Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вигоди для України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС: захист прав споживачів..



 

В Україні близько 90-95% тваринних господарств не відповідають стандартам ЄС. Основні порушення: антисанітарія, погані умови зберігання, неякісні корми. Згідно з Угодою про асоціацію, всі продукти харчування, призначені для продажу, в Україні вироблятимуть відповідно до європейських норм. Таким чином продукція стане безпечнішою для місцевих споживачів, а також автоматично, без додаткової сертифікації отримає доступ на ринки країн-членів ЄС. Українські с/г п-ства отримають можливість продавати всю продукцію на території ЄС, а не лише окремі її види, як зараз. Проте цей процес відбуватимьсяе поступово.

Офіційна ціль політики ЄС у цій сфері – отримання споживачем максимальної користі для здоров’я від їжі та гарантування високого рівня захисту його прав через підтримання жорстких стандартів у виробництві продуктів харчування. Для досягнення цієї мети в ЄС здійснили кілька дуже важливих кроків:

1. На всьому харчовому ланцюжку застосовується комплексний підхід до безпеки харчів

2. Основну відповідальність за безпеку харчової продукції несуть її виробники.

3. Національні органи в кожній країні-члені ЄС створили систему контролю за безпечністю продуктів харчування та здійснюють перевірки виробників на предмет дотримання вимог цієї системи; основний галузевий орган – Європейська агенція з безпечності продуктів харчування – перевіряє компетенцію національних органів контролю.

Групи правових норм ЄС:Норми щодо продукту (загальні вимоги для допуску на ринок, гігієна, мікробіологічні показники, добавки та забруднювачі, ГМО).Норми щодо процесу (відповідність вимогам ХАССП, простежуваність за принципом «крок назад – крок вперед»).Норми щодо інформування споживачів (маркування та інформація про продукт).

Доступність якісної продукції.

У розділі Угоди про асоціацію, який стосується створення Зони вільної торгівлі, передбачені скасування ввізних мит на більшість продукції агропромислового комплексу ЄС. Це означає зниження цін на тверді сири на 15%, вина й алкоголь – на 5%, оливкову олію – 10%, балтійську рибу – 10%. Завдяки цьому зросте к-сть промислових і продовольчих товарів, а українським виробникам доведеться боротися за споживачів підвищуючи якість продукції та знижуючи ціни на неї.

Захист прав споживачів.

Угодою передбачається 1) дієвий механізм повернення зіпсованого товару та 2) отримання компенсації в судовому порядку в разі порушення прав споживачів (рішення прийматимуться швидше, ніж це відбувається зараз)

Судовий захист.

1) виробник або продавець повинен за свій кошт замінити потенційно небезпечний для життя та здоров’я товар на якісний ще до того, як суд встановить винуватця (наприклад, муситимуть замінити холодильник, який іскрить);

2) якщо ж споживач позивається досуду із вимогою грошового відшкодування чи компенсації за неякісний товар або послугу, то суд спершу зобов’язує відповідача покласти суму, яка фігурує в позові, на депозит, щоб в разі виграшу справи позивач їх напевно отримав.

2. Подача колективних позовів або позовів від організацій захисту прав споживачів.Відповідно до діючих норм, до суд приймає до розгляду лише індивідуальні скарги, подані безпосередньо є постраждалими сторонами.Після підписання Угоди постраждалі можуть подати колективний позов, найняти одного адвоката, також позови зможуть подавати організації із захисту прав споживачів. Це, як і колективні позови, здешевить витрати на адвоката та збір доказів, а також таким чином буде простіше довести масовість та системність порушення прав споживачів і домогтися жорсткіших санкцій для відповідача.

 

Вигоди для України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС: експорт в ЄС товарів і послуг.

ТОВАРИ

Без мита

Одразу після підписання Угоди 83,1% продукції українського с/г ввозитиметься до ЄС без мита, ще на 2% - мито знизиться до нуля протягом 10 років, а на решту 14,9 % категорій с/г товарів ЄС встановлює тарифні квоти.

ЄС знижує і скасовує митні ставки для українських товарів із першого дня підписання угоди. Україна знижує митні ставки на європейські товари поступово.

Українська «Бронь»

Ставки ввізного мита ЄС варіюються залежно від пропозиції. Чим більше товарів пропонують внутрішні виробники,тим вищі ставки ввізного мита. Чим більший дефіцит товарів на ринку – тим нижчі ставки. Тарифні квоти звільняють українську с/г продукцію від мит незалежно від ситуації на ринку.

М’ясо птиці.

Лише на м’ясі птиці виробники зможуть економити від 7,48 до 52 млн євро, відповідно не сплачуючи мити за найвищою та найнижчою ставкою.

Зерно.

Україна входить у трійку світових лідерів із експорту зернових. Маючи мільйонну квоту, Україна може додатково заробляти 186 млн. щороку. До того ж,квоти дають перевагу Україні перед Росією, яка нашим прямим конкурентом на європейському ринку зерна.

Досвід інших.

Досвід інших країн, які вже створили зону вільної торгівлі із ЄС, доводить, що скасування нетарифних обмежень дає навіть більше для розвитку торгівлі, ніж скасування мит. Хоча це й важче виразити в грошовому еквіваленті.

Важке завдання.

Протягом 10 років після підписання Угоди Україна має максимально наблизити своє законодавство у сферах санітарних і фітосанітарних заходів(СФЗ) та добробуту тварин до законодавства ЄС. Для спостереження та координації процесу має бути створений Підкомітет із СФЗ.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь