Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Йдеться власне про УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ, ПОКРІВЛІ, ДАХОВОГО ПЕРЕКРИТТЯ ТА ПІДЛОГИ



Що важливо знати:

• утеплення фасаду потрібно здійснювати лише повністю! Клаптикове (поквартирне) утеплення руйнує цілісність конструкції будинку. Таким чином зменшується термін його експлуатації;

• утеплення стін необхідно проводити згідно з нормативними вимогами до теплотехнічних характеристик зовнішніх огороджувальних конструкцій будинків (ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель" зі зміною №1);
• при виборі систем утеплення варто зважати на ті їхні властивості, які можуть бути шкідливими для довкілля та здоров’я людини. Для утеплення різних частин будинку потрібно обирати матеріал, оптимальний для конкретних умов експлуатації. Характеристики, на які треба звернути увагу: теплопровідність, густина, паропроникність, негорючість, водопоглинання, стійкість до зміни температур тощо;

• при утепленні покриття необхідно враховувати вид його конструкції, його стан, а також наявність первинної теплової ізоляції;

• утеплюючи перекриття над неопалювальними підвалами, потрібно пам’ятати, що існує висока ймовірність конденсації вологи з повітря між утеплювачем та підлогою. Це призводить до зволоження будівельних конструкцій із наступним погіршенням або втратою ними теплозахисних характеристик.

Клаптикове утеплення не можна вважати енергоефективним заходом, адже його встановлення не лише порушує норми, а й може завдати шкоду конструкціям будівлі та недовго прослужити. Натомість комплексне утеплення будинку дозволить майже вдвічі скоротити витрати на тепло.

Український уряд видає "енергоефективні " кредити, щоб допомогти українцям утеплити їхні помешкання, і обіцяє повернути за рахунок бюджетних коштів частину витрат.

Відповідно цього на законодавчому рівні було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2017 роки» від 1 березня 2010 р. № 243, Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» від 17 жовтня 2011 р. № 1056 якою затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження».

На локальному рівні було прийнято Програми енергоефективності, зокрема у Львові було затверджено Програму Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК від 19.03.2015 , Програму Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб від 09.02.2017.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 р. № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» зі змінами передбачається конкретний перелік матеріалів, обладнань повинні використовуватись бюджетні кошти, а також розміри відшкодування частини суми кредиту, залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, зокрема:

· 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

· 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

 

 

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів для ОСББ, ЖБК, при закупівлі якого за кредитні кошти відбувається відшкодування частини суми кредиту:


Заходи з утеплення

  • придбання теплоізолюючих матеріалів та проведення робіт з термоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту
  • придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, що розташовані в місцях загального користування
  • придбання та встановлення дверей для місць загального користування (в тому числі під'їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ)

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів для населення (фізичних осіб) , при закупівлі якого за кредитні кошти відбувається відшкодування частини суми кредиту:

для одно- та двоквартирних житлових будинків:

  • обладнання і матеріали для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
  • світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікна та балконні двері, та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.

для квартир у багатоквартирних житлових будинках:

Для фізичних осіб, які проживають у багатоквартирних будинках і де не створено ОСББ мають не мають можливості відшкодування кредитних коштів саме на енергозберігаючий захід з утеплення будинків.

Програмою Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК передбачено такі цілі кредитування, які стосуються утеплення будинку та підпадають під часткове відшкодування тіла кредиту:

· Модернізація та утеплення стін фасаду

· Модернізація, реконструкція, утеплення і ремонт покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень

· Утеплення під`їздів (встановлення та заміна вікон, вхідних дверей)

Програмою Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб передбачено такі цілі кредитування, які стосуються утеплення будинку та підпадають під часткове відшкодування тіла кредиту:

1.Для житлових будинків з кількістю квартир від однієї до десяти:

- Вікна та балконні двері з енергозберігаючим склом (крім однокамерних) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них (для будинків, які не є пам’ятками архітектури місцевого та державного значення, а також не розташовані в історичному ареалі міста).

- Обладнання і матеріали для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів (для будинків, які не є пам’ятками архітектури місцевого та державного значення, а також не розташовані в історичному ареалі міста).

2. Для житлових будинків з кількістю квартир понад десять:

Для фізичних осіб, які проживають у багатоквартирних будинках і де не створено ОСББ мають не мають можливості відшкодування кредитних коштів саме на енергозберігаючий захід з утеплення будинків.

Відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).

Отримати кредити на умовах відшкодування за Державною програмою можна в таких уповноважених установах:

· АТ «Ощадбанк»

· АБ «Укргазбанк»

· АТ «Укрексімбанк»

· КБ «ПриватБанк»

 

Порядок реалізації для ОСББ/ЖБК програм:

1.Вибір необхідних заходів енергоефективності (щоб правильно розрахувати доцільність запровадження того чи іншого заходу для будинку, можна звернутись до свого менеджера банку: він надасть Вам перелік компаній, що проводять таку оцінку, зокрема такі послуги надає Ощадбанк)

2.Прийняття рішення про реалізацію проекту (2/3 голосів співвласників ОСББ). Деякі банки встановлюють умову для ОСББ, що на загальних зборах 75% співвласників будинків повинні проголосували за рішення отримати кредит та необхідність зафіксувати це письмово як рішення ОСББ. Ще однією із умов для ОСББ може бути, що ОСББ повинно бути зареєстроване не менше ніж за 6 або 12 місяців до звернення до банку щодо кредитування.

3.Надання документів банку (Перелік документів встановлюється кожним банком окремо відповідно до умов кредитування, наприклад це може бути  енергоефективний проект - розрахунок витрат на заходи для зменшення енергоспоживання; установчі та фінансові документи ОСББ).

4. Отримання рішення від банку та надання кредиту.

5. Реалізація проекту з підвищення енергоефективності (пошук підрядників та постачальників, проведення ремонтних робіт та заміна обладнання).

5. Надання документів, що підтверджують цільове використання коштів.

Документи, які підтверджують цільовість використання кредитних коштів:
- Рахунки – фактури.

- Договір купівлі-продажу або документ, що підтверджує сплату коштів за придбаний товар або виконані роботи (копія).

- Акт перевірки цільового використання коштів за кредитом або документ, що підтверджує факт впровадження енергозберігаючих заходів.
- Акт прийому-передачі товару/Акт про надання послуг або накладна на товар.

6. Отримання компенсації частки кредитних коштів, витрачених на обладнання та матеріали.

Порядок реалізації програм для фізичних осіб:

1.Обрання товару в магазині.

2. Надання документів банку. Перелік документів:

- Заявка на одержання кредиту (заповнюється в Банку або у кредитного менеджера в гіпермаркеті)

- Паспорт громадянина України (та ксерокопія)

-Податковий номер

- Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців

- Рахунок-фактура на обраний котел або енергозберігаюче обладнання/матеріали

- Інші документи (за необхідності після консультації в Банку)

3.Отримання згоди банку щодо надання кредиту. Банк може встановити деякі умови для надання кредиту, наприклад, громадянство України вік від 18 років; реєстрація у Львівській області; платоспроможність – середньомісячний дохід клієнта перевищує суму платежу по кредиту та витрати на утримання сім’ї (прожитковий мінімум на кожного неповнолітнього та/ або безробітного члена сім’ї); позитивна кредитна історія (відсутність інформації щодо прострочення платежів по раніше отриманих кредитах).

4. Оплата початкового внеску та надання підтверджуючих документів.

5. Отримання кредиту та надання документів, що підтверджують придбання товару.

Документи, які підтверджують отримання Позичальником товару (-ів), на оплату якого (-их) було надано кредит та цільове використання кредитних коштів, зокрема:

- Видаткова накладна.

- Акти приймання-передачі товару (-ів).

- Товарний чек або інший документ, що згідно із законодавством України посвідчує передачу товару (-ів).

6. Отримання відшкодування на поточний рахунок відповідного Банку.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 185; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь