Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Проаналізуйте дії учасників. Чи правомірні дії апеляційного суду?



Задача 4.

Ступін подав апеляційну скаргу на рішення районного суду. Скарга була подана до суду з копіями за кількістю осіб, що беруть участь у справі. Крім цього, Ступін послався у скарзі на рішення, що оскаржується, оплатив судовий збір, але не підписав її, вважаючи, що в апеляційній скарзі цього не слід робити тому, що апеляційний суд буде розглядати всі матеріали справи. Апеляційний суд прийняв скаргу та розглянув її.

Проаналізуйте дії учасників. Чи вірні дії апеляційного суду? Що мав вчинити апеляційний суд?

Задача 5.

Цегельна звернулась до суду з позовом до Цегельного про розподіл майна. При розгляді справи в суді сторони заявили про укладення мирової угоди та просили її затвердити. Суд закрив провадження у справі, про що постановив ухвалу 25 грудня. 27 грудня позивачка подала заяву про апеляційне оскарження, а 27 січня апеляційну скаргу на ухвалу суду та просила її скасувати, оскільки мирову угоду суд затвердив із порушенням законодавства.

Проаналізуйте дії учасників та суду? Які помилки допущені?

Задача 6.

При розгляді апеляційної скарги прокурора на рішення суду за позовом прокурора в інтересах Сторчака до Шумського про відшкодування збитків у судовому засіданні прокурор відмовився від апеляційної скарги.

Проаналізуйте дії учасників та суду. Які наслідки викликає відмова прокурора від апеляційної скарги?

 

Тема № 20. Касаційне провадження

Семінар №1

1. Загальна характеристика касаційного оскарження рішення суду. Право касаційного оскарження

2. Відкриття касаційного провадження.

3. Підготовка справи до розгляду у суді касаційної інстанції.

4. Розгляд цивільної справи судом касаційної інстанції. Межі розгляду справ судом касаційної інстанції.

5. Повноваження суду касаційної інстанції.

6. Підстави для скасування рішення суду в касаційному порядку.

7. Оскарження ухвал суду першої інстанції.

Самостійна робота:

Ознайомитися із главою 2 розділу V ЦПК України.

 

Задачі:

Задача 1.

Власник будинку Левченко пред’явив позов до Чеховського про виселення його з кімнати, яку він наймав у будинку, в зв’язку з тим, що Чеховський не сплачує гроші за оренду кімнати. Чеховський у свою чергу пред’явив зустрічний позов про стягнення з Левченко 500 грн. за килим, який він продав Левченко, але гро­шей так і не одержав.

Суд відмовив у прийнятті цього зустрічного позову, тому що, на його думку, немає підстав для спільного розгляду їх в одному процесі, про що постановив ухвалу.

Чеховський оскаржив ухвалу суду, але апеляційний суд не задовольнив скаргу, визнавши мотивацію відмови прийняття зустрічного позову законною, а також враховуючи те, що Чеховсь­кий може пред’явити позов до Левченко окремо.

Чеховський вирішив звернутись з касаційною скаргою до касаційного суду, оскільки вважав незаконними постанови суду першої та апеляційної інстанції.

Чи є підстави для задоволення касаційної скарги? Який поря­док подання касаційної скарги?

Задача 2.

Кравченко, працюючи водієм фермерського господарства, зробив наїзд на Симиренка і завдав йому тілесних ушкоджень. Симиренко, вважаючи, що шкода заподіяна спільно Кравченком і власником автомобіля - фермерським господарством, пред’явив позов до суду до обох. Суд у рішенні встановив відповідальність за заподіяну шкоду фермерському господарству як власнику джерела підвищеної небезпеки. Фермерське господарство оскаржило рішення до апеляційного суду, але ухвалою останнього рішення було залишено незміненим та набуло законної сили. Про­курор міста, вважаючи, що рішення невірне, подав касаційну скаргу.

Чи мав право прокурор пред’явити касаційну скаргу? Які осо­би мають право на подання касаційної скарги?

Задача 3.

Дудорова звернулась до суду з позовом до підприємства про відшкодування шкоди, заподіяної смертю годувальника внаслідок нещасного випадку під час виконання трудових обов’язків.

Підприємство заперечило позов з тих підстав, що нещасний випадок відбувся з вини працівника, коли він знаходився у нетверезо­му стані. Суд в позові відмовив. Апеляційний суд, розглядаючи апеляційну скаргу, залишив рішення без змін.

Касаційний суд при розгляді касаційної скарги скасував ухва­лу апеляційного суду та рішення суду першої інстанції та напра­вив справу на новий розгляд до суду першої інстанції, при цьому касаційний суд надіслав до суду першої інстанції проект рішення, яке повинно бути постановлено у справі при повторному розгляді.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь