Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Літературні джерела: 1, 14, 15, 34, 36.
Тема 3. Система рахунків бухгалтерського обліку та подвійний запис Дата _________________ Мета заняття – вивчити: сутність рахунків, їх побудову, порядок записів на рахунках, класифікацію рахунків, план рахунків, його структуру та значення, зв'язок з балансом. Ключові терміни: рахунок, дебет, кредит, оборот, підсумок, сальдо, залишок. Методичні рекомендації При вивченні даної теми необхідно вияснити суть рахунків бухгалтерського обліку, їх зміст, побудову, класифікацію рахунків та їх характеристику. Порядок записів на активних і пасивних рахунках. План рахунків, його структуру та зв’язок з балансом. Подвійний запис, його сутність і значення. Кореспонденція рахунків. Характеристика синтетичних і аналітичних рахунків бухгалтерського обліку та взаємозв'язок між ними. Узагальнення даних поточного бухгалтерського обліку. Оборотні відомості за рахунками синтетичного й аналітичного обліку. 3.1. Питання для обговоренняі понятійного диктанту 1. Пояснити економічний зміст і будову рахунків 2. Дати визначення синтетичних рахунків бухгалтерського обліку 3. Дати визначення аналітичних рахунків бухгалтерського обліку 4. Характеристика класів та складових Плану рахунків бухгалтерського обліку. 5. Суть і значення подвійного запису. Завдання для практичних занять Завдання 3.2.1. 1. За даними бухгалтерського балансу ТОВ «Готель «Україна» на 31 жовтня 20__ року відкрити синтетичні рахунки бухгалтерського обліку. 2.Відкрити аналітичні рахунки до синтетичного рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»: а) ТОВ «Велика кишеня» 30 000 в) інші постачальники ? 3. За даними господарських операцій за листопад 20__ року в реєстраційному журналі вказати кореспонденцію рахунків Реєстраційний журнал господарських операцій ТОВ «Готель «Україна» за листопад 20___р.
Домашнє завдання 1. Використовуючи дані завдання 3.2.1, зробити записи господарських операцій на балансових рахунках. 2. Підрахувати обороти за синтетичними рахунками, визначити залишок на 30 листопада 20__ р. 3. Підрахувати обороти за аналітичними рахунками, визначити залишок на 30 листопада 20__ р. 4. Скласти оборотну відомість за аналітичними рахунками і звірити з синтетичним рахунком «Розрахунки з постачальниками і підрядчиками». 5. Скласти оборотну відомість за листопад 20__ р. за синтетичними рахунками. 6. Скласти баланс на 30 листопада 20__ р. Питання для самостійного вивчення 1. Класифікація рахунків за економічним змістом. 2. Призначення Плану рахунків бухгалтерського обліку 1._______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2.____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Завдання 3.3.1. (для самостійної роботи) 1. За даними бухгалтерського балансу ТОВ «Турист» на 30 жовтня 20__ року відкрити синтетичні рахунки бухгалтерського обліку. 2. За даними господарських операцій в реєстраційному журналі визначити кореспонденцію рахунків за господарськими операціями та первинні документи. 3. Зробити записи господарських операцій на балансових рахунках синтетичного обліку за листопад 20_р. Реєстраційний журнал господарських операцій ТОВ готель «Турист» за листопад 20___р.
Оцінка викладачем виконаної самостійної роботи: ________________________________________________________________________________ Індивідуальні завдання Питання для вивчення 1. Визначте сутність взаємозв’язку між балансом та рахунками бухгалтерського обліку. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2. Призначення оборотних відомостей та їх види ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Оцінка викладачем виконаної індивідуальної роботи: ________________________________________________________________________________ Завдання 3.4.1. (для індивідуальної роботи) Визначити зміст господарських операцій за наведеною кореспонденцією:
Реєстраційний журнал за_______________ 20__ р.
Оцінка викладачем виконаної індивідуальної роботи: ____________________________________________________________________ Теми рефератів 1. Історичний розвиток рахунків як методу бухгалтерського обліку. 2. Ідея подвійного запису: еволюція розвитку. Термінологічний словник 1. Рахунки бухгалтерського обліку - засіб групування господарських операцій за економічно однорідними ознаками для забезпечення систематичного контролю за наявністю і змінами засобів і їх джерел в процесі господарської діяльності 2. Подвійний запис, такий елемент методу бухгалтерського обліку за яким кожну господарську операцію в одній і тій же сумі записують двічі: на дебеті одного рахунка і кредиті другого. 3. План рахунків — систематизований перелік найменувань і кодів рахунків і субрахунків бухгалтерського обліку, який використовується для відображення руху об’єктів обліку підприємства. 4. Кореспонденція рахунків – взаємозв'язок рахунків., що виникає в результаті відображення на них господарських операцій подвійним записом. 5. Синтетичні рахунки – рахунки призначені для обліку економічно однорідних груп засобів, їх джерел, господарських процесів і результатів діяльності в грошовому вимірі. 6. Аналітичні рахунки – рахунки призначені для обліку наявності і змін конкретних видів засобів і їх джерел. 7. Активні рахунки – рахунки призначені для обліку наявності і зміни засобів господарства 8. Пасивні рахунки – рахунки призначені для обліку наявності і зміни джерел засобів
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 279; Нарушение авторского права страницы