Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Програми енергоефективності у сфері природокористування .



Заходи з утеплення

  • придбання теплоізолюючих матеріалів та проведення робіт з термоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту
  • придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, що розташовані в місцях загального користування
  • придбання та встановлення дверей для місць загального користування (в тому числі під'їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ)

Система опалення/вентиляції

  • облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів
  • придбання приладів обліку теплової енергії та води (гарячої та холодної), регуляторів теплового потоку за погодними умовами, включаючи вартість їх встановлення
  • система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання

На локальному р івні, зокрема існує

Програма Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК

За відповіддю на запит в департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради було встановлено, що за програмою «Теплий дім» ОСББ та ЖБК було укладено від 19.03.2015 по 19.03.2017 рік, 32 кредитних договори з відповідними фінансовими установами та які отримали відшкодування в повному обсязі частину кредиту з міського бюджету.

Програма Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб

Відшкодування частини кредиту з міського бюджету м. Львова надається співвласникам у розмірі до 15% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 50 тис. грн. за одним кредитним договором.

Програма «Енергоефективна оселя» діятиме протягом 2017-2020 років.

       Існує позитивний досвід впровадження енергоефективних заходів, наприклад, в Луцьку термомодернізація будинку від ОСББ "Біном", дозволила заощадити 160 тис. грн. за опалювальний сезон, у Львові по вул. Нечуя-Левицького, 19 було успішно проведено кредитування придбання вікон з двохкамерними енергоефективними склопакетами за 24 507 грн, з яких сумарне відшкодування за кредитом становило 70 % за Держаною програмою(40%) та від Львівської міської ради(30%), сума сплати кредиту в місяць з однієї квартири становила 42 грн. Даний досвід показує, що запровадження енергоефективних заходів є дієвим в плані заощадження у сплаті житлово-комунальних послуг та підтримання тепла в будинку, а державна підтримка стимулює до впровадження таких заходів.

 

ПРИКЛАД

На території України знаходяться два основних родовища сланцевих порід, з яких можливе видобування природного газу, а саме: Львівсько-Люблінський басейн на заході країни (видобувні запаси сланцевого газу оцінюють на рівні 1,47 трильйона метрів кубічних) та Дніпровсько-Донецький басейн – на сході (видобувні запаси сланцевого газу оцінюють на рівні 2,15 трильйонів метрів кубічних).

Площа Олеського родовища перевищує шість тисяч квадратних кілометрів, а запаси газу дорівнюють приблизно 3-3,5 трильйона кубометрів. Компанія Chevron мала намір вкласти у розробку родовища більше 10 мільярдів доларів. Але перемовини про це йшли дуже тяжко.

Івано-Франківська обласна рада кілька разів поспіль відхиляла проект угоди про розподіл продукції Олеського родовища з компанією Chevron, мотивуючи це загрозою довкіллю, яку, на думку місцевих депутатів, несе гідророзрив пласта. Лише наприкінці 2013-го Івано-Франківська облрада переважною більшістю голосів підтвердила проект угоди, в яку внесли запропоновані депутатами зміни. Проте згодом ця угода була розірвана.

ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД

Канада(помірний режим рентного оподаткування з індивідуальним підходом до надрокористувачів та делегуванням прав зі встановлення ставок податків місцевим громадам)

Країна, що протягом останніх трьох років входить до трійки найбільш податково конкурентоспроможних держав світу, має один з найширших переліків податкових інструментів та стимулів для підприємств видобувної промисловості.

Прогресивність системи рентного оподаткування в Канаді зумовлена неоднорідними умовами видобутку корисних копалин, що унеможливило застосування універсальних норм та фіскальних інструментів на федеральному рівні. У зв’язку з цим кожній провінції(території провінції) делеговані повноваження зі встановлення режиму оподаткування видобутку природних ресурсів, що дає змогу максимально враховувати усі специфічні ризики надрокористувачів та реалізовувати надскладні мегапроекти (зокрема, видобуток нафти з нафтових пісків, важковидобувних покладів вугілля).

Важливими перевагами режиму рентного оподаткування Канади є його стабільність (сім із 20 пільгових режимів діють із 1991–1993 рр., лише чотири – тимчасові, на період 3–10 років) та адаптивність (10 із 20 пільгових режимів було запроваджено в період світової рецесії 2000–2001 рр. та світової фінансової кризи 2008–2009 рр. з метою збереження обсягу видобутку корисних копалин та посилення привабливості галузі для іноземного капіталу).

Таким чином, створення за допомогою системи оподаткування зручних і стабільних умов для ведення бізнесу навіть у складних кліматичних умовах сприяє високій інвестиційній привабливості Канади, розподіляючи податковий тягар між надрокористувачами та кінцевими споживачами корисних копалин.

Досвід Канади важливий для України в частині розуміння необхідності: а) підвищення прозорості системи оподаткування при розподілі податкового тягаря між різними групами платників податків; б) орієнтації фіскальних інструментів на забезпечення реалізації прав територіальної громади.

 

ЕКОЛОГІЧНЕ СТРАХУВАННЯ

Екологічне страхування — різновид страхування цивільної відповідальності власників або користувачів об'єктів підвищеної екологічної небезпеки у зв'язку з імовірним аварійним забрудненням ними довкілля та спричиненням шкоди важливим інтересам третіх осіб, який передбачає часткову компенсацію збитків потерпілим.

В Україні відсутній закон про обов’язкове страхування відповідальності за шкоду навколишньому природному середовищу, що заподіюється суб’єктом господарювання.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про страхування» підлягають обов’язковому страхуванню цивільна відповідальність:

1) оператора ядерної установки за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту;

2) суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи вибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру;

3) експортера та особи, яка відповідає за утилізацію (видалення) небезпечних відходів, щодо відшкодування шкоди, яку може бути заподіяно під час транскордонного перевезення та утилізації (видалення) не- безпечних відходів;

4) суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів.

Екологічний аудит

          екологічний аудит - це документально оформлений системний
незалежний процес оцінювання об'єкта екологічного аудиту, що
включає збирання і об'єктивне оцінювання доказів для встановлення
відповідності визначених видів діяльності, заходів, умов, системи
екологічного управління та інформації з цих питань вимогам
законодавства України про охорону навколишнього природного
середовища та іншим критеріям екологічного аудит

                    Об'єктами екологічного аудиту є:
підприємства, установи та організації, їх філії та
представництва чи об'єднання, окремі виробництва, інші
господарські об'єкти;           Екологічний аудит проводиться в процесі приватизації об'єктів
державної власності, іншої зміни форми власності, зміни конкретних
власників об'єктів, а також для потреб екологічного страхування, в
разі передачі об'єктів державної та комунальної власності в
довгострокову оренду, в концесію, створення на основі таких
об'єктів спільних підприємств, створення, функціонування і
сертифікації систем екологічного управління, а також здійснення
господарської та іншої діяльності.
Суб'єктами екологічного аудиту є:
замовники;
 виконавці екологічного аудиту.

У разі проведення обов'язкового екологічного аудиту,
замовником якого є заінтересовані органи виконавчої влади, органи
місцевого самоврядування, суб'єктами екологічного аудиту також є
керівники чи власники об'єктів екологічного аудиту.

Замовниками екологічного аудиту можуть бути заінтересовані
центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого
самоврядування, інші юридичні, а також фізичні особи.

Виконавцем екологічного аудиту може бути юридична чи фізична
особа (екологічний аудитор), кваліфікована для здійснення
екологічного аудиту

Екологічний аудит може бути добровільним або обов'язковим.

Добровільний екологічний аудит здійснюється стосовно будь-яких об'єктів екологічного аудиту на замовлення зацікавленого суб'єкта за згодою керівника чи власника об'єкта екологічного аудиту.

Обов'язковий екологічний аудит здійснюється на замовлення зацікавлених органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування щодо об'єктів або видів діяльності, які становлять підвищену екологічну небезпеку, відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, у таких випадках:

банкрутство;

приватизація, передача в концесію об'єктів державної та комунальної власності;

передача або придбання в державну чи комунальну власність;

передача у довгострокову оренду об'єктів державної чи комунальної власності;

створення на основі об'єктів державної чи комунальної власності спільних підприємств;

екологічне страхування об'єктів;

завершення дії угоди про розподіл продукції відповідно до закону;

в інших випадках, передбачених законом.

Результати екологічного аудиту подаються у формі звіту про
екологічний аудит, який має містити:

 

·      загальні відомості про об'єкт та замовника екологічного
аудиту;

 

·      підстави для проведення екологічного аудиту, його мету,
завдання, програму та обсяг виконаних робіт;

 

·      відомості про виконавців екологічного аудиту;

 

·      перелік основних законодавчих актів та інших нормативних
документів, для перевірки на відповідність яким проводився
екологічний аудит;

 

·      характеристику фактичного стану об'єкта екологічного аудиту,
включаючи оцінку ефективності та достатності його природоохоронної
діяльності, систем екологічного управління, стану
природоохоронного обладнання та споруд, зокрема, час установлення,
амортизація, придатність; відомості про сплату екологічних зборів
і платежів, включаючи стан та можливості їх сплати та
заборгованість, збитки, заподіяні навколишньому природному
середовищу, стан статистичної та іншої звітності з охорони
навколишнього природного середовища на предмет відповідності її
фактичним екологічним показникам; { Абзац шостий частини першої
статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом N 882-VI
( 882-17 ) від 15.01.2009 }

 

·      висновки екологічного аудиту щодо виявлених невідповідностей
екологічних характеристик об'єкта екологічного аудиту вимогам
законодавчих актів та інших нормативних документів;

 

·      відомості щодо підприємств, установ, організацій та осіб,
яким надається звіт.

 

Звіт про екологічний аудит може містити рекомендації щодо
заходів, які необхідно вжити для усунення виявлених
невідповідностей.  Звіт про екологічний аудит є власністю його замовника і
підставою для прийняття ним відповідних рішень.

Кінцевою метою екологічного аудиту є визначення відповідності сучасної екологічної ситуації екологічним стандартам, які б забезпечували оптимальний стан довкілля та безпеку життєдіяльності людини. Екологічний моніторинг виконується на прикладі нафтогазопромислового району і його результатом є комп'ютерна система кореляції захворюваності населення досліджуваних територій від екологічних чинників, яка включає:

· 1) бази даних різних рівнів захворюваності населення у різних районах за хворобами згідно з чинною міжнародною класифікацією хвороб (МКХ);

· 2) бази даних з хімічного забруднення ґрунтів, поверхневих і ґрунтових вод, атмосферного повітря і рослинності важкими металами, радіонуклідами, нафтопродуктами;

· 3) комп'ютерні карти екологічного стану геологічного середовища, геофізичних полів, геоморфосфери, ландшафтів;

· 4) електронні карти хімічного забруднення ґрунтів, гідросфери, атмосфери і фітосфери;

· 5) карти екологічного стану техносфери району.

Комп'ютерний кореляційний аналіз баз даних захворюваності кожної з груп хвороб МКХ разом з комп'ютерними (електронними) картами екологічного стану кожного із компонентів довкілля досліджуваної території дозволяє визначити пряму кореляційну залежність між різними захворюваннями і ступенем трансформації довкілля.

На основі аудиту і менеджменту розробляється прогноз розвитку екологічної ситуації у залежності від того чи іншого сценарію перспектив видобутку нафти і газу в тому чи іншому районі.

 

















































Місце. Блоги Cycle Chic

CycleChiс (ВелоШик) бере початок у липні 2007 року, коли експерт з мобільності та генеральний директор Copenhagenize Design Company Мікаель Колвіл-Андерсен вирішив розмістити в інтернет-мережі підбірку власних фотографій, присвячених копенгагенській велокультурі.

Так, на одній з них були зображені кілька велосипедистів, серед яких особливо вирізнялася жінка, вдягнена у спідницю.

Місце. Велопаради

Одним з найкращих способів заохочення мешканців міста користуватися велосипедом є велопаради. При цьому вигляд учасників та учасниць має бути таким, щоб люди захотіли його наслідувати і мали можливість це зробити.

Тому паради у повсякденному, святковому або тематичному одязі залучають потенційних велосипедистів, змушуючи їх вперше за 20 років вивести з гаражів свої велосипедики, у значно більшій мірі, ніж велопробіги у спортивній лайкрі та шолома

Перший лондонський твід ран відбувся у 2009, і з того часу проводився щороку, збираючи понад 500 учасників.

З 2012 року твідові велопаради організовує київський велоклуб Pride Customs. Лише на перший велопарад приїхали понад 150 учасників, а на другий – близько 300. Умови участі для першого параду були ті самі: твід та англійський костюм, але для другого діапазон стилю розширили до середини XX століття, що дозволило побачити на параді замріяних пані епохи модернізму та раннього стилю Коко Шанель.
Тематичний одяг або прикраси для велосипеда є вдалими ідеями і для інших велопарадів: у Києві, Львові, Харкові, Одесі та ще восьми українських містах з 2010 року проходить Велопарад дівчат, умовою якого є участь велосипедисток у повсякденному або святковому, але ні в якому разі не спортивному одязі.

У 2014 році Велопарад дівчат пройшов у 5 українських містах, але без Києва, і тематикою його став одяг у "горошок".


Зелений тариф

  В останні роки, за рахунок прийнятих рішень на законодавчому рівні в Україні активно розвиваються проекти відновлюваної енергетики. Закон України «Про внесення змін щодо встановлення «зеленого тарифу» був прийнятий ще 25 вересня 2008 р. «Зеленим» називається завищений тариф, за яким регульований державою оптовий ринок купує електроенергію у компаній і приватних домогосподарств, що виробляють її з відновлювальних джерел енергії.

. Експерти стверджують, що це один з найпрогресивніших у Європі законів про «зелений тариф». Його розмір розраховується за формулою з окремими коефіцієнтами для кожного з чотирьох основних джерел «чистої» енергії (вітру, сонця, води та біомаси).

 Строк дії «зеленого тарифу» – до 2030 р. При цьому держава зобов’язала обленерго безперешкодно підключати альтернативну генерацію до мереж. Серед принципових положень закону – зобов’язання для інвесторів, які претендують на «зелений тариф», щоб з 2012 року «частка сировини, матеріалів, основних фондів, робіт і послуг українського походження у вартості будівництва відповідного об’єкта» становила не менше 30%, а з 2014 р. – 50%.

Однак на початку літа «зелені» тарифи були переглянуті. Так, ціна на енергію, вироблену на СЕС, булла знижена з 50 до 20 євроцентів за кВт/год

 

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОДАТОК

З 1 січня 2011 року з набранням чинності Податкового кодексу України на зміну збору за забруднення навколишнього природного середовища справляється екологічний податок.

Екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Платниками податку можуть бути як юридичні, так і фізичні особи, які здійснюють свою діяльність на території України, у межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони і негативно впливати на стан довкілля одним із визначених способів:

1) викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами забруднення;

2) скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

3) розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;

4) утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

5) тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Юридичні особи можуть бути платниками екологічного податку за усіма переліченими видами забруднення, а фізичні особи - виключно за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.

Не є платниками податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) суб'єкти діяльності у сфері використання ядерної енергії, які:

· здійснюють поводження з радіоактивними відходами, що утворилися внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині діяльності, пов'язаної з такими відходами.

· суб'єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину.

Сплата екологічного податку не звільняє юридичних і фізичних осіб від відшкодування збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища та вимог екологічної безпеки.

Суми податку обчислюються платниками податку та податковими агентами самостійно щокварталу.

Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті Кодексу.

Утеплення Будинків

Утеплення будинків фактично є одним із заходів енергоефективності.

Заходи з утеплення

  • придбання теплоізолюючих матеріалів та проведення робіт з термоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту
  • придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, що розташовані в місцях загального користування
  • придбання та встановлення дверей для місць загального користування (в тому числі під'їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ)

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів для населення (фізичних осіб) , при закупівлі якого за кредитні кошти відбувається відшкодування частини суми кредиту:

для одно- та двоквартирних житлових будинків:

  • обладнання і матеріали для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
  • світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікна та балконні двері, та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.

для квартир у багатоквартирних житлових будинках:

Для фізичних осіб, які проживають у багатоквартирних будинках і де не створено ОСББ мають не мають можливості відшкодування кредитних коштів саме на енергозберігаючий захід з утеплення будинків.

Програмою Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК передбачено такі цілі кредитування, які стосуються утеплення будинку та підпадають під часткове відшкодування тіла кредиту:

· Модернізація та утеплення стін фасаду

· Модернізація, реконструкція, утеплення і ремонт покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень

· Утеплення під`їздів (встановлення та заміна вікон, вхідних дверей)

Програмою Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб передбачено такі цілі кредитування, які стосуються утеплення будинку та підпадають під часткове відшкодування тіла кредиту:

1.Для житлових будинків з кількістю квартир від однієї до десяти:

- Вікна та балконні двері з енергозберігаючим склом (крім однокамерних) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них (для будинків, які не є пам’ятками архітектури місцевого та державного значення, а також не розташовані в історичному ареалі міста).

- Обладнання і матеріали для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів (для будинків, які не є пам’ятками архітектури місцевого та державного значення, а також не розташовані в історичному ареалі міста).

2. Для житлових будинків з кількістю квартир понад десять:

Для фізичних осіб, які проживають у багатоквартирних будинках і де не створено ОСББ мають не мають можливості відшкодування кредитних коштів саме на енергозберігаючий захід з утеплення будинків.

Відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).

Отримати кредити на умовах відшкодування за Державною програмою можна в таких уповноважених установах:

· АТ «Ощадбанк»

· АБ «Укргазбанк»

· АТ «Укрексімбанк»

· КБ «ПриватБанк»

 

Порядок реалізації для ОСББ/ЖБК програм:

1.Вибір необхідних заходів енергоефективності (щоб правильно розрахувати доцільність запровадження того чи іншого заходу для будинку, можна звернутись до свого менеджера банку: він надасть Вам перелік компаній, що проводять таку оцінку, зокрема такі послуги надає Ощадбанк)

2.Прийняття рішення про реалізацію проекту (2/3 голосів співвласників ОСББ). Деякі банки встановлюють умову для ОСББ, що на загальних зборах 75% співвласників будинків повинні проголосували за рішення отримати кредит та необхідність зафіксувати це письмово як рішення ОСББ. Ще однією із умов для ОСББ може бути, що ОСББ повинно бути зареєстроване не менше ніж за 6 або 12 місяців до звернення до банку щодо кредитування.

3.Надання документів банку (Перелік документів встановлюється кожним банком окремо відповідно до умов кредитування, наприклад це може бути  енергоефективний проект - розрахунок витрат на заходи для зменшення енергоспоживання; установчі та фінансові документи ОСББ).

4. Отримання рішення від банку та надання кредиту.

5. Реалізація проекту з підвищення енергоефективності (пошук підрядників та постачальників, проведення ремонтних робіт та заміна обладнання).

5. Надання документів, що підтверджують цільове використання коштів.

Документи, які підтверджують цільовість використання кредитних коштів:
- Рахунки – фактури.

- Договір купівлі-продажу або документ, що підтверджує сплату коштів за придбаний товар або виконані роботи (копія).

- Акт перевірки цільового використання коштів за кредитом або документ, що підтверджує факт впровадження енергозберігаючих заходів.
- Акт прийому-передачі товару/Акт про надання послуг або накладна на товар.

6. Отримання компенсації частки кредитних коштів, витрачених на обладнання та матеріали.

Порядок реалізації програм для фізичних осіб:

1.Обрання товару в магазині.

2. Надання документів банку. Перелік документів:

- Заявка на одержання кредиту (заповнюється в Банку або у кредитного менеджера в гіпермаркеті)

- Паспорт громадянина України (та ксерокопія)

-Податковий номер

- Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців

- Рахунок-фактура на обраний котел або енергозберігаюче обладнання/матеріали

- Інші документи (за необхідності після консультації в Банку)

3.Отримання згоди банку щодо надання кредиту. Банк може встановити деякі умови для надання кредиту, наприклад, громадянство України вік від 18 років; реєстрація у Львівській області; платоспроможність – середньомісячний дохід клієнта перевищує суму платежу по кредиту та витрати на утримання сім’ї (прожитковий мінімум на кожного неповнолітнього та/ або безробітного члена сім’ї); позитивна кредитна історія (відсутність інформації щодо прострочення платежів по раніше отриманих кредитах).

4. Оплата початкового внеску та надання підтверджуючих документів.

5. Отримання кредиту та надання документів, що підтверджують придбання товару.

Документи, які підтверджують отримання Позичальником товару (-ів), на оплату якого (-их) було надано кредит та цільове використання кредитних коштів, зокрема:

- Видаткова накладна.

- Акти приймання-передачі товару (-ів).

- Товарний чек або інший документ, що згідно із законодавством України посвідчує передачу товару (-ів).

6. Отримання відшкодування на поточний рахунок відповідного Банку.

 

 



Програми енергоефективності у сфері природокористування .

У зв’язку з підвищенням тарифів на газ на 280% та комунальні послуги на 60%., а також зниження доходів населення внаслідок девальвації гривні зросла велика потреба в необхідності економії і відповідно для цього необхідним є забезпечення енергозбереження свого будинку і відповідно цим самим суттєво покращити рівень комфорту для усіх мешканців будинку, а також скоротити щомісячні рахунки за опалення.

       Енергоефективність - це використання меншої кількості енергії при організації належного рівня енергетичного комфорту в приміщенні та будівлі.

Найбільш пріоритетні енергоефективні заходи, які допоможуть знизити втрати тепла у будинку та заощадити:

1.ВСТАНОВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ТЕПЛОВОГО ПУНКТУ (ІТП) ТА БАЛАНСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОБУДИНКОВИХ МЕРЕЖ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ (для будинків із централізованим опаленням)
Що це дасть:

• можливість регулювати кількість та градус гарячої води, що проходить через труби та батареї для забезпечення комфортної температури у приміщенні залежно від температури зовнішнього повітря;

• облік спожитої теплової енергії за допомогою лічильників;

• економію до 50% тепла, якщо одночасно провести й утеплення будівлі.
Встановлення лічильників допомагає нам слідкувати за своїми витратами та сплачувати лише за спожиті ресурси.

2. УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ, ПОКРІВЛІ, ДАХОВОГО ПЕРЕКРИТТЯ ТА ПІДЛОГИ
Що важливо знати:

• утеплення фасаду потрібно здійснювати лише повністю! Клаптикове (поквартирне) утеплення руйнує цілісність конструкції будинку. Таким чином зменшується термін його експлуатації;

Клаптикове утеплення не можна вважати енергоефективним заходом, адже його встановлення не лише порушує норми, а й може завдати шкоду конструкціям будівлі та недовго прослужити. Натомість комплексне утеплення будинку дозволить майже вдвічі скоротити витрати на тепло.
3.РЕКОНСТРУКЦІЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ

При заміні вікон обов’язково потрібно зважати на належний рівень повітрообміну, адже нові вікна можуть загерметизувати приміщення та порушити режим його вентиляції.

Зменшити втрати тепла через вікна можна двома способами: або ущільнити ті, що вже є, або встановити нові, енергоощадні. У першому випадку втрати тепла зменшуються у 2–3 рази, при цьому зберігаються здорові параметри мікроклімату. Встановлення ж нових склопакетів додає тепла не лише за рахунок відсутності шпарин, а й завдяки спеціальному покриттю на склі, яке забезпечує проникність у приміщення сонячного випромінювання ззовні (пасивне опалення) і запобігає втратам теплоти зсередини.

Неважкий для втілення, утім важливий для підвищення енергоефективності захід – встановлення енергоощадних (світлодіодних) ламп. Термін їхньої служби значно триваліший, а ваші витрати на освітлення зменшаться на 80-90%.

       Відповідно цього на законодавчому рівні було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України « Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2017 роки» від 1 березня 2010 р. № 243, Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» від 17 жовтня 2011 р. № 1056 якою затверджено « Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження».

На локальному рівні було прийнято Програми енергоефективності, зокрема у Львові було затверджено Програму Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК від 19.03.2015 , Програму Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб від 09.02.2017.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 р. № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» зі змінами передбачається конкретний перелік матеріалів, обладнань повинні використовуватись бюджетні кошти, а також розміри відшкодування частини суми кредиту, залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, зокрема:

· 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

· 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

· 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Наразі 432,44 млн. грн спрямовано з бюджету на допомогу українцям для утеплення власного житла.

З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на 2016 рік було передбачено 893,8 млнгрн на відшкодування за "теплими" кредитами.

Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 172 місцеві програми співфінансування. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млнгрн на утеплення. При цьому найбільше коштів, 907 млн грн., залучено саме на придбання енергоефективнихматеріалів та обладнання, на яке надається відшкодування у розмірі 30% від суми залучених коштів, а для субсидіантів – 70%.

У 2016 році за січень-травень Агентством було відшкодовано за програмою 386 млн грн, з яких 368,98 млн грн компенсовано тим, хто оформив "теплі" кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів для ОСББ, ЖБК, при закупівлі якого за кредитні кошти відбувається відшкодування частини суми кредиту:





Заходи з утеплення


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.085 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь