Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти:



ü оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед той потребує;

ü забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;

ü виконати штучне дихання «із рота в рот» або «із рота в ніс» та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність;

ü зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин;

ü накласти пов'язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відмороженні, ударі);

ü іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток, важкому забої, термічному ураженні;

ü надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утопленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості;

ü використати підручні засоби при перенесенні, навантаженні і транспортуванні потерпілого;

ü визначити необхідність вивезення потерпілого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом;

ü користуватися аптечкою швидкої допомоги.

 

Аптечка швидкої допомоги з набором медикаментів і засобів, мінімальний перелік яких наведено в табл. 1, обов'язково повинна бути на всіх транспортних засобах, а також на підприємствах, в організаціях та установах чи їх підрозділах, особливо тих, де проводяться небезпечні або шкідливі роботи. Такий набір медикаментів і засобів для надання долікарської допомоги бажано також мати вдома.

Таблиця 1.

 

Медикаменти і засоби для надання першої медичної допомоги

 

Медикаменти і медичні засоби Мета використання Кількість, шт.
1 2 3
Індівідуальні перев'язні асептичні пакети Бинт Вата Накладання пов'язок   Те саме Те саме 5   5 пачок по 50 мг
Ватно-марлевий бинт Джгут Шини Бинтування переломів Зупинення кровотечі Зміцнення переламаних і вивихнутих кінцівок 3 1 3…4
Гумовий пузир для льоду Охолодження пошкодженого місця внаслідок ударів, вивихів і переломів 1
Склянка     Чайна ложка     Прийом ліків, промивання очей, шлунка і приготування розчинів Приготування розчинів   1     1  
Йодна настойка (5%)   Нашатирний спирт Змазування тканин біля ран, свіжих подряпин на шкірі тощо Допомога потерпілому у непритомному стані 1 флакон (25 мл) 1 флакон (30 мл)

 

 

Продовження таблиці 1

 

1 2 3
Борна кислота Приготування розчину для промивання очей та шкіри, полоскання ротової порожнини при опіках лугом, для примочок на очі при опіку вольтовою дугою 1 пакет (25 г)
Сода питна Приготування розчинів для промивання очей та шкіри, полоскання ротової порожнини при опіках кислотою 1 пакет (25 г)
Розчин пероксиду водню (3%) Зупинення кровотечі із носа 1 флакон (50 мл)
Настійка валеріани   Нітрогліцерин Заспокоєння нервової системи   Під час сильних болів у зоні серця і за грудиною 1 флакон (30мг) 1 флакон

 

 

Примітки.

 

1. Розчин соди і борної кислоти передбачається тільки для робочих місць, де проводяться роботи з кислотами і лугами.

2. У цехах і лабораторіях, де не виключена можливість отруєння газами та шкідливими речовинами, склад аптечки повинен бути відповідно доповнений.

3. У набір для сумок першої допомоги не входять шини, гумовий пузир для льоду, склянка, чайна ложка, борна кислота і питна сода. Інші медикаменти комплектуються в кількості 50%, вказаних у списку.

4. На внутрішніх дверцятах аптечки слід чітко вказати, які медикаменти застосовуються при тих чи інших травмах (наприклад, при кровотечі з носа — 3% розчин перекису водню тощо).

Для правильної організації надання першої медичної допомоги мають виконуватися такі умови: на кожному підприємстві, в цеху, слід призначити відповідальних осіб за належний стан пристосувань і засобів для надання допомоги, що зберігаються в аптечках і сумках першої допомоги, і за систематичне їх поповнення. На цих же осіб покладається відповідальність за передачу аптечок і сумок по змінах з відміткою в спеціальному журналі. Керівник лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує це підприємство, має організувати суворий щорічний контроль щодо застосування правил першої медичної допомоги, а також стану і поповнення аптечок і сумок потрібними пристосуваннями і засобами для надання першої допомоги.

Якщо допомога потерпілому, яка надається немедичними працівниками, повинна суворо обмежуватися певними її видами (заходами щодо оживлення при клінічній смерті, зупинкою кровотечі, перев'язкою рани, опіку чи відмороженої ділянки, виведенням з непритомного стану, іммобілізацією перелому, перенесенням і транспортуванням потерпілого тощо).

Одним із головних етапів у комплексі заходів по наданню першої медичної допомоги є швидке визначення ознак життя і смерті у людини, що потрапила в біду.

Ознаки, за якими можна швидко оцінити стан потерпілого, наступні:

ü свідомість: ясна, порушена, відсутня;

ü дихання: нормальне, порушене, відсутнє;

ü серцеві скорочування: добре визначаються, погано визначаються, відсутні;

ü зіниці: розширені, звужені;

ü колір шкіри та видимих слизових оболонок: рожеві, бліді, синюшні.

Таким чином, за вищевказаними ознаками можна швидко (20-40 с) оцінити стан потерпілого та чітко намітити, яку допомогу йому потрібно надати. Лише після проведення заходів першої необхідності слід доставити потерпілого в медичний заклад.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 293; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь