Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Попередні антидемпінгові заходи застосовуються за рішенням Комісії, як правило, не раніше ніж через 60 днів і не пізніше ніж через дев'ять місяців після порушення антидемпінгового розслідування.



Попередні антидемпінгові заходи полягають у запрова­дженні справляння попереднього антидемпінгового мита. Розмір ставки попереднього антидемпінгового мита вста­новлюється рішенням Комісії і не повинен перевищувати попередньо розраховану демпінгову маржу та може бути нижчим, ніж ця маржа за умови, що така ставка мита буде достатньою для запобігання шкоді, заподіяній національ­ному товаровиробнику.


Попереднє антидемпінгове мито справляється незалеж­но від сплати інших податків і зборів (обов'язкових пла­тежів), у тому числі мита, митних зборів, які справляються ири ввезенні на митну територію України певних товарів.

Попередні антидемпінгові заходи застосовуються про­тягом чотирьох місяців. Цей строк може бути продовже­ний Комісією на два місяці, але загальний строк їх засто­сування не повинен перевищувати шести місяців.

Застосування попередніх антидемпінгових заходів не повинно створювати перешкод для здійснення митного оформлення товару, що є об'єктом антидемпінгового роз­слідування.

Експортери товарів, які є об'єктом антидемпінгового розслідування, можуть запропонувати добровільні пись­мові зобов'язання про перегляд цін або припинення екс­порту за демпінговими цінами товару до регіону України, що є об'єктом розгляду, таким чином, щоб вплив демпін­гу, який заподіює шкоду, буде ліквідований (ст. 15 Зако­ну). У разі, якщо Комісія приймає рішення про прийняття зобов'язання експортера, антидемпінгове розслідування припиняється без застосування антидемпінгових заходів.

Рішення про припинення антидемпінгового розсліду­вання без застосування антидемпінгових заходів прий­мається Комісією за поданням Міністерства також у разі, коли у процесі антидемпінгового розслідування робиться висновок, що докази наявності демпінгу або шкоди або при- чинно-наслідкового зв'язку між ними не є достатніми для обґрунтування продовження антидемпінгового розсліду­вання, зокрема, що фактичний чи потенційний обсяг дем­пінгового імпорту є незначним або демпінгова маржа вва­жається мінімальною.

Антидемпінгове розслідування припиняється, як прави­ло, відповідно до рішення Комісії про застосування остаточ­них антидемпінгових заходів (ст. 16 Закону). Остаточні ан­тидемпінгові заходи застосовуються, якщо Міністерство зро­било остаточний позитивний висновок щодо наявності демпінгу та шкоди, яка є наслідком цього демпінгу, та на­ціональні інтереси потребують застосування таких заходів.

Остаточні антидемпінгові заходи полягають у запрова­дженні справляння остаточного антидемпінгового мита.

Розмір ставки остаточного антидемпінгового мита встанов­люється відповідним рішенням Комісії і не повинен переви­щувати величину демпінгової маржі, розрахованої відповід­но до цього Закону, та може бути меншим за величину цієї маржі, якщо такий розмір ставки є достатнім для запобіган­ня шкоді, що заподіюється національному товаровиробнику.

Остаточне антидемпінгове мито сплачується незалеж­но від сплати інших податків і зборів (обов'язкових пла­тежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як пра­вило, справляються при імпорті в Україну товарів.

Антидемпінгові заходи згідно з відповідним рішенням Комісії застосовуються протягом строку та у розмірі, необ­хідному для усунення демпінгу, що заподіює шкоду.

Рішення про застосування антидемпінгових заходів втрачає чинність через п'ять років від дати їх застосуван­ня або через п'ять років від дати винесення Комісією ос­таннього рішення про перегляд антидемпінгових заходів, результатом якого було встановлення факту наявності дем- пінгута шкоди (ст. 18 Закону).

§ з. Захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту

Закон України від 22 грудня 1998 р. «Про захист націо­нального товаровиробника від субсидованого імпорту» виз­начає механізм захисту національного товаровиробника від субсидованого імпорту з інших країн, митних союзів або економічних угруповань, регулює засади і порядок пору­шення та проведення антисубсидиційних розслідувань, а також застосування компенсаційних заходів.

Субсидованим імпортом є ввезення на митну територію країни імпорту товару (товарів), що користується пільга­ми від субсидії, яка надається для виробництва, перероб­ки, транспортування або експорту такого товару.

Під субсидією розуміється фінансова або інша підтрим­ка державними органами виробництва, переробки, прода­жу, транспортування, експорту, споживання подібного товару, в результаті якої суб'єкт господарювання країни експорту одержує пільги (прибутки).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 214; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь