Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Робота над курсовою включає в себе ряд етапів.



Зміст етапу Терміни
Вибір теми: з запропонованих викладачем курсу Протягом 15 днів від початку семестру
Підбір літератури Протягом 30 днів від початку семестру
Робочий план та графік дослідження Протягом тижня з дати затвердження теми
Робота над рукописом Протягом семестру
Подання роботи на кафедру За місць до початку залікової сесії
Рецензування роботи науковим керівником За 2 дні до дати захисту
Захист курсової роботи В рамках залікової сесії, визначається деканатом

 

Вибір теми курсової роботи. На першому занятті викладач курсу, в рамках якого виконується курсова робота пропонує студентам перелік тем для написання. Тема обирається студентом самостійно. Також можливо запропонувати ініціативну тему. Доцільно вибирати досить вузькі і конкретні проблеми, адже лише вузька тематика може бути глибоко опрацьована.

Протягом 15 днів студенти групи формують колективну заявку, в якій вказується: прізвище студента, бажана тема курсової, а також можна назвати прізвище викладача, під керівництвом якого хотів би написати курсову роботу. Заявка подається лаборантові кафедри. Протягом наступних 15 днів кафедра затверджує теми курсових робіт, а також призначає наукових керівників. Зміна затвердженої теми допускається лише як виняток, коли таку потребу належно обґрунтовано студентом і науковим керівником.

Підбір літератури. Цей етап подекуди може передувати вибору теми. Починати пошук літератури варто з спеціальної літератури курсу, яку рекомендує викладач. Наукові роботи з тої чи іншої тематики слугують «провідниками» для формування необхідної літератури для проведення дослідження. На цьому етапі проводяться консультації з викладачем курсу та науковим керівником. Разом з науковим керівником здійснюється остаточний вибір літератури, яка ляже в основу курсового дослідження.

Укладання робочого плану та графіку дослідження. Студент разом з науковим керівником складають план курсової роботи, встановлюють календарний графік написання. Студент самостійно визначає завдання дослідження, які будуть розкриті у розділах курсової роботи. Разом з науковим керівником визначається структура роботи, терміни виконання, графік консультацій з керівником. Як правило, робочий план включає:

· Напрацювання теми, формування гіпотез, створення плану-конспекта;

· Бібліографічний пошук літературних джерел;

· Вивчення ресурсів Інтернету;

· Вивчення літератури та відбір матеріалу;

· Систематизація і аналіз зібраної інформації;

· Формулювання висновків.

 

Робота над рукописом включає в себе три кроки:

· Ознайомлення з вимогами до змісту та оформлення роботи;

· Підготовка чорнового варіанту дослідження (вступ, основна частина, висновки);

· Редагування чернетки, внесення правок;

· Підготовка чистового варіанту роботи.

Зміст роботи повинен відповідати обраній темі, структура відображати предмет та логіку дослідження, відповідати завданням та меті роботи.

Структура роботи.

Основна частина курсової роботи включає такі обов’язкові елементи:

· Титульний аркуш;

· зміст;

· вступ;

· основну частину;

· висновки;

· список літератури;

· додатки (якщо потрібно).

Зазначені структурні елементи потрібно розміщувати в роботі у поданій послідовності.

Обсяг курсової роботи 25 – 35 40 сторінок. Вступ та висновки становлять по 10 -15% від обсягу дослідження (2-3 сторінки). Розділи курсової роботи – близько 25%.

Зразок оформлення титульного аркуша та змісту – у додатках Д і Б.

У вступі обґрунтовується актуальність проблеми, стан її теоретичного і практичного дослідження. З'ясовуються питання актуальності нових досліджень, формулюється мета та завдання даної роботи. Актуальність вибраної теми – це початковий етап роботи, потрібно показати головне – суть проблемної ситуації і результати її розв’язання. Проблемна ситуація виникає воду, коли існуюче знання перестає задовольняти потреби практики. Це стосується і наукових проблем, комплекс яких і є каркасом курсової роботи. Знання цієї проблемної ситуації потрібно підкріпити оглядом літератури щодо даної тематики.

Мета роботи повинна охоплювати весь процес дослідження наукової проблеми і бути пов’язана з конкретними завданнями, розв’язання яких забезпечує реалізацію задуму курсового проекту. Завдання, як правило, формулюються у вигляді переліку: вивчити, описати, встановити, з’ясувати, довести тощо. Розв’язання поставлених завдань становить зміст розділів курсової роботи.

Об’єкт і предмет дослідження відіграють важливу роль у дослідженні. Об’єкт – це явище або процес, який породжує проблемну ситуацію, творить її дискурс. Предмет – це аспект об’єкта, який безпосередньо пов’язана з проблемною ситуацією і відображає тему дослідження.

Особливо важливим пунктом дослідження, що міститься у вступі є вибір методів, за допомогою яких вивчається, збирається, аналізується матеріал. Прикладом та методологічною основою курсової роботи слугують праці великих вчених з близьких проблем. Студент повинен самостійно обґрунтовувати застосування теоретичних та емпіричних методів у своїй роботі.

В основній частині викладаються відомості про предмет дослідження. Вона складається з розділів і параграфів, або лише з параграфів. їх зміст розкривається у логічній послідовності. Спочатку аналізується теоретико-методологічні аспекти проблеми, закономірності розвитку досліджуваних явищ і принципи функціонування. Основна частина завершується узагальненням і рекомендаціями.

Висновки містять короткі підсумки дослідження, встановлюється чи досягнуто мети і завдань роботи через співставлення висновків з завданнями дослідження. Якщо виявиться, що завдання, яке сформульовано у вступі не розв’язано, то потрібно або його розв’язати або ж виключити завдання. У висновках у стислій формі додається оцінка одержаних результатів, можливі сфери їх застосування. Висновки поміщають безпосередньо після основної частини, починаючи з нової сторінки.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 263; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь