Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заінтересовані сторони, які повідомили Мінекономіки про свою заінтересованість, мають право звертатися до Міністерства з вимогою щодо проведення слухань з питань антисубсидиційного розслідування.



Сторонам, які повідомили Міністерство про свою заін­тересованість, а також компетентним органам ца їх запит надається можливість провести консультації із стороною, яка подала відповідну скаргу або має протилежні інтере­си. Відмова сторін від участі у консультаціях не тягне нія­ких наслідків.

Строк проведення антисубсидиційного розслідування не повинен перевищувати одного року з дня прийняття рішен­ня про його порушення. Такий строк може бути продовже­ний за рішенням Комісії, але не може бути більшим, ніж 14 місяців.

У разі, якщо у ході антисубсидиційного розслідування Мінекономіки зробило попередній позитивний висновок, що товар, який імпортується в Україну, користується пільгами від не легітимної субсидії, внаслідок чого націо­нальному товаровиробнику заподіюється шкода, можуть застосовуватися попередні компенсаційні заходи (ст. 17 Закону).

Попередні компенсаційні заходи застосовуються за рішенням Комісії не раніше ніж через 60 днів і не пізніше ніж через дев'ять місяців від дати порушення відповідного антисубсидиційного розслідування.

Попередні компенсаційні заходи полягають у запро­вадженні справляння попереднього компенсаційного мита. Розмір ставки попереднього компенсаційного мита встановлюється відповідним рішенням Комісії і не пови­нен перевищувати попередньо розраховану загальну суму нелегітимної субсидії та повинен бути нижчим, ніж ця сума за умови, що така ставка мита буде достатньою для запобігання шкоді, заподіяної національному товарови­робнику.

Попереднє компенсаційне мито справляється незалеж­но від сплати інших податків та зборів (обов'язкових пла­тежів), у тому числі мита, митних зборів, які справляються при ввезенні на митну територію України певних товарів.

Попередні компенсаційні заходи застосовуються протя­гом чотирьох місяців. Цей строк може бути продовжено Комісією ще на два місяці, але загальний строк їх застосу­вання не повинен перевищувати шести місяців.

Застосування попередніх компенсаційних заходів не повинно створювати перешкод для здійснення митного оформлення товару, що є об'єктом антисубсидиційного роз­слідування.

Антисубсидиційне розслідування може зупинятися без застосування попереднього або остаточного компенсацій­ного мита у разі прийняття добровільного та достатнього зобов'язання експортера щодо припинення субсидованого імпорту (ст. 18 Закону).

Рішення про припинення антидемпінгового розсліду­вання без застосування антидемпінгових заходів прий­мається Комісією за поданням Міністерства також у разі, коли застосування компенсаційних заходів не є необхідним і відмова від застосування не викликає заперечення з боку членів Комісії.

Якщо у процесі антисубсидиційного розслідування Мінекономіки зробило остаточний позитивний висновок стосовно наявності нелегітимної субсидії та шкоди, яка є її наслідком, та за умови, що цього потребують національні інтереси, застосовуються остаточні компенсаційні заходи (ст. 19 Закону).

Остаточні компенсаційні заходи полягають у запро­вадженні справляння остаточного компенсаційного мита. Розмір ставки остаточного компенсаційного мита встановлюється у відповідному рішенні Комісії і не по­винен перевищувати попередньо розраховану загальну суму нелегітимної субсидії та може бути нижчим, ніж ця сума, за умови, що така ставка є достатньою для запобі­гання шкоді, що заподіюється національному товарови­робнику.

Остаточне компенсаційне мито сплачується незалежно від інших податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як правило, справля­ються з імпорту в Україну.

Компенсаційні заходи застосовуються згідно з відпові­дним рішенням Комісії тільки протягом строку та у розмірі, необхідних для усунення дії нелегітимної субсидії, що заподіює шкоду.

Рішення про застосування компенсаційних заходів втрачає чинність через п'ять років від дати їх застосу­вання або через п'ять років від дати винесення Комісією останнього рішення про перегляд компенсаційних за­ходів, результатом якого було одночасне встановлення факту надання субсидії та заподіяння шкоди (ст. 21 За­кону).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 203; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь