Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Торгівці (імпортери й експортери).



Імплементація Україною Угоди про асоціацію призведе до зниження мит на імпортовані товари із 3 – 15%, залежно від групи товарів, до нуля, протягом п’яти років з дня укладання угоди, а також до нормалізації та спрощення процедур сплати й повернення ПДВ.

Запорукою успішної торгівлі між Україною та ЄС є спрощення митних правил та процедур. Підписавши Угоду, Україна зобов’язується перейти на європейські правила митного оформленняпротягом одного – трьох років з часу набуття Угодою чинності.

ІМПОРТЕРИ. Від класифікації залежить розмір мита. Митниця не зможе змінювати категорію товару, щоб збільшити митні платежі. Що ж до митної вартості, то нині в Митному кодексі України передбачено кілька способів її визначення: 1) на основі ціни, вказаної в контракті; 2) на основі орієнтовних цін на ідентичні або аналогічні товари на українському ринку. Якщо Україна належним чином впровадить розділ Угоди про асоціацію щодо митниці та спрощення торгівлі, то фактично усі імпортовані товари будуть оцінюватися відповідно до суми, вказаної в контракті.

Угода про асоціацію також має значно спростити процедурні проблеми. В угоді передбачені послаблення для так званих доброчесних торгівців – авторизованих трейдерів, котрі багато років імпортують/експортують товари, не порушуючи законодавства. Для ЕКСПОРТЕРІВ спрощуються процедури сплати і повернення ПДВ.

Також має бути передбачена проста, дієва і недорога процедура подачі скарги для малих та середніх підприємців на дії та рішення вітчизняних митників, якщо останні завдають шкоди бізнесу. При цьому товари, котрі стали об’єктом оскаржуваного рішення митниці, мають бути випущені у вільний обіг (якщо немає загрози життю та безпеці людей), а сплата відповідних платежів – відкладена до прийняття рішення щодо скарги.

ВИРОБНИКИ Зараз дешевше замовляти продукцію в Китаї, ніж виробляти її в Україні. У нас виробники мають сертифікувати практично всі види продукції і розробляти для них технічні умови. За дрібну невідповідність, наприклад за інший колір накладається штраф. Це спричинює корупцію.Угода про асоціацію передбачає відмову від української системи ДСТУ (державних стандартів) і ТУ (технічних умов) для переважної більшості промислової продукції. В Україні знову стане вигідно виробляти товари. Безпечна продукція не буде сертифікуватися взагалі..Це зменшить корупцію і витрати на бюрократію. Проте товари, які становлять загрозу життю і здоров’ю людини, а також дитячі іграшки перевірятимуться особливо ретельно. Якщо виробник хоче отримати сертифікат він звертається до акредитованої лабораторії, яка обов’язково має бути визнана ЄС.

Нововведення для малих і середніх підприємств-виробників, що закладені в Угоді про асоціацію, спрямовані на стимулювання вітчизняного виробництва і зменшення державного контролю за ним.Ключовим тут є реформування стандартизації, коли головним буде не дотримання певних єдино правильних стандартів виробництва, а гарантування безпеки виробничого процесу та продукції.

Після набрання чинності Угодою про асоціацію державний контроль за виробництвом послабиться: зменшиться кількість перевірок та узгоджувальних документів для контролюючих служб. Натомість українські виробники перейдуть на систему, яка успішно діє в ЄС.По-перше, вони муситимуть самі розробляти правила безпеки для своїх виробництв, і, по-друге, самі ж нестимуть відповідальність за порушення цих правил.

Коли Україна ПОВНІСТЮ ПЕРЕЙДЕ на стандарти ЄС вироблені тут товари можна буде продавати в інші країни без сертифікації

ПОСЛУГИ. Підприємства зможуть відряджати своїх фахівців для надання послуг на території ЄС на строк від 6 місяців до 3 років. Список професій і вимоги до працівників зазначені в Угоді. У діяльність українських філій та дочірніх п-ств місцеві чиновники не втручатимуться. Наші філій також захищені від змін національного законодавства в кожній країні ЄС та будуть на рівних умовах з місцевими виробниками.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 248; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь