Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Встановлення або зміна розміру ставок оподаткування у загальному порядку уповноваженим державним органом не вважається специфічною субсидією.



Проведення антисубсидиційного розслідування за своїм порядком подібне до проведення антидемпінгового розслідування, зокрема здійснюється тими самими держав­ними органами - Міністерством економіки України, Дер­жавною митною службою України, Міжнародною комісією з міжнародної торгівлі.

Розслідування з метою встановлення наявності, вели­чини та впливу субсидії, про яку стверджується, що вона має місце, розпочинається Міністерством економіки Украї­ни з порушення антисубсидиційної процедури за скаргою, поданою національним товаровиробником або від його імені (ст. 15 Закону).

Скарга, що подається заявником, повинна містити до­кази наявності:

а) не легітимної субсидії (включаючи, якщо це можли­во, її суму);

б) шкоди;

в) причинно-наслідкового зв'язку між ними.

У ході антисубсидиційної процедури Міністерство роз­глядає докази, що містяться у скарзі, з метою визначення, чи є ці докази достатніми для порушення антисубсидицій- ного розслідування.

Антисубсидиційне розслідування порушується з метою визначення, чи є специфічними субсидії, про які ствер­джується, що вони мають місце. Антисубсидиційне роз­слідування може також порушуватися щодо легітимних субсидій з метою встановлення, чи відповідають вони умо­вам, визначеним у ст. 9 Закону (тобто вимогам, що висува­ються до легітимних субсидій).

Міністерство подає до Комісії звіт про результати про­ведення антисубсидиційної процедури. Рішення про пору­шення антисубсидиційного розслідування приймає Комі­сія за поданням Міністерства, як правило, в 30-денний строк від дати подання скарги. Таке рішення приймається на підставі доказів, що підтверджуються фактичними да­ними антисубсидиційної процедури.

У разі, якщо Комісія за поданням Міністерства прий­має рішення про припинення антисубсидиційної процеду­ри у зв'язку з недостатністю доказів для обґрунтування скарги, Комісія доручає Міністерству повідомити заявни­ка про таке рішення в 45-денний строк від дати подання скарги до Міністерства.

Відповідно до рішення Комісії Міністерство розпочинає антисубсидиційне розслідування і проводить його разом з іншими органами виконавчої влади в Україні (ст. 16 Закону).

Антисубсидиційне розслідування проводиться з метою встановлення наявності субсидування та шкоди. За період розслідування, як правило, береться останній звітний рік реципієнта (суб'єкта господарювання, який отримує суб­сидію), але може братися і інший строк мінімальною три­валістю шість місяців, який безпосередньо передує пору­шенню антисубсидиційного розслідування і щодо якого є надіцні фінансові та інші дані. Строки періоду розслідуван­ня визначаються Міністерством. В окремих випадках пер­іод розслідування може перевищувати один рік. Інформа­ція, яка не стосується зазначеного періоду розслідування, як правило j не враховується.

Міністерство разом з повідомленням про порушення антисубсидиційного розслідування направляє відомим екс­портерам, імпортерам, іншим сторонам антисубсидиційно­го розслідування, яких воно вважає за необхідне залучити до участі в антисубсидиційному розслідуванні, або компе­тентним органам країни експорту запитальники з метою отримання інформації та доказів, що використовуються для проведення антисубсидиційного розслідування. Відповіді на запитальник направляються Міністерству у 30-денний строк з дати його отримання.

Міністерство має право:

- одержувати від органів виконавчої влади в Україні інформацію, документи, матеріали, необхідні для прове­дення антисубсидиційного розслідування;

- для виконання рішень Комісії доручати іншим орга­нам виконавчої влади в Україні здійснювати перевірки або заходи контролю за діяльністю імпортерів, продавців та українських виробників;

- здійснювати в інших країнах перевірки інформації, одержаної від заінтересованих сторін антисубсидиційного розслідування, за згодою відповідної заінтересованої сто­рони та за відсутності заперечення з боку офіційно повідом­лених компетентних органів заінтересованої країни.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 236; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь