Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Реконструкц і я храм у в акропол і Коз и , б. 100 р . до н. е .



Некрополь.

 

Самі етруски називали себе расенами, латини називали їх тусками, звідси походить назва італійської області Тоскани, де колись була Етрурія. Етруски створили яскраву культуру, в якій є малоазійські рис, де в чому вона схожа на римську, є в ній риси грецької, а також давньоєгипетської культур. Це пояснюється тим, що, можливо, походячи з Азії, вони , спілкуючись з народами, що населяли Середземномор’я, всотали в себе їхні найцікавіші ознаки. Виникнувши у 8 ст. до н.е. етруски спочатку суттєво переганяли своїх сусідів у розвитку. Вони були вмілими будівничими і прекрасними інженерами. Народ етрусків створив наймогутніший флот у Західному Середземномор’ї. До 6 ст. до н.е. відомо кілька царів Риму, які походили з етруського роду. 

У 7 і 6 ст. до н.е. етруски були багатими і могутніми, вміли видобувати залізо, мідь і свинець з рудників на острові Ельба, який у давнину славився своїми багатствами і вважались неперевершеними майстрами художньої обробки металів.

Етруське мистецтво тісно пов’язане з релігією і культом потойбічного життя.  Нерідко етруські міста будувались на високих скелястих плато. Найближчим сусідом кожного з них був некрополь – царство мертвих, з висіченими в скелі або складеними на землі гробницями.

Етруські гробниці. Реконструкція.

Гробниця Флабелліїв. ІУ ст. до н.е. Популонія, Італія.

 

Всередині гробниці відтворювали житловий будинок.

Інтер’єр етруської гробниці з саркофагом у Цере. УІ ст. до н.е.

 

Іноді до покоїв вів довгий коридор – дромос, що поступово заглиблювався в землю. Від нього відходили прямокутні кімнати – одна, дві, іноді кілька взаємопов’язаних приміщень. У кімнатах стояли ложа, сидіння, трони і підставки для ніг.

Дромос.

 

В ранніх гробницях 7 ст. до н.е. разом з померлими клали багаті поховальні дари: золоті ювелірні вироби, прекрасні чаші і блюда з срібла, бронзові триноги і котли.

Предмети розкошів

Амулет. Б. 460 р . до н. е .

Золота підвіска. VI ст. до н.е.

Браслет. 400-350 рр. до н. е .

Золота сережка. 530-480 рр. до н.е.

 

 

Монета із зображен ня м Мінерви. 273-250 рр . до н. е.

 

Бронзова фляга для олії. ІІ ст. до н.е.

В числі обов’язкових дарів повинно бути дзеркало. Знамениті етруські дзеркала з бронзи з одного боку відполіровані до блиску, а з іншого – прикрашені прекрасним гравіруванням. Теми зображень завжди міфологічні, таємничо натякають на долю покійного. Все благочинне, що звершується на зображеннях, дає йому надію на відродження.

Кишенькове дзеркало. III ст. до н.е.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 285; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь