Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Хто із персонажів роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” сказав?⇐ ПредыдущаяСтр 24 из 24
1. Грицько. 2. Дід Улас. 3. Чіпка. 4. Січовик Мирон Ґудзь. 5. Мотря, мати Чіпки. 6. Галя, дружина Чіпки. 7. Василь Порох. 8. Чіпка. 9. Баба Оришка. 10. Мотря. 11. Максим Ґудзь.
Хто з героїв роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні? ”… 1. Чіпчин батько: у пана Польського він був Іваном Вареником, на Дону мав прізвище Притика, повернувшись у Піски, назвався Хрущем, а у рекрути віддали його як Хрущова. 2. Грицько. 3. Максим Ґудзь, батько Галі. 4. Галя, дружина Чіпки. 5. Пані-генеральша, поміщиця села Піски. 6. Чіпка в дитинстві. 7. Чіпка. 8. Підпасич Чіпка. 9. Грицько. 10. Мотря, мати Чіпки. 11. Ліберальний панок Саєнко. 12. Чіпка. 13. Василь Семенович Польський. 14. Максим Ґудзь. 15. Лушня, Матня і Пацюк. 16. Христя. 17. Галя, дружина Чіпки. 18. Шавкун. 19. Явдоха, мати Галі. 20. Чижик.
Українська драматургія кінця ХІХ – початку ХХ століття 2. Церковна обрядовість, народно-побутові традиції, які витікають з язичницького календарного і родинного обрядового дійства – “Коза”, “Маланка”, весільна драма. 3. Я. Гаватопич, Ф. Прокопович, Д. Туптало, І. Данилович, І. Некрашевич, 4. Перші ж і найстаріші зразки театрального мистецтва на Україні були занесені із заходу єзуїтами, які змішали докупи містерії, міраклі, мораліте з елементами ренесансного класичного репертуару. Театр, який сприйняли братські школи, жив і розвивався з часів пізнього ренесансу та раннього бароко. Найстаріші тексти українських театральних творів, що збереглися до нашого часу, - це дві інтермедії Якуба Гаватовича. Першою відомою українською театральною виставою вважається вистава 29 серпня 1619 року в Кам’янці Струмиловій (біля Львова), коли дидаскал Гаватович поставив зі своїми учнями дві українські інтермедії між діями польської трагедії на смерть Івана Хрестителя. 5. Безумовно. 6. Шкільний, кріпосницький, професійний.
Михайло Петрович Старицький Літературний диктант Варіант І 1. “Талан” 2. “Панське болото” 3. 1878-1881 рр. 4. На фактах стосунків побутового характеру між поміщицьким сином і селянською дівчиною. 5. Фальшивий лібералізм. 6. Соціально-побутова п’єса. 7. Іван Ляшенко. 8. Іван Ляшенко. 9. Анна Петрівна Ляшенко. 10. В образі панича Михайла Ляшенка. 11. В університеті. 12. Михайло Ляшенко. 13. Із дядьком Бєлохвостовим. 14. Анна Петрівна Ляшенко. 15. Пашка. 16. В образах Катрі Дзвонарівни, її матері, бідного парубка Дмитра Ковбаня та лікаря Павла Чубаня. 17. Дмитро Ковбань. 18. Дмитро Ковбань родині Ляшенків і всім панам. 19. Підпалює поміщицький маєток і вбиває панича Михайла.
Варіант ІІ 1. Драма. 2. “Не судилось”, “У темряві”. 3. Розвінчування панства, яке глибоко прикриваючись фальшивим народолюбством залишалось ворожим народові. 4. Ідею демократичного перетворення існуючого суспільного ладу. 5. На соціальній нерівності та непримиренних суперечностях між поміщиками і селянством. 6. Іван Ляшенко, Анна Петрівна Ляшенко, їхній син Михайло, кузен Ляшенчихи - Микола Степанович Бєлохвостов. 7. Іван Ляшенко разом з шинкарем і волосним писарем. 8. Івана Ляшенка. 9. Анну Петрівну Ляшенко. 10. Анна Ляшенко Катрі Дзвонарівні. 11. Працювати на користь народу, вивчати його побут, етнографію. 12. Михайло Ляшенко. 13. Михайло Ляшенко. 14. Ні. 15. Лікар Павло Чубань Михайлові Ляшенку. 16. Катря Дзвонарівна. 17. Життям. 18. Дмитро Ковбань. 19. “У темряві”.
Іван Карпенко-Карий Літературна вікторина “Життя і творчість І. Карпенка-Карого” 1). Чотирьох корифеїв українського театру: видатного драматурга і актора Івана Капенка-Карого; режисерів і акторів – Панаса Саксаганського, Миколу Садовського; актрису і співачку – Марію Садовську-Барілотті. 2) Матері Євдокії Зінов’ївні Садовській, яка чудовим голосом і виконання народних пісень заронила в душі дітей глибоке розуміння багатства і краси українського слова та перші зерна артистичного хисту. 3) П’єси Григорія Квітки-Основ’яненка (“Шельменко-денщик”), Дмитра Дмитренка (“Кум-мірошник” або “Сатана в бочці”), Петра Ніщинського (“Вечорниці”). 4) У 1869 році з Надією Карлівною Тарковською. 5) У п’єсі Т. Г. Шевченка “Назар Стодоля” Іван Карпович зіграв роль Назара, Надія Карлівна – роль Галі. 6) Улюбленими іменами – Галя і Назар із п’єси Т. Г. Шевченка “Назар Стодоля”. 7) Іменем коханої дружини – Надії. 8) Четверо: Галя, Назар, Юрко та Орися. 9) Поет Арсеній Тарковський та його син, видатний кінорежисер Андрій Тарковський. 10) Допомогла робота в театрі, творче самозабуття і співачка трупи Старицького Софія Віталіївна Дітковська, яка в липні 1884 року стала його дружиною. 11) Ім’я молодшої сестри Тобілевичів, яку Іван Карпович дуже любив, - Марія. 12) Назар став інженером-хіміком; Юрій навчався в Львові (будучи студентом, заприятелював з родиною Івана Франка, якийсь час жив у нього на квартирі); Орися (Ярина) та Марія закінчили Паризьку Сорбонну. 13) Панас Мирний. 14) В м. Умані. 15) У Берліні. 16) На кладовищі сусіднього до хутора Надія села Карлюжино, поруч з могилою його батька. 17) У хуторі Надія. 18) Гната Карого. 19) За активну громадсько-політичну діяльність, поширення нелегальної літератури, написання статей і фейлетонів, у яких змальовувалось злиденне життя міської бідноти. 20) Пузир із комедії “Хазяїн”. 21) Учитель Калинович в комедії “Хазяїн” з приводу самогубства чесного працівника Пузиря – Зозулі. 22) Ролі: Калитки (“Сто тисяч”), Мартина Борулі (“Мартин Боруля”), діда Мірошника (“Наймичка”) та ін.
Урок додаткового читання за п’єсою І. Карпенка-Карого “Мартин Боруля” Завдання 1. Дружина письменника Софія Тобілевич стверджує, що Карпенко-Карий виношував задум п’єси впродовж тривалого часу. Осмислюючи прагнення батька “піднятися трохи вище над рівнем селянської верстви”, письменник надав великого значення тамі твору, показу на сцені “перед широким колом громадянства трагічного становища поневоленої людини, яка борсається в лабетах безправності, бажаючи добитись хоч якихось куценьких прав”. Ще свідчення дуже цікаве, адже орієнтує нас побачити в комедійних ситуаціях далеко не смішні сторони дійсності. 3. Комізм ситуацій у тому, що в гонитві за примарним дворянством, охоплений честолюбивим прагненням перейти у вищий стан, Мартин губить той добрий і чесний моральний набуток, який йому передали предки. Рідні, спостерігаючи зміну в його поведінці, навіть не гніваються, а дивуються, бо бачать усю неприродність нових манер і поведінки глави сім’ї – селянина-землероба. 4. Ставлення до Мартина Борулі є двояким: він викликає і сміх, і жаль. 5. Непомітно іронічне ставлення автора до “уродзоного шляхтича” переростає в сатиричне викриття пануючих соціальних порядків. Автор сміється. Його сміх – живий, природний, іскрометний, іноді іронічний і в’їдливий, але не злостивий. Драматург дає своєму героєві шанс зрозуміти самого себе. 6. Гідність людини визначають не належність до привілейованого соціального стану, а чесна трудова діяльність, простота й щедрість у взаєминах з людьми.
Вікторини Чи знаєш ти героїв комедії “Хазяїн”? Хто з них… 1. Пузир. 2. Пузир. 3. Помічник Ліхтаренка Зозуля. 4. Управитель Пузиря Ліхтаренко.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 329; Нарушение авторского права страницы