Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Державний фонд охорони навколишнього природного середовища входить до складу Державного бюджету України. Фонд діє на державному, обласному і місцевому рівнях.



До джерел формування Державного фонду охорони навколишнього природного середовища входять:

- 10% збір за забруднення навколишнього природного середовища;

- штрафи за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища;

- добровільні внески і пожертвування підприємств, організацій, громадян;

- інші кошти, визначені законодавством.

Основним джерелом надходжень коштів є збір за забруднення навколишнього природного середовища, який встановлюється за:

- викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення;

- скидання забруднюючих речовин у водні і підземні горизонти;

- розміщення відходів в навколишньому природному середовищі.

Ставки збору вводяться урядом АРК і органами місцевого самоврядування на базі лімітів викидів і скидань забруднюючих речовин і розміщення відходів, а також нормативів плати за них.

Нормативи збору встановлюються Кабінетом Міністрів України як фіксовані суми в гривні за одиницю основних забруднюючих речовин і розміщення відходів.

За понад лімітні об’єми викидів, скидань забруднюючих речовин і розміщення відходів збір обчислюється і стягується в п’ятикратному розмірі.

Суми збору за викиди стаціонарними джерелами забруднення обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року. Загальна сума збору визначається як сума збору в межах ліміту і за понад лімітні викиди.

Основними напрямами використання Державного фонду охорони навколишнього природного середовища є:

- фінансування природоохоронних заходів;

- фінансування ресурсозберігаючих заходів;

- забезпечення екологічної безпеки.

Кошти Фонду використовуються в межах бюджетних програм визначених законодавством, відповідно до кошторисів доходів і витрат, що затверджуються Міністерством екології і природних ресурсів за узгодженням з Міністерством фінансів України. Перелік природоохоронних заходів в межах бюджетних програм Фонду узгоджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства екології і природних ресурсів.

 

Розподіл коштів за використання природних ресурсів, що надходять до Державного бюджету України, здійснюється Верховною Радою України.
     Місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища утворюються в межах єдиного фонду відповідної Ради народних депутатів за рахунок:
а) платежів за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 70 % – у місцевий бюджет, 20 % – в обласний бюджет;
б) частини грошових стягнень за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, а саме:

- 50 % суми штрафів, стягнутих із посадових осіб за правопорушення в галузі охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів;

- 50 % коштів, стягнутих із громадян за шкоду, заподіяну природним ресурсам порушенням природоохоронного законодавства;

- 80 % коштів, стягнутих із підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, за шкоду, заподіяну природним ресурсам порушенням природоохоронного законодавства;

- 80 % коштів, отриманих від реалізації незаконно добутих природних ресурсів, або продукції, виробленої з них, чи їх вартості;

в) цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.
   Державний фонд охорони навколишнього природного середовища утворюється за рахунок:
а) 10 % платежів за забруднення навколишнього природного середовища;
б) відрахувань із місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, розмір яких визначається Верховною Радою України;
в) добровільних внесків підприємств, установ, організацій, громадян та інших надходжень.
Розподіл коштів, що надходять до державного фонду охорони навколишнього природного середовища, здійснюється Кабінетом Міністрів за поданням Міністерства екології та природних ресурсів України.
Власні кошти підприємств.
У загальній структурі витрат на охорону навколишнього природного середовища найбільшу питому вагу мають власні кошти підприємств.
Поточні витрати – це витрати на підтримання основних фондів у належному стані (зарплата працівників, матеріали та ін.).
Інші джерела.
Важливим джерелом фінансування природоохоронної діяльності є зарубіжна технічна допомога. Сьогодні в Україні міністерства, відомства, органи місцевого самоврядування, підприємства отримують різноманітну технічну допомогу у формі грантів і пільгових кредитів.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 179; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь