Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Торгово-промислова палата



 

Її функції розглянемо на прикладі Вінницької торгово-промислової палати.

Вінницька торгово-промислова палата (ТПП) є регіональним представником Торгово-промислової палати України. До її складу входить близько 140 великих промислових, спільних і малих підприємств, торговельних фірм та науково-дослідних інститутів Вінниччини.

Одним з головних завдань Палати – сприяння розвитку економічних і торговельних зв’язків регіону з зарубіжними країнами.

Види діяльності ТПП – різноманітні. Вони визначаються потребами її дійсних членів та їх іноземних партнерів і включають:

§ консультаційні послуги щодо комерційної діяльності в Україні, в т.ч. юридичні консультації стосовно законодавства України;

§ проведення маркетингових досліджень, забезпечення підприємств Вінниччини та іноземних компаній маркетинговою інформацією та комерційними пропозиціями з банку даних (додаток Д, рис. Д.6);

§ організація і проведення ділових зустрічей, конференцій, семінарів тощо;

§ налагодження контактів між українськими та зарубіжними підприємствами з метою пошуку інвесторів та комерційних партнерів;

§ організація місцевих, республіканських, міжнародних виставок і ярмарок на Вінниччині, в Україні та за кордоном;

§ переклад всіх видів документів і науково-технічної літератури та їх засвідчення;

§ реєстрацію торгових марок;

§ експертизу товарів;

§ видачу та засвідчення сертифікатів походження товарів за формами «А», «СТ-1», загальною;

§ штрихове кодування товарів;

§ послуги митних брокерів;

§ оцінку майна, майнових та немайнових прав і оцінку бізнесу;

§ весь спектр послуг міжнародної комп’ютерної мережі Інтернет;

§ розробку основних напрямів реструктуризації підприємств;

§ випуск газети «Ділові зв’язки» і телепрограми «Економікс».

Вінницька ТПП активно працює і розширює співробітництво з торгово-промисловими палатами, інформаційними центрами і підприємницькими спілками далекого та близького зарубіжжя, готова розвивати ділові контакти зі всіма фірмами, підприємствами та організаціями, зацікавленими у співпраці.

 

Страхова компанія

 

Функції страхової компанії зводяться до надання членам РІК повного комплексу страхових послуг. Розглянемо основні з них.

Страхування  майна та відповідальності. Одним з пріоритетних напрямків діяльності СК є страхування майна та відповідальності. Ґрунтуючись на стратегії розвитку РІК, страхова компанія забезпечує страхування фізичних осіб, розробляє і впроваджує нові страхові продукти для цього сегменту страхового ринку. Можуть бути впроваджені програми з комплексного страхування майна фізичних осіб при іпотечному кредитуванні, з комплексного страхування квартир, домашнього майна та відповідальності перед сусідами, експрес-страхування квартир на період відпустки («відпустка»), комплексне експрес-страхування майна та відповідальності суб’єктів малого підприємництва.

Особлива увага має бути приділена страхуванню юридичних осіб. В основі діяльності підрозділу, який займається цим видом страхування, закладаються принципи постійного удосконалення роботи з клієнтами та взаємовигідного співробітництва. На цих засадах ведеться активна робота із залучення нових клієнтів, передусім з числа великих підприємств.

Автострахування. Відділ страхування на транспорті проводить страхування за такими видами:

у добровільній формі:

- страхування наземного транспорту;

- страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

- страхування від нещасних випадків на транспорті;

в обов’язковій формі:

- страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

- особисте страхування від нещасних випадків на транспорті;

- особисте страхування працівників відомчої і місцевої пожежної охорони та членів добровільних пожежних дружин (команд).

Для страхування наземного транспорту СК може розробляти спільні програми з провідними українськими банками – Райффайзен Банк Аваль, Кредитпромбанк, ТАС-Комерцбанк, Укрексiмбанк та ін.

Одним із важливих напрямків діяльності має стати продаж полісів обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

Страхування сільськогосподарських ризиків.  У СК цей вид страхування має розвиватися в рамках декількох комплексних програм.

1) з формування системи страхування та перестрахування ризиків аграрного сектора на державному рівні (озимого ріпаку, племінних тварин тощо);

2) страхування тварин в індивідуальному секторі

3) страхування ризиків, пов’язаних із упровадженням енергозберігаючої («ноу-тил») технології землеробства – з нульовим або мінімальним обробітком грунту;

4) індексного страхування погоди (у співробітництві зі Світовим Банком i Міжнародною Фінансовою Корпорацією).

Особисте страхування. У даний час особисте страхування є одним із найбільш популярних i перспективних видів страхування. У сучасних соціально-економічних умовах, коли безкоштовна медицина втратила кредит довіри, на перший план виходить саме добровільне медичне страхування, будучи запорукою якісного обслуговування.

У сфері особистого страхування СК має тісно співпрацювати з корпоративними клієнтами – великими підприємствами РІК. Для корпоративних клієнтів можна запропонувати спеціальні програми з добровільного медичного страхування.

Також за напрямком особистого страхування слід розробити програми зі страхування від нещасного випадку ветеранів війни, проживаючих у готелях, санаторіях і будинках відпочинку, студентів.

3 метою поліпшення роботи з клієнтами i підвищення рівня сервісу має бути створений інформаційний центр (Call center), до функцій якого відносяться не тільки інформаційні, а й найбільш затребувані асистантські послуги (з банківського, медичного, автомобільного асистансу), коли СК відстоює інтереси клієнта, а не свої власні.

Екологічне страхування передбачає розробку таких страхових продуктів:

§ страхування цивільної відповідальності третіми особами під час перевезення небезпечних вантажів,

§ страхування цивільної відповідальності перед третіми особами при експлуатації небезпечних об’єктів;

§ страхування цивільної відповідальності перед третіми особами при утилізації небезпечних відходів;

§ страхування відповідальності суб’єктів при експлуатації енергетичних об’єктів, гідротехнічних споруджень, об’єктів нафтогазового комплексу.

Отже, СК як член РІК має створити різноманітні програми страхування для інших учасників кластера на пільгових, хоча й взаємовигідних, умовах.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь