Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Положення про регіональний індустріальний



Кластер «Науковий виробничо-торговельний альянс»

Це положення регулює правові засади функціонування регіонального індустріального кластера «Науковий виробничо-торговельний альянс».

Загальні положення

 

Учасники (дійсні члени індустріального кластера), реалізуючи належне їм право добровільного об’єднання своєї виробничої, наукової, комерційної та інших видів діяльності з іншими суб’єктами (асоційованими членами індустріального кластера), створюють об’єднання суб’єктів господарської діяльності – індустріальний кластер «Науковий виробничо-торговельний альянс».

Індустріальний кластер не є статутним об’єднанням, функціонує на конкретних (договірних) засадах з метою науково-технічного та виробничо-торговельного розвитку учасників, здійснення ними спільної діяльності на основі добровільної координації з питань управлінських рішень, інвестиційної, фінансової, зовнішньоекономічної діяльності учасників.

 

Структура кластера

 

Положення передбачає добровільне нестатутне об’єднання існуючих суб’єктів господарювання (вітчизняних і зарубіжних комерційних банків [філій], страхових компаній, торгово-промислових палат, товарних універсальних бірж, районних агроторгових домів, Центрів стандартизації і метрології, підприємств та інших зацікавлених господарських суб’єктів), а також добровільне створення таких установ, як – аналітичний центр торгово-промислової палати, районні консалтинг-центри, центральна торговельна компанія, торговий дім з власною мережею роздрібної торгівлі, науково-дослідні і дослідно-конструкторські організації, технопарки, бізнес-інкубатори тощо (рис. 11.1).

 

Ініціаторами-засновниками індустріального кластера можуть бути будь-які суб’єкти господарської діяльності, які розуміють важливість такого акту і формують Президентську раду індустріального кластера, як координатора групи,

з подальшим її розширенням за рахунок інших членів, які виявили бажання бути учасниками індустріального кластера.

Дійсними членами індустріального кластера вважаються суб’єкти господарювання (підприємства, організації), які визнають це положення, і від імені яких, за рішенням відповідного органу, наприклад загальних зборів акціонерів підприємства або організації, уповноважені керівники подали письмову заяву (лист-заяву) в Президентську раду індустріального кластера.

Асоційованими членами індустріального кластера вважаються суб’єкти господарювання, які об’єднані, наприклад, у науково-технологічний центр індустріального кластера, і співпрацюють з дійсними членами кластера на договірних засадах (додаток Д, рис. Д.2).

 

Правовий статус

 

1. Членами індустріального кластера є юридичні особи, які мають право самостійно здійснювати свою господарську діяльність у відповідності з чинним законодавством України.

2. Члени індустріального кластера делегують Президентській раді індустріального кластера повноваження з централізованої координації своєї діяльності на основі прийнятих рішень призначених членів рад директорів.

 

Завдання і функції

 

Завданнями індустріального кластера є:

§ об’єднання членів з метою захисту та представлення їх інтересів у відносинах з державою, міжнародними недержавними організаціями, діловими колами України та інших держав через відповідні структури індустріального кластера;

§ сприяння розвитку ринкових відносин у сфері діяльності індустріального кластера;

§ розширення та стабілізація внутрішніх і зовнішніх економічних зв’язків учасників;

§ надання практичної допомоги Учасникам у проведенні виробничих, торговельно-економічних та інших операцій на внутрішньому і зовнішньому ринках;

§ засвоєння нових форм співробітництва Учасників з іншими суб’єктами господарської діяльності, установами, організаціями, державними органами;

§ сприяння впровадженню і розвитку новітніх досягнень науки і техніки, впровадження нових технологій в економіку України.

Для здійснення покладених завдань індустріальний кластер виконує такі функції:

§ інтеграція Учасників у світову господарську систему;

§ формування сучасної промислової, фінансової та торговельної інфраструктури Учасників;

§ створення сприятливих умов для підприємницької діяльності Учасників;

§ всебічний розвиток усіх видів підприємництва, науково-технічних та торговельних зв’язків між Учасниками;

§ централізоване координування діяльності Учасників у межах наданих Президентській раді індустріального кластера повноважень на основі прийнятих рішень призначених членів рад директорів;

§ погодження політики Учасників з питань ціноутворення, асортименту та номенклатури продукції (робіт, послуг), освоєння ринків збуту.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 218; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь