Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Знайдіть хибні твердження серед запропонованих.
1. До запозичень держава вдається при бюджетному дефіциті. 2. У тих випадках, коли держава бере на себе відповідальність за погашення позик чи погашення інших зобов’язань, взятих фізичними і юридичними особами, вона є позичальником. 3. Як економічна категорія державний кредит знаходиться на стику двох видів грошових відносин – фінансів і кредиту – і поєднує їх особливості. 4. Сутність операцій на відкритому ринку, спрямованих на збільшення грошової маси, полягає у купівлі державних облігацій фізичними та юридичними особами. 5. Виступаючи на фінансовому ринку як позичальник, держава збільшує попит на позичкові кошти і тим самим сприяє зниженню ціни кредиту. 6. У сучасних умовах надходження від державних позик стали другим після податків способом фінансування витрат бюджету. 7. Обсяги операцій держави, що виступає як кредитор, значно вищі, ніж як позичальник. 8. При запозиченні коштів державою забезпеченням кредиту служить усе майно, що знаходиться в її власності. 9. Принципами державного кредиту є зворотність і платність. 10. Облігації з «нульовим» купоном не підлягають обігу на ринку цінних паперів.
Задачі Задача 8.1 Державну облігацію можна погасити за 25000 грн через 10 років, коли настане термін її погашення. Розрахуйте сучасну вартість облігації, якщо дисконтна ставка подібних цінних паперів на біржі 10%.
Задача 8.2 Державні короткострокові облігації номіналом 120 грн. і строком обертання 90 днів продаються за курсом 90,5 грн. Визначити суму прибутку від купівлі 10 облігацій та дохідність фінансової операції, якщо розрахункова кількісті днів у році дорівнює 365.
Задача 8.3 Облігація номіналом 100 грн. реалізується за ціною 88,5 грн., погашення передбачається через 3 роки. Визначити норму очікуваної дохідності облігації. Задача 8.4 Використовуючи наведені дані таблиці 8.3: 1. Проведіть необхідні розрахунки. 2. Заповніть відповідні графи представленої таблиці. 3. Проаналізуйте структуру внутрішнього та зовнішнього державного боргу. 4. Визначте величину гарантованого державою боргу. 5. Визначте питому вагу внутрішнього та зовнішнього державного боргу. 6. Побудуйте діаграму. 7. Зробіть висновки. Таблиця 8.3 Динаміка державного боргу України, млрд дол. США
Задача 8.5 Використовуючи наведені дані таблиці 8.4: 1. Розрахувати питому вагу платежів за державним боргом у витратах бюджету.. 2. Визначити рівень виконання бюджету, зробити висновки. 3. Побудувати діаграми щодо структури фактичних платежів за державним боргом для першого та другого років.
Таблиця 8.4 Витрати бюджету на погашення та обслуговування Державного боргу за два роки
Тема 9 МІСЦЕВІ ФІНАНСИ, БЮДЖЕТНИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ І ФІНАНСОВЕ ВИРІВНЮВАННЯ
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 363; Нарушение авторского права страницы