Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Дійсні члени кластера та їх функції
Члени регіонального індустріального кластера мають виконувати такі (зазначені нижче) функції. Органи координації діяльності кластера Президентська Рада 1. Розробка стратегії розвитку групи. 2. Зміцнення зв’язків між керівниками провідних компаній на найвищому рівні. 3. Внутрішньогрупове фінансування банками. 4. Внутрішньогрупове фінансування страховими компаніями. Призначені члени рад директорів 1. Взаємопов’язаність компаній всередині групи. 2. Спрощення питань взаємного спостереження і прийняття рішень. 3. Довгострокові угоди торгівельних взаємодій між компаніями. Промислові та інші підприємства (компанії) 1. Виробництво у значних обсягах товарів та послуг високої якості та широкого асортименту. 2. Упровадження базисних інновацій, залучення інвестицій з різних джерел. 3. Кооперація та співпраця (в т. ч. у підприємницьких мережах) з іншими підприємствами та організаціями з метою збагачення ідеями, знаннями, досвідом, передачі ноу-хау тощо. 4. Перехід на новітні системи менеджменту (у т.ч. й персоналу) та маркетингу, підвищення продуктивності праці та ефективності виробництва. 5. Упровадження торгових знаків та міжнародних стандартів. 6. Участь у промислових виставках, ярмарках тощо. Центральний банк кластера 1. Надання компаніям короткострокових (до 1 року), середньострокових (1-3 роки), довгострокових (понад 3 роки) кредитів, а також таких, як: - контокорентний кредит; - онкольний кредит; - вексельний (обліковий) кредит; - овердрафт. 2. Збирання, зберігання і представлення інформації про компанії, що входять до групи (кластера). 3. Оцінки фінансового стану компаній і оцінки ризиків. 4. Джерело венчурного капіталу. 5. Координатор групи і надання допомоги в управлінні компаніями, включаючи кризові ситуації (додаток Д, рис. Д.3).
Центральна торговельна компанія 1. Координація діяльності групи компаній по всіх аспектах торгівлі. 2. Виконання торговельних посередницьких операцій між третіми країнами у формі надання торговельного кредиту. 3. Кредитування середніх та малих фірм. 4. Квазістрахові функції. 5. Факторингові операції. 6. Форфетування.
Товарна універсальна біржа
Основним предметом діяльності біржі є надання послуг в укладенні біржових угод, виявлення товарних цін, попиту і пропозицій товарів, вивчення, упорядкування і полегшення товарообігу і пов’язаних з ним торговельних операцій (додаток Д, рис. Д.4). Біржа не займається комерційним посередництвом і не має на меті одержання прибутку. Основними завданнями біржі є: § організація постійно діючого ринку сільгосппродукції, сировини, товарів, житлової та іншої нерухомості, послуг та іншого рухомого та нерухомого майна; § створення умов для стабілізації цін і пропорцій обміну; § збір, обробка, аналіз і розповсюдження інформації про кон’юнктуру біржової торгівлі; § котирування цін на продукцію, що постійно реалізується на біржі; § організація товарообмінних операцій; § надання учасникам біржових торгів і іншим зацікавленим підприємствам, організаціям і громадянам організаційних, інформаційних, рекламних, консультаційних і інших послуг в здійснення угод купівлі-продажу товарів та послуг; § встановлення власних Правил біржової торгівлі, які є обов’язковими для всіх учасників торгів і членів біржі.
Районні агроторгові доми
Окремі юридичні особи районного рівня, які не підлеглі Товарним універсальним біржам, диверсифікують (наближаючись в першу чергу до сільгоспвиробників) акти «купівлі-продажу» продукції (товарів). Мають куплені брокерські місця на товарній універсальній біржі, де проводять торгові операції. Торгують відносно невеликими лотами (блоками) товарів.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы