Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту



Стаття VI ГАТТ встановлює, що демпінг, який полягає в тому, що товари однієї країни надходять на ринок іншої країни за ціною нижче нормальної ціни товарів, підлягає осуду, якщо він спричиняє або загрожує спричинити мате­ріальну шкоду промисловості, створеній на території дого­вірної сторони, або істотно затримує створення вітчизня­ної промисловості.

Механізм захисту національного товаровиробника від демпінгового імпорту з інших країн, митних союзів або економічних угруповань визначено Законом України від 22 грудня 1998 р. «Про захист національного товаровироб­ника від демпінгового імпорту», який регулює засади і по­рядок порушення та проведення антидемпінгових розслі­дувань і застосування антидемпінгових заходів.

Цей Закон застосовується щодо імпорту товару, який є об'єктом демпінгу, якщо такий імпорт заподіює шкоду на­ціональному товаровиробнику подібного товару.

Демпінг - це ввезення на митну територію України то­вару за цінами, нижчими від порівнянної ціни на подібний товар у країні експорту, що заподіює шкоду національно­му товаровиробнику подібного товару (ст.1 Закону). При цьому:

порівнянною ціною є ціна подібного товару у країні екс­порту, що практикується у звичайних торговельних опе­раціях;

подібним товаром є ідентичний товар, тобто схожий за всіма характеристиками на товар, що є об'єктом розсліду­вання, або, у разі відсутності цього товару, інший товар, який не є схожим за всіма характеристиками, але має по­казові ознаки, дуже подібні до характерних ознак товару, що є об'єктом розслідування;

країною експорту є країна походження товару, що імпор­тується в У країну. Країною експорту може вважатися також країна-посередник (митний союз або економічне угрупован­ня), за винятком випадків, коли зазначений товар перево­зиться транзитом через цю країну, в ній не виробляється або в цій країні немає порівнянної ціни для цього товару.

Сума, на яку нормальна вартість товару перевищує його експортну ціну, становить демпінгову маржу. Порядок виз­начення демпінгової маржі встановлений у ст. 9 Закону.

Україна може застосовувати антидемпінгові заходи, лише коли в ході проведеного нею розслідування було вста­новлено, що демпінговий імпорт завдає шкоди національ­ному товаровиробнику. Окрім того, повинен бути встанов­лений причинно-наслідковий зв'язок між демпінговим імпортом та шкодою галузі вітчизняної промисловості.

Шкода може заподіюватися національному товарови­робнику в одній із таких форм:

а) істотна шкода, заподіяну національному товарови­робнику;

б) загроза заподіяння істотної шкоди національному товаровиробнику;

в) істотне перешкоджання створенню чи розширенню національним товаровиробником виробництва подібного товару.

Національний товаровиробник - це сукупність вироб­ників подібного товару або тих із них, сукупне виробницт­во яких становить основну частину всього обсягу виробниц­тва в Україні цього товару.

При визначенні національного товаровиробника врахо­вуються особливості, встановлені ст.11 Закону:

1) у разі, якщо виробники подібного товару в Україні пов'язані з експортерами чи імпортерами або одночасно є імпортерами товару, про який стверджується, що він є об'єк­том демпінгу, національним товаровиробником може вва­жатися решта виробників, за винятком зазначених;

2) у відповідних випадках територія України може по­ділятися на два або більше конкурентоспроможних ринки виробництва подібного товару, а виробники кожного тако­го ринку можуть вважатися національним товаровиробни­ком за таких умов:

а) у межах кожного такого ринку виробники продають весь або більшу частину виробленого подібного товару саме на цьому ринку;

б) попит на кожному такому ринку на товар, який є об'єк­том розгляду, не задовольняється повною мірою виробни­ками з інших регіонів України. За таких обставин доводить­ся наявність шкоди, навіть якщо вона не завдається більшості підприємств, що входять до складу національ­ного товаровиробника, за умов, що демпінговий імпорт зо­середжується на такому окремому ринку та заподіює шко­ду виробникам усіх або більшої частини цих підприємств, які виробляють подібний товар у межах такого окремого ринку.

Проведення антидемпінгового розслідування в Україні здійснюється Міністерством економіки України (далі у цьо­му розділі - Міністерство), Державною митною службою України, а також Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (далі у цьому розділі — Комісія).

Правовий статус Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі визначає ст. 5 Закону. Комісію очолює Голова, яким за посадою є Міністр економіки України. Персональ­ний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Комісії.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 276; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь