Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Титульний аркуш заповнюється за встановленим зразком, див. додаток В.



У плані вказуються назви всіх структурних елементів реферату. При цьому, «план», «вступ», «висновки» не мають порядкового номера; у плані не вживається термін «основна частина», вказуються лише назви розділів та їх порядковий номер. План реферату – див. додаток.

Вступ має на своїй меті зорієнтувати читача в подальшому викладі матеріалу. Тут аргументується актуальність дослідження, констатується, що зроблено у даній сфері попередниками, формулюються мета та завдання роботи, перераховуються положення, які будуть обґрунтовані. Обсяг вступу – 1-2 сторінки.

Основна частина реферату може мати один або декілька розділів, в яких осмислено і логічно викладено головні положення й ідеї, що містяться у вивченій літературі. У тексті обов’язкові посилання на першоджерела. Важливо прослідкувати, щоб основна частина не мала форми монологу. Аргументуючи власну позицію, потрібно аналізувати і оцінювати позиції різних дослідників, з чимось погоджуватися, щось заперечувати, дещо спростовувати. Установка на діалог дозволить уникнути некритичного запозичення матеріалу з чужих праць - компіляції. Виклад матеріалу основній частині здійснюється згідно з планом. План основної частини може бути складений з використанням різних методів угрупування матеріалу: класифікації (емпіричні дослідження), типології (теоретичні дослідження), періодизації (історичні дослідження).

Висновок містить головні підсумки з тексту основної частини, наголошується, як виконані завдання і чи досягнуті цілі, сформульовані у вступі. Обсяг висновків – 1,5 – 2 сторінки.

Список літератури містить джерела, які реально використані для написання реферату Список складається згідно правилам бібліографічного опису (Додаток Б).

Етапи роботи над рефератом:

1. Підготовчий етап, що включає вивчення предмету дослідження;

2. Виклад результатів вивчення у вигляді зв’язного тексту;

3. Усне повідомлення за темою реферату.

Особливу увагу на підготовчому етапі слід приділити роботі з пошуку джерел. Грамотно сформульована тема реферату містить чітко окреслений предмет вивчення, завдання студента знайти інформацію щодо даного предмета. Пошук джерел доцільно почати з рекомендованої викладачем літератури до курсу та роботи з енциклопедіями і енциклопедичними словниками (звертати особливу увагу на список літератури, приведений в кінці тематичної статті). Необхідно згадати як працювати з систематичними і алфавітними каталогами бібліотек; як оформляти список літератури (виписуючи вихідні дані книги і відзначаючи бібліотечний шифр).

Роботу з джерелами треба починати з ознайомлювального читання, тобто проглянути текст, виділяючи його структурні одиниці. При ознайомлювальному читанні закладками наголошуються ті сторінки, які вимагають уважнішого вивчення.

Виклад зібраного матеріалу робиться науковою мовою. Матеріал повинен подаватися послідовно, логічно. Слід уникати повторень, не починати нову думку, якщо не завершено попередню. В наукових роботах прийнято робити менше посилань на себе, а якщо робити, то про себе - в третій особі : “автор вважає”, “на нашу думку” тощо. Текст реферату розкривати тему, бути зв’язним та цілісним. Розкриття теми означає, що в тексті реферату висловлюється матеріал, що відноситься до теми, і пропонуються шляхи вирішення проблеми, що міститься в темі; зв’язаність тексту припускає смислову співвідносність окремих компонентів, а цілісність - смислову закінченість тексту.

Усне повідомлення за темою реферату передбачає підготовку виступу тривалістю 5 хвилин. При цьому не потрібно зачитувати чи переказувати реферат, досить тезово викласти мету та завдання реферату, структуру, основні положення та висновки. При цьому слід бути готовим до відповідей на запитання колег з тематики реферату.



ЕСЕ

Есе (фр. «essai» — спроба, нарис) — це письмова робота, в якій надано свободу творчості. Це — роздуми з приводу чогось побаченого, прочитаного або пережитого особисто. Есе пишеться у вільному стилі. Есе може носити історико-біографічний, літературно-критичний, філософський, науково-популярний характер. В есе, в першу чергу, оцінюються особисті погляди автора — його світогляд, думки, почуття, цінності й ідеї.

Есе покликане розкрити одну –дві ідеї автора з певної проблеми, як аргументи використовуються положення першоджерел. Есе – це спроба створення первинного тексту. Для написання есе не потрібно перечитувати всю літературу, яка написана з цієї теми, досить скористатися 3 - 5 першоджерелами. Обсяг есе – 5 сторінок друкованого тексту (14 кегль, 1,5 інтервал, шрифт Times New Roman, поля – 2 см з усіх боків).

Теми для есе пропонуються викладачем, а також можуть бути ініційовані студентами.

Есе - це цілісний текст, в який не ділиться на розділи та підрозділи. До структурних елементів есе належать:

· Титульна сторінка

· Текст

· Список літератури.

 

Зразок титульного аркуша та оформлення списку літератури – в додатках (додаток Г і Б).

Процес підготовки та написання есе включає в себе такі етапи:

•     вибір теми есе;

•     осмислення проблеми;

•     визначення характеру есе;

•     визначення ключових ідей есе;

•     побудова логічної схеми;

•     збір матеріалу;

•     написання тексту есе.

 



КУРСОВА РОБОТА

Курсова робота – самостійна науково-дослідницька робота студента під керівництвом викладача. Це передусім навчальна робота, завдання якої полягає не лише у розширенні знань студента, а й творчому засвоєння методології наукових досліджень, напрацюванню навичок самостійного дослідження. Підготовка, написання та захист курсової роботи мають на меті допомогти студентам з засвоєнням різноманітним теоретичним та фактичним матеріалом, вмінням його використовувати, вчать працювати з науковою методологією та сприяють формуванню методичних навичок самостійного дослідження, готують до написання дипломної / магістерської роботи. Дослідницький матеріал курсової роботи може бути використаний при написанні дипломної роботи.

Курсова робота повинна демонструвати наявність у автора базових умінь самостійної роботи, а саме:

· тема обирається автором самостійно на основі пропонованого викладачем курсу та за узгодженням з науковим керівником;

· матеріал курсової роботи повинен містити елементи самостійного творчого осмислення проблем на основі глибокого вивчення літератури;

· в роботі повинно виявлятися авторське бачення логіки щодо завдань дослідження;

· авторська позиція опирається на критичне ставлення до матеріалу;

· положення роботи повинні мати чітку аргументацію і супроводжуватися висновками;

· дослідження слід писати у науковому стилі; робота повинна відповідати вимогам щодо оформлення курсових робіт.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь