілактики такого ускладнення при прийомі НПЗП?

A. мізопростол (синтетичний аналог простагландина Е)

B. омепразол (блокатор протонного насоса паріетальной клітини)

C. фамотидин (антагоніст гістаминових Н2-рецепторів)

D. де-нол (препарат вісмуту)

E. гастроцепін (антихолінергічний препарат)

[ 6, с. 355 ]

Пацієнт 30 років, що страждає на виразкову хворобу, підтвердженою Helicobacter pylori – позитивним тестом, пред’являв скарги на дьогтєподібні випорожнення, у зв'язку з чим лікарем було запідозрено виразкову кровотечу. Детальне обстеження (ЕФГДС, дослідження крові, калу) діагноз кровотечі не підтвердило. Зміна кольору калу була пояснена прийомом одного з препаратів. Який це препарат?

A. омепразол

B. амоксицилін

C. кларитроміцин

D. де-нол

E. метронідазол

[ 1, с. 268 ]

У пацієнта 35 років, що страждав кілька років на хронічний вірусний гепатит С (ХВГС) з відносно сприятливою течією, стан став різко погіршуватися – з'явилися прогресуюча анорексія, втрата маси тіла, біль у правому підребер’ї, лихоманка, асцит, ознаки печінкової недостатності і швидке збільшення печінки. Що можна припустити?

A. активізацію ХВГС

B. перехід ХВГС у цироз печінки

C. трансформацію ХВГС у рак печінки

D. приєднання вірусного гепатиту В

E. сполучення ХВГС із ВІЛ-інфекцією

[ 3, с. 605 ]

 

Незважаючи на проведення двох курсів лікування (терапія «першої» і «другої лінії») у пацієнта 40 років зберігається виразковий дефект шлунка й ознаки хелікобактерної інфекції. Яку подальшу тактику лікування доцільно використати в даному випадку?

A. повторити терапію «першої лінії»

B. повторити терапію «другої лінії»

C. провести терапію «першої» і «другої лінії»

D. провести підбір індивідуальної терапії після визначення чутливості Helicobacter pylori до антибіотиків

E. призначити тривалу монотерапію інгібіторами протонного помпи

[ 2, с. 220 ]

Хворий З., 35 років, скаржиться на давлячий біль в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кислу відрижку. Хворіє протягом 2 років. При пальпації живота відмічена помірна болісність у пілородуоденальній зоні. При фіброгастродуоденоскопії виявлений антральний гастрит. Яке дослідження уточнить природу захворювання?

A. Виявлення хеликобактерної інфекції в слизовій шлунку  

B. Виявлення аутоантитіл до парієтальної клітини.   

C. Визначення рівня гастрину крові   

D. Дослідження шлункової секреції

E. Дослідження моторної функції шлунку 

[ 1, с. 257 ]

5 47. У хворого 18 р оків скарги на переймоподібний біль в животі, рідкі випорожнення до 6 разів на добу з домішками слизу та свіжої крові. Хворіє впродовж року. Схуд на 10 кг. Об ’ єктивно: ж ивіт м’який, болючий по ходу товстої кишки, особливо зліва. Сигмовидна кишка спазмована. В крові: ер. – 3, 2х1012/л, Нв – 92 г/л, лейк. – 10, 6х109/л, Ш О Е – 34 мм/год. Іригоскопія: товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нечіткі, симптом “водопровідної труби”. Який найімовірніший діагноз?

A. Хронічний ентероколіт 

B. Амебна дизентерія 

C. Неспецифічний виразковий коліт 

D. Туберкульоз кишечника 

E. Хвороба Крона 

[ 3, с. 563 ]

Хв ори й 52 р оків скаржиться на кроваве блювання, важкість в правому підребір’ї, відсутність апетиту, слабкість. Зловживає алкоголем. Об ’ єктивно: іктеричність склер, шкіри, на шкірі обличчя - судинні “зірочки”, асцит, розширення вен передньої черевної стінки. Печінка виступає на 4 см, селезінка – на 3 см з під реберної дуги. Що є ймовірною причиною кровотечі?

A. Пухлина стравоходу         

B. Ерозивний езофагі. 

C. Цироз печінки         

D. Синдром Мерфі-Вейса 

E. Тромбоз воротної вени 

[ 3, с. 634 ]

549. Хворий М, 34 рок и, поступив до лікарні зі скаргами на водянисті випорожнення до 10 разів на добу з домішками слизу та крові, болі постійного та переймоподібного характеру в животі, температуру 39оС, загальну слабкість. На протязі місяця отримував кліндаміцин з приводу остеомієліту. При проведенні ректороманоскопії виявлені біло-жовтого кольору нальоти на тлі набряку та гіперемії слизової оболонки сигмоподібної та прямої кишок.

A. Гострий Шигельоз 

B. Кишковий амебіаз 

C. Неспецифічний виразковий коліт 

D. Псевдомембранозний коліт

E. Хвороба Крона 

[ 8, с. 527 ]

 

Хвора Р. скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір ’ ї з іррадіацією в праве плече, які виникають після вживання смаженої їжі. Періодично відмічає підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. Хворіє біля 5 років. Які обстеження необхідно провести хворій в першу чергу?

A. Фіброгастродуоденоскопію

B. Холецистографію 

C. Дуоденальне зондування 

D. Оглядову рентгенограму 

E. УЗД органів черевної порожнини 

[ 2, с. 352 ]

Хворий Т. 60 років скаржився в анаманезі на біль у надчеревній ділянці і в правому підребер’ї, не пов’язаний з прийманням їжі, свербіння шкіри, носові кровотечі, кровоточивість ясен, поступив в реанімаційне віддлення з кровотечею і з стравоходу. Яка найімовірніша причина кровотечі?

A. Ахалазія стравоходу 

B. Ерозивний езофагіт 

C. Рак стравоходу 

D. Виразкова хвороба 

E. Цироз печінки 

[ 5, с. 579 ]

Чоловік 21 року скаржиться на періодичний ниючий біль в надчерев’ї. При обстеженні виявлено хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Проведене лікування. Який препарат доцільно використовувати для первинної профілактики виразкової хвороби?

A. Вікалін 

B. Церукал 

C. Фамотідін 

D. Маалокс 

E. Гастрофарм 

[ 1, с. 270 ]

Чоловік 52 років знаходився на лікуванні у стаціонарі з приводу загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, яка ускладнилась кровотечею. Який препарат доцільно використати для вторинної профілактики рецидивів виразкової хвороби після виписки хворого з стаціонару?

A. Платифілін

B. Альмагель 

C. Ранітідін 

D. Атропін 

E. Солкосеріл

[ 1, с. 264 ]

554. Чоловік 38 років скаржиться на переймо подібний біль у лівій здухвинній ділянці й часте рідке випорожнення 6 -10 разів на добу з кров'ю та гноєм, загальну слабкість, втрату маси тіла, високу температуру. Хворіє понад 5 років. Об'єктивно: температура - 37, 4оС, ЧДР - 20/хв., пульс – 108 уд. /хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Тони серця приглушені, над верхівкою - систолічний шум. Живіт при пальпації болючий у лівій здухвинній ділянці. Печінка +2 см. В крові: Нв - 80г/л; еритроцити - 3, 5 х 1012/л; Ш О Е - 34 мм/год. Яке захворювання найбільш вірогідно сприяло формуванню анемічного синдрому у даного хворого?

A. Хвороба Крона 

B. Хронічний ентерит 

C. Неспецифічний виразковий коліт 

D. Поліпоз кишечника 

E. Рак кишечника 

[ 2, с. 254 ]

555. Хворий С., 51 р., скаржиться на блювання з домішками крові. Зловживав алкоголем. Хворіє з 40 років, коли вперше виникла жовтяниця. При огляді: шкіра та видимі слизові жовтушні, “судинні зірочки”. Зниженого харчува ння. Живіт збільшений в об’ємі, пупочна кила, асцит. Край печінки гострий, неболючий, + 3 см, селезінка + 2 см.. Ан. крові: Hb – 80 г/л, лейк. – 3 х 109/г, тромбоц. – 85 х 109/г. Причиною портальної гіпертензії у хворого є:

A. Цироз печінки 

B. Тромбоз вени селезінки 

C. Гемохроматоз 

D. Констриктисний перикардит

E. Синдром Бадда-Кіарі 

[ 2, с. 326 ]

 

Хворий С. 30 років лікувався з приводу пневмонії антибіотиками. Через тиждень з’ явився головний біль, відсутність апетиту, випорожнення до 10-15 разів на добу, переважно вранці, з виділенням рідких випорожнень та слизу, що супроводжуються переймоподібним болем в животі. Об’єктивно: живіт здутий, чутливий при пальпації по ходу товстої кишки. Колоноскопія: слизова оболонка гіперемована, набрякла, вкрита слизом, місцями кишка спазмована. Вкажіть попередній діагноз.

A. Псевдомембранозний коліт 

B. Синдром подразненої товстої кишки 

C. Неспецифічний виразковий коліт 

D. Хвороба Крона 

E. Дизентерія 

[ 8, с. 527 ]

Хворий М., 18 років, страждає на підвищену кровоточивість після незначних травм з раннього дитячого віку. Молодший брат також страждає на підвищену кровоточивість з випадками гемартрозу. Які з лабораторних досліджень є інформативними для уточнення діагнозу?

A. Рівень фібріногену

B. Термін зсідання крові 

C. Ретракція кров’яного згустку 

D. Кількість тромбоцитів 

E. Визначення протромбінового терміну 

[ 3, с. 575 ]

558. У хворого 45 років діарея 6-8 раз на добу з виділенням несформованих фекалій з вмістом слизу, крові та гною, Т - 37, 60С, болі при пальпації товстого кишківника та утворення зовнішніх і внутрішніх нориць. Виставлений діагноз - хвороба Крона. Яка ознака відрізняє дану хворобу від неспецифічного виразкового коліту?

A. Нориці 

B. Діарея 

C. Болі при пальпації 

D. Кров у калі 

E. Лихоманка 

[ 3, с. 564 ]

Хвора С., 51 рок и, скаржиться на тупий біль в правому підребер’ї та епігастрії, нудоту, зниження апетиту протягом останніх 6 місяці в. В анамнезі: виразкова хвороба шлунку. Об ’ єктивно: вага знижена. Пульс – 70 на хвилину. А/т – 120/ 70 мм.рт.ст. Розлита болючість та резистентність м’язів в епігастрії при пальпації. Над лівою ключицею пальпується щільний лімфатичний вузол розміром 1х1 см. Який метод дослідження буде найбільш доцільним?

A. Уреазний тест 

B. Ультразвукове органів брюшної порожнини 

C. рН-метрія 

D. Езофагогастродуоденоскопія з біопсією 

E. Рентгенографія шлунку 

[ 2, с. 148 ]

56 0. У чоловіка 26 років скарги на переймистий біль у животі, часте рідке випорожнення з домішками слизу та крові. Хворіє протягом 3 років, схуд на 14 кг. Об ’ єктивно: п ульс – 96 уд. /хв.., А/Т – 110/70 мм.рт.ст., t – 37, 6оС. Живіт м’який, болючий при пальпації по ходу товстого кишечнику, особливо зліва. Іригоскопія: товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі. Який діагноз найімовірніший?

A. Хвороба Крона 

B. Туберкульоз кишечнику 

C. Амебна дизентерія 

D. Неспецифічний виразковий коліт 

E. Синдром подразненої товстої кишки

[ 3, с. 567 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 366; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.038 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь