Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Схема включення та вихідні рівняння електромеханічного перетворювача з послідовним збудженням ДПЗ з урахуванням впливу вихрових струмів.



Последовательное включение обмотки возбуждения (ОВ) в силовую цепь, мощность которой на порядок превышает мощьность возбуждения, создает условия для форсированного изменения потока двигателя. Влияние вихревых токов учитывается добавлением оси β короткозамкнутой обмотки, у которой число витков , по которым идет ток , и связана с потоком машины Ф с коэфициентом связи 1.

Тогда математическое описание динамич. процессов будет иметь вид :

 
где   Для статического режима: di / dt =0 і d Ф/ dt =0,  

Тогда уравнения статических характеристик двигателя:

По форме совпадают с характеристиками ДНВ, но очевидная их разница – зависимость потока двигателя от тока якоря.

33.Статичні характеристики двигуна послідовного збудження При прийнятій апроксимації кривої намагнічування швидкісні і механічні характеристики при різних

Рисунок 2.31 – Крива намагнічу-

вання електричної машини

струмах якоря мають різні вираження.

При  рівняння (2.72), (2.73) перетворюються таким чином:

 

( )                         

електромагнітний момент , звідки , а отже,

 

 

                                  ( )

 

При  рівняння (2.72), (2.73) мають вигляди:

 

                                 ( )

 

                               ( )

 

Отримані вирази свідчать про те, що в області навантажень, менших граничного (або номінального), швидкісні статичні характеристики двигуна з послідовним збудженням мають гіперболічний характер і при ,  асимптотично наближуються до осі ординат (рис. 2.32, графік 1). Ця особливість визначається умовою електричної рівноваги машини: при ідеальному холостому ході (I=0) ЕРС двигуна повинна зрівноважити прикладену до якоря напругу U. Оскільки при  потік Ф також прямує

Рисунок 2.32 – Швидкісні характе-ристики двигуна з послідовним збуджен-ням: 1- з ненасиченою магнітною системою; 2 - з насиченою магнітною

        системою

до нуля, виконання умови   можливе тільки при безмежному зростанні швидкості. Реально швидкість ідеального холостого ходу двигуна з послідовним збудженням, завдяки залишковому потоку , обмежена значенням . Однак, потік  дуже малий, тому значення швидкості  набагато перевищує допустиме для двигуна за умови механічної міцності. Тому при проектуванні і експлуатації електроприводів з двигунамипослідовного збудження необхідно виключити можливість їх роботи з малими навантаженнями (нижче 15…20% номінального).

При  магнітне коло машини насичується і при прийнятому припущенні маємо: const. В цій області статичні характеристики двигуна практично лінійні (графік 2 на рис. 2.32) аналогічно характеристикам двигуна з незалежним збудженням.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 215; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь